Jump to content
jungle

Păreri despre 9.0 și noul mod Historical Battles

Recommended Posts

Odată cu update-ul 9.0 vor avea loc câteva schimbări, începând de la texturi hd, și terminând cu noul mod de luptă Historical Battle. Care vi se par cele mai necesare și reușite/nereușite modificări? Deși nu s-a implementat încă un suport multi-core adevărat, mi se pare că jocul rulează mai cursiv, cel puțin pe serverul de test. 

Update: jocul a rulat bine doar în primele două patch-uri, în cel de-al treilea e dezastru.

am gasit pe site-ul official si doua video-uri:

Momentan, chiar nu mi-am facut o parere. Am jucat pe test server, mi-a placut la nebunie modul de Historical Battles, desi imi lasa impresia ca ii lipseste ceva. Din pacate, mi s-a parut ca se misca mai slab decat in 8.11, dar o sa mai fac zilele urmatoare ceva teste inainte de a face o afirmatie. T-54 arata foarte bine acum (desi se pare ca a i-a fost nerfuita armura pe turela), la fel si Tiger, nu am apucat sa ma uit la celelalte tancuri modificate. O sa mai vin cu noi pareri in zilele urmatoare.

Una peste alta, cred ca ma asteptam la mai multe lucruri de la acest update, dar momentan este primul test server, sa le asteptam si pe urmatoarele.

Deci nimic nou? O noua line, o noua tara in afara de niste ".jpg" files? Pai e trist....sincer...

Lumea se bate in gasirea de texturi (peste 50% din playeri joaca de pe laptopuri, inclusiv eu cand sunt in cursa) si ei vor implementarea de regim HD?

Da este binevenita, da este binevenita o noua dunga pe T-54 sau pe Tiger, da este binevenita un efect de soare mai stralucitor de nu iti vezi teava, dar doar atat? :huh: :huh:

Daca da, atunci -_- e dezamagitor de trist.

Poate maine poimaine o sa putem pune poza iubitei pe turela si o sa fie un nou MEGA ULTRA HYPER SUPER PATCH....tin sa repet cihhhh

PS: ieeeee o sa iti sara turela in aer, bai astia din UET, de acum nu o sa mai culegem numai bucati de table de pe jos, ci chiar si turela....eventual o mana de-a comandatului...

• Upvote 1

frumushica, chestia cu turela care sare in aer si vrajeala de 2 bani cu historycal battle

dar in loc sa isi rezolve problemele legate de lag , pe serverele lor de kkt, iti mai pune o dunga pe tanc, sau cum spuea si antraxx25, iti luceste teava tunului de nu mai vezi pe unde mergi

per total mai degraba il lasau pe joculetz asa cum este acum, pentru ca nu toti avem PC-uri cum au cei de la NASA, vrem doar sa jucam, nu sa admiram peisajele lor de kkt in HD

salutari, la cat mai multe Killuri si mereu macar 1HP ramas

• Upvote 1

2mrfqjc.jpg

Din capitolul „ciudățenii marca WG”: dacă ăsta de mai sus se numește echilibru, atunci cred că jocul va avea o soartă cu final trist. Sigur, am câștigat lupta, a fost frumos, dar nici nu vreau să mă gândesc câtă frustrare a adunat echipa adversă. E evident că MM-ul a stabilit de la început echipa câștigătoare.

Un alt lucru straniu e că dintre cele trei bătălii istorice, pe una o câștigă mereu yankeii, pe alta rușii, iar pe cealaltă germanii. Mă gândeam că odată cu HB, WG va lăsa o libertate totală de exprimare din partea jucătorului. Se pare că m-am înșelat. 

• Upvote 1

stie careva in ce data se face update-ul pe serverele officiale?

stie careva in ce data se face update-ul pe serverele officiale?

peste de 5-7 zile, data exactă nu cred c-o știe nimeni. deocamdată.

