Jump to content
Dan Ambruș

[ONE-S] Ordo Negrum Equites South Division | Recrutează jucători !

Recommended Posts

post-7627-0-36999200-1467366714.png[ONE-S] Ordo Negrum Equites South Divisionpost-7627-0-36999200-1467366714.png

"Semper et Ubique !"

Clanul Ordo Negrum Equites South Division [ONE-S] este în căutare de jucători cu experienţă care au bun simţ, maturitate şi respect pentru : plutoane, detaşamente, atacul şi apărarea fortului şi Clan Wars.

______________________________________________________________________________________________________________________

• Despre comunitatea Ordo Negrum Equites :

Comunitatea s-a format prin alierea celor două clanuri :

• 500060671.png [RO1] Romanian 1st Armored Brigade (actual [ONE-S])
  • 500065312.png[FRL] First Romanian Legion (actual [ONE-C])
  • Despre clan :

Clanul face parte din comunitatea [ONE] Ordo Negrum Equites.

Tag şi nume anterior : [RO1] Romanian 1st Armored Brigade (13.02.2015 - 27.06.2016)

Găsiţi pagina clanului pe World of Tanks, aici : CLICK !

Personal militar la data de 09.07.2016 : 71 de jucători activi !

Clanul a fost creat la data de 13.02.2015

Pentru informaţii sau recrutări puteţi contacta pe joc următoarele persoane :

wot_small.png Angheios - Comandant

wot_small.png Jepidos - Comandant Adjunct

wot_small.png MaresalAverescu - Comandant Adjunct

Folosim programul TeamSpeak 3 ca mijloc de comunicare

Adresa serverului de TeamSpeak 3 este : 195.4.16.253:10039

______________________________________________________________________________________________________________________

• Cerinţe* :

- Comportament adecvat pentru o comunitate.

- Prezenţa pe TeamSpeak 3 simultană cu prezenţa pe joc.

- Minim 1 tanc de tier VI dintre :

• Frecvenţa folosirii ridicată : Cromwell, T37, Škoda T 25
  • Frecvenţa folosirii medie : T-150, KV-85, M4A3E2
  • Frecvenţa folosirii scăzută : O-I, A43

- Minim 1 tanc de tier VIII dintre :

• Frecvenţa folosirii ridicatăIS-3, T32, AMX 50 100, T54-ltwt
  • Frecvenţa folosirii medie : 110, Ru 251, AMX 13 90, M40/M43, Lorr.155 51
  • Frecvenţa folosirii scăzutăObj. 416, SU-101, WZ-132

- Minim 1 tanc de tier IX/X dintre :

• Frecvenţa folosirii ridicată : T110E5, IS-7,AMX 50 B, Obj.140, BC-25t, Obj.263
  • Frecvenţa folosirii medie : E100, T57 Heavy, T-62A, STB-1, TVP 50/51
  • Frecvenţa folosirii scăzută : IS-4, FV215, E50 M, T110E3, Obj. 261, M53/M55, Conqueror GC

- +1500 WN8 general

- +1000 lupte

*se mai fac şi excepţii

• Alte informaţii :

Ne clasăm pe locul 457 pe Global Rating.

Nivelul fortăreţei este X.

Media de WN8 a clanului este : 1532,97

Media de WinRate a clanului este : 52,12%

WoT-Life : CLICK !

Grupul comunităţii Ordo Negrum Equites pe Facebook : CLICK !

Edited by Dan Ambruș

Pentru aplicatii la clan adresati-va la urmatorii:

wot_small.png

MaresalAverescu

Jepidos

mastercome91

... pe care ii gasiti mai tot timpul pe joc.

