Jump to content
Patria_Hotilor

Clan Wars: Birth Of Titans -> stiri, rezultate, clasament

Recommended Posts

Campanie noua la orizont!

Details

Birth of Titans will take place from 30 August at 10:00 CEST to 13 September at 10:00 CEST (UTC+2), and will be played in Tier VIII vehicles.
The event will be held according to the following system.
Keeping with the scenario, clans will complete tasks to earn Fame Points and orders to attack provinces that have a Mark IV - special provinces where players 
and clans will get the maximum number of Fame Points.

Awards and Achievements

• Clans will be earning clan Fame Points, while individual players will be awarded personal Fame Points, which will increase their chances of getting the main prizes of the event.
  • The main trophies of Birth of Titans are Tier VIII Premium vehicles:
  1. Soviet heavy tank KV-4 Kreslavskiy
  2. British medium tank Chieftain/T95
  3. Soviet heavy tank IS-5 (Object 730)

8,000 tanks will be available for the prizes. Players who complete all the tasks, will be able to select one of these three vehicles. You can get only one 
vehicle, which is not already in your Garage, at the end of the event.

Vehicles will be awarded using the Wild Card system, based on personal standings where players are rated according to the number of personal Fame Points 
or licenses earned.

Awarding prizes according to the number of licenses and Wild Card system will be based on the following rules:

The top clans get 1000 tanks according to the number of licenses earned.
The remaining tanks will be distributed by the Wild Card system among the players who received the highest number of personal Fame Points.
After distributing tanks among clans, 7000 vehicles will be awarded to players with the highest number of personal Fame Points according to Personal Standings.
The details about the awarding system will be announced in upcoming Rules and Regulations.

Clan Rating
In Birth of Titans a new clan awards system will be introduced - awards will be distributed among the top clans based on their rank at the end of the event.
In addition to vehicles, clans will also be able to earn gold, Industrial Resources and Reserves that will be added to the accounts of top-clan members.

The details about the awarding system will be announced in upcoming Rules and Regulations.

WG-ul putea sa faca un efort si sa ofere 11.000(+) tancuri ca premiu cu ocazia celor "100 de ani de tancuri" sau ca au implinit 5 ani sau ca...

LE. IS5 si Chieftain stiu ca vad tier 10 dar de KV4 n-am gasit nimic care sa mentioneze ca ar avea sau nu MM preferential.
Edited by Patria_Hotilor

LE. IS5 si Chieftain stiu ca vad tier 10 dar de KV4 n-am gasit nimic care sa mentioneze ca ar avea sau nu MM preferential.

WG-ul nu mai baga in joc tancuri cu MM preferential. Ba mai mult, incetul cu incetul o sa scoata din joc toate tancurile cu MM preferential...

GT-RO va incerca sa fure din nou macar 5-6 tancuri! Succes tuturor clanurilor romanesti care se hotarasc sa participe!:)

Daca vrei sa il folosesti la stronghold, cred ca e mai bun is-5, pentru random, probabil te descurci cu oricare.

• Upvote 1

Se merita Is-5 ? Sau e mai bine sa risti pe noul Kv4?

cine nu are Chieftain T 95 sa il ia .

Dupa cum bine stiti, ieri a fost prima zi de lupte din cadrul acestei campanii speciale. Inca nu se poate specula nimic, deoarece scorul este foarte strans, diferenta de puncte fiind extrem de mica:

- locul 1 = 65.271 fame points

- locul 2 = 64.480 fame points
- locul 3 = 64.459 fame points

...

- locul 59 = 62.501 fame points

Dupa cum vedeti, primele 59 de clanuri sunt pe picior de egalitate dupa prima zi, iar ca si imagine de ansamblu, acestea vor fi clanurile care vor alcatui nucleul acestei campanii speciale (cu mici exceptii, adica cateva clanuri de top care au inceput cu stangul prima zi, cum ar fi [9-TD], [9-TD2], [PSQD], [PMHC]).

Printre primele 59 se afla si clanuri romanesti:

- locul 27 = [F-IT] -> 2 provincii

- locul 28 = [ARCAN] -> 7 provincii

Chiar daca n-au avut succes din prima zi, asta nu inseamna ca nu sunt de luat in calcul:

- locul 91 = [GT-RO]

- locul 116 = [ARKNE] -> 2 provincii

- locul 130 = [FOCA]

- locul 194 = [CYE]

- locul 199 = [_ELF_]

- locul 254 = [DAC]

- locul 280 = [RO-KO]

- locul 283 = [uNICR]

- locul 284 = [QUIET]

- locul 298 = [RO-MW]

Cu un picior in fata se afla clanurile care au reusit sa ia si provincii.

Mult succes comunitatii romanesti in zilele ce urmeaza!

• Upvote 6

Dupa prima zi clasamentul sta astfel:

post-6062-0-53570500-1472625899_thumb.jpg

Clanuri care nu au paricipat in prima zi de campanie sau care nu participa la aceasta campanie:

post-6062-0-01558800-1472625949_thumb.jpg

PS. Clanurile au fost "luate" de aici: http://www.wotromania.ro/forum/topic/2883-clasament-clanuri-romanesti-inscrise-pe-wotromania/

Daca sunt clanuri care nu au fost incluse, nu au fost incluse din reacredinta doar ca nu mi-am adus aminte de ele. Asa ca lista este deschisa la propuneri.