Un update care nu ajuta cu nimic jucatorii si mai mult de atat ii opreste pe uni sa joace din cauza cerintelor care s-au marit...asfel si eu trebuie sa reglez setarile ,sa scap de cateva texturi in plus ca sa pot sa joc fara probleme :mellow:

Dupa o scurta plimbare cu diferite tancuri pe wot test server 9.0 am remarcat urmatoarele:

Plusuri :

-miscare mai ampla a suspensiei, inclusiv inclinarea tancului in exterior la luarea curbelor cu viteza;

-texturi HD la UNELE tancuri;

-efecte de luminozitate si umbre imbunatatite (nu neaprat calitativ cat cantitativ );

-cateva mici modificari pe unele harti care aduc o echilibrare mai buna a gameplay-ului;

-efecte sonore si grafice imbunatatie.

Minusuri:

-nici vorba de saritul turelei la explozia munitiei (am incercat si de pe laptop la setari medii-mari si pe un pc la setari maxime)

-nu s-a implementat mult trambitatul motor HAVOK (am avut ocazia sa joc un joc ce avea HAVOK implementat...incomparabil)

-abureala continua cu " marile update-uri si incomensurabilele lor imbunatatiri:...bullshit !! ceva grafica sa ia ochiul neavizatului si atat

-nici un fel de rebalansare a match-macking-ului; in continuare au algoritmul (de care am citit pe forumuri straine mari) care face mm-ul in functie de statisticile jucatorilor, pentru a-i impiedica sa avanseze prea mult in grafice (ai stats bune, te baga in echipa proasta...te-ai mai prostit..te baga in echipe bune..etc)

-in continuare, WG refuza sa ia cunostinta de solicitarile privind anumite realitati istorice..vezi mm (in afara de clasica chestie cu tancurile vodcarilor ce beneficiaza de tratament preferential)

-lipsa implementarii unei grafici cu adevarat revizuite (grafica din War Thunder Ground Forces e mult mai bine realizata..si e un joc aflat la inceput de drum)

-au stricat tot panoul cu optiuni grafice..nu am mai vazut toate acele "tweaks" care ma lasa sa-mi aleg exact ce-mi doresc la grafica pentru un bun balans grafica/fps.

A se avea in vedere ca am jucat primul release WOT test server 9.0 . Nu stiu ce s-a mai implementat in urmatoarele patch-uri ale testului

• Upvote 1

P.S. : si tot in categoria "Minusuri:" :

-se laudau ca in 9.0 poti sa interactionezi cu vehiculele statice (sa impingi un camion, o masina, un vagon de tramvai)...ei bine, nu merge.

• Upvote 1

havok o să fie implementat peste câteva luni, înainte de 0.9.6. cel puțin așa afirma silentstalker. soon™, tipic WG.

totuși, ce e deranjant e altceva: primele două patchuri 9.0 au mers brici, fps decent, fără lag, etc., dar cel actual, al treilea, e dezastru. jocul merge mai prost ca niciodată, cel puțin în cazul meu. 

senzația mea e că la WG lucrează mulți programatori care nu au pregătirea necesară pentru a aduce jocul la un nivel decent de optimizare. altfel nu-mi explic căderile bruște de fps pe un pc de ultimă generație.   <_<

La parte de H. B. eu unul am avut parte si de meciuri dure cu nemtii, in care eram doar 3 tancuri( eu cu Tiger 2, inca unul si un Jagdpanther) impotriva la 9 adversari, mediile ne-au franjurat pentru ca au jucat echipa, depinde de jucatori si daca joaca echipa cu coechipierii! Un minus foarte mare la acest mod, posibilitatea de a avea un super crew cu multe perkuri si sa rupi frate, acest lucru mi se pare un mare bullshit din partea de la WG + modulele in afara de o ventilatie, camo net nu ar fi trebuit sa fie admis altceva! WG le-a fost frica sa nu piarda jucatori multi cand iese concurenta de la Gaijin, unde partea istorica este destul de bine respectata! Un lucru bun este doar ca aceste batalii nu inflenteaza statistica generala deloc!

La parte de grafica, nu ma pot pronunta cu desavarsire, pentru ca am laptopul vechi si nu mai ruleaza bine, dar sunt de aceeasi parere cu alti oameni de pe aici, motor havok il astept ca pe painea calda, va da un realism, restul partea HD (idem Gaijin pentru a nu pierde jucatori) praf in ochi!

Bafta multa!

tocmai când credeam că nu se poate mai rău de atât, a venit 9.0 live server.  jocul se comportă mai rău ca pe serverul de test, am în jur de 20 FPS mai puțin ca în 8.11