Ce am invatat de o luna de cand sunt in clanul asta:

La SH/CW

• Sa incerc sa nu mai joc ca o banana, in CW am invatat ca nu e deloc util sa dai cu RU-ul cu gold cu autoaimul din joc in lateral la is3.. ca dai numai in space armor si iti lasi Echipa in 9 oameni

• Sa am rabdare cand fac aimul cu is3-ul sau cu 50Bul, fiecare shot conteaza

• Sa trag in ala care are mai putin HP

• Sa invat strategia si sa ascult strategul, sa fac ceea ce restul jucatorilor din echipa se asteapta de la mine, chiar daca sunt momente cand am impresia ca daca imi parasesc postul o sa creez avantaj

• Sa nu ma vait in timpul jocului ca mi-am luat ammorack, senile, motor dintr-un singur shot. Asta tine de analiza joclului de DUPA terminarea partidei.

• Sa am rabadare si sa stau focusat. Sa ascult de bumbescu cand spune “dati-va pe spate” sau de maresal cand spune “rush pe ei, am plecat!”

• Sa nu ma panichez si sa ma arunc cu Ru in apa ( ru-ul nu pluteste)  atunci cand stau la spot si imi iau un blinde de la adversari.

• Sa fac misto de Mausurile adverse cand le prind cu 50B-ul

• La SH - jucam sa inchegam echipe, Victoria nu e scopul principal, jucam mult cu ce ne place, scopul e sa facem credite. Daca batem OMNI nu e cine stie ce. la fel daca o luam in freza de la jucatori rosii - e de ras, e rusinos,  da iarasi nu e un capat de tara.  La CW se schimba situatia..

Ce mai am de invatat:

• IS3 - share damage / focus fire / sidescrap / bait shot

• 50B – rabdare, aim, gold ammo in CW contra E5 si 113, cover pe timpul reincarcarii + realocarea in zonele unde urmeaza sa imi descarc teava.

• Ru – sa imi anunt echipa cand ajung in situatii extreme – cand urmeaza sa pic in spatele IS3-urilor intr-un mod sinucigas – iar aia urmeaza sa isi intoarca turelele sa dea in mine ( am prostul obicei sa ma arunc intre is3-uri in unele situatii, si sa creez momente de confuzie intre adversarii cum mai putina experienta.

• Inca sunt in dubiu > OBJ140 vs T62A, (motor in flacari la fiecare al doilea shot primit vs viteza mai mica ... )

Random

•  Am invatat sa dau dmg, sa imi ajut echipa pana la un anumit punct, sa trec de la 750 -800 wn8 la 1300 -1500 media pe zi (ceea ce pt o tomata e mare lucru)

• Sa imi cresc incet incet scorul personal – la 22.000 lupte – e dificil sa cresti in medie 3 – 4 puncte pe zi.

• Sa analizez rapid adversarii si harta in functie de ce tancuri is in lupta, sa incerc sa ghicesc ce vor face aia si unde pot fi eu cel mai efficient.

Apreciez rabdarea unora din clan precum si criticile altora cand am gresit in luptele SH. Imi recunosc limitele de reactie in joc si greselile, incerc sa imi imbunatatesc reactiile dobandite in random luptand la nivel de tomata.  

Atentie insa, la noi se mai accepta greseli personale in CW, se incearca corectarea lor, dar nu se accepta ca jucatorii sa NU respecte indicatiile strategului in timpul luptei. Nu se accepta aceeasi gresala repetata mereu- mereu mereu – asta se lasa cu antrenamente ulterioare.

Nu se acepta ca in timpul CW – in conditiile in care avem mai multe lupte in acelasi timp, unii sa stea cu vecinu de la bloc in random.. astia is lasati, pe buna dreptate, imediat si irevocabil “cu prietenii”, bineinteles in afara clanului, indifferent ca sunt jucatori rosii / galbeni / verzi / albastri sau mov - in astfel de situatii culoarea chiar nu mai conteaza. Pentru ca sa joci in random cu vecinu - nu iti trebe clan.

Cam asta am avut de zis despre acest clan la care m-am alaturat ca o banana ce sunt, aaa, si mai spun atat : mai sunt locuri libere

Cu  stima,