Jump to content
  • 0
Fragonetus

Reroll in World of Tanks

Question

Salut ma gandeam sa fac niste statusuri mai bune dar nu stiam cum pana am auzit de reroll. M-am informat ceva despre reroll. Acum am un singur tier 10 (T-57 heavy). WN8 il am 1200 si WR 50% care sunt destul de ok, dar as vrea sa fiu si eu macar albastru ceea ce pot daca voi da reroll. 

Vreau sa cer si parerile voastre si daca mai e cineva cu reroll sa-mi spuneti despre experientele voastre :)

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Parerea mea este ca nu are rost sa dai reroll daca nu poti juca de peste 2500 WN8.

Altfel o sa fii ceea ce se numeste "fail reroll", doar sa ajungi albastru nu prea renteaza, majoritatea celor care te-ar lua in clan ca si albastru, te-ar lua si ca verde cu recente de albastru.

Daca ai un singur tanc de tier 10, inseamna ca nu ai foarte multe lupte si poti sa-ti cresti ratingurile jucand in continuare.

Pe de alta parte, oricum clanurile care te-ar lua daca ai fi albastru ar vrea sa vada ca ai minim 5 tancuri de tier 10, deci oricum nu te incadrezi.

Cam astea sunt motivele care m-au oprit pe mine sa-mi dau reroll.

• Upvote 1

• 0

Rerollu e un bullshit! Pe primul meu cont am avut 11k batalii si 1800 wn8 si am vrut si eu sa-mi dau reroll ca era la moda si nu erau asa multi hateri .. mi-am dat reroll am ajuns pe la 2800-2850 wn8 si 9k batalii .. apoi mia picat o oferte de la cineva care isi cauta cont si l-am vandut ... apoi mi-am facut cont nou pe care l-am dus la 3300 wn si 6k batalii