PSS Clasamentul o sa fie updatat in fiecare dimineata in functie de ferestrele pe care le am la serviciu. Daca mai doreste cineva sa se ocupe, ii trimit excelul prin PM.

Spor la farmat fame points-uri. :)

LE. Am intampinat o mica problema. Cand am scris postarea, tabelul se vedea, aproximativ, ca in excel, dar dupa ce i-am dat "adauga raspuns" n-a vrut sa mai pastreze tabelul. Ce trebuie sa fac sa pastreze tabelul?...dar nu sub forma de poza

Edited by Patria_Hotilor
  • Upvote 2

Pentru nivelul lor GT-RO are un inceput foarte BUN . 8LACK care era in top 3 pe tier 6 au avut din 5lupte 2 WIN .

LE. Am intampinat o mica problema. Cand am scris postarea, tabelul se vedea, aproximativ, ca in excel, dar dupa ce i-am dat "adauga raspuns" n-a vrut sa mai pastreze tabelul. Ce trebuie sa fac sa pastreze tabelul?...dar nu sub forma de poza

Buna intrebare. Sa vedem cine, ce si daca are un raspuns. Am intrebat pe la IT-sti mai destepti... "Nu iti permite site-ul altceva decat ce poti sa faci in editorul pus la dispozitie". N-am mai comentat sa nu ma fac de ras. : SHY :

• Upvote 1

Rezultatele clanurilor romanesti dupa a 2-a zi de campanie:

In top 100 se afla:

- locul 16 = [ARCAN] -> 13 provincii

- locul 59 = [F-IT] -> o provincie

- locul 96 = [FOCA] -> o provincie

In top 300 se afla:

- locul 116 = [ARKNE] -> 3 provincii

- locul 139 = [sN_RO] -> o provincie

- locul 174 = [RO-MW]

- locul 181 = [GT-RO]

- locul 259 = [_ELF_]

- locul 293 = [-NLG-]

Dupa cum vedeti, au venit puternic din urma clanurile: [sN_RO] si [-NLG-]

In schimb, au avut o zi proasta si au parasit top 300: [CYE], [DAC], [RO-KO], [uNICR] si [QUIET]

Campania continua!

• Upvote 2

Salut WoT Romania, sunt mzr (Mihai) unul din executivii din Aparat de Zapacit Tancuri [AZT].

Pt. cine se ocupa de statisticile clanurilor romanesti in campania "Birth of Titans" (Emil + Patria_Hotilor), am si eu un update:

Avand in vedere ca la sfarsitul primei zile, membrii AZT eram (individual) pe pozitia 12000+, iar acum dupa ziua 3 avem 13/15 oameni in tanc, eu as zice c-am avut o mica reusita. :) Clan-wise, am sarit de pe locul 585 pe 154 (si asta jucand doar cu o singura echipa, 10+4 oameni prin rotatie :). Suntem un clan destul de mic inca (recrutam lent, quality > quantity).

So... daca se poate va rog includeti-ne si pe noi in acest clasament pt. campania "Birth of Titans". Multumesc.

(Stiu ca nu avem inca destui membri pt. clasamentul general WoT Romania).

Date: Fri Sep 2 10:50 EEST 2016 (ziua 3)

Pozitie clan in campanie: 154

Clan fame points: 82579

Provincii: 1

Oameni in tanc/interesati: 13/15 (86%)

Average winrate (ziua 3): 73.91%

As vrea sa multumesc pe aceasta cale tuturor celor din AZT care au facut/fac posibila participarea noastra in aceasta campanie. You guys fucking rock, thanks for the great time! Mai ales ziua 3 - was a BLAST! Keep up the good work! \o/

Bafta tuturor in continuare.

PS. Bambino: ilustrul nostru comandant Kim_J0ng_un iti transmite calde salutari. :)

Edited by mzr
  • Upvote 4

Rezultatele clanurilor romanesti dupa a 3-a zi de campanie:

In top 100 se afla:

- locul 9 = [ARCAN] -> 12 provincii

- locul 35 = [F-IT] -> 2 provincii

In top 300 se afla:

- locul 113 = [FOCA]

- locul 115 = [ARKNE] -> 2 provincii

- locul 131 = [L-CRW] -> 4 provincii

- locul 154 = [AZT] -> o provincie

- locul 176 = [sN_RO]

- locul 217 = [-NLG-]

- locul 225 = [GT-RO]

- locul 247 = [RO-MW]

- locul 285 = [H-_-H]

- locul 287 = [CYE]

Desi [ARCAN] si [F-IT] isi continua urcarea in clasament, [FOCA] paraseste top 100.

Puternic venit din spate este clanul [AZT] si [H-_-H]. De asemenea, [CYE] reintra in top 300 dupa retrogradarea de ieri.

O zi proasta a avut clanul [_ELF_], acesta parasind top 300.

Campania continua!

P.S.: maine o sa fiu plecat din oras (ajung acasa duminica seara), asa ca rog pe cineva sa actualizeze topul pentru sambata (a 4-a zi de campanie).

• Upvote 5

Clasamentul dupa trei zile de campanie:

post-6062-0-33904400-1472806027_thumb.jpg

Clanuri care nu au participat pana acum la campanie:

post-6062-0-94777000-1472797869_thumb.jpg

LE Din greseala nu am introdus clanul AZT. Greseala corectata. :)

Mersi @mzr de atentionare.

Edited by Patria_Hotilor
  • Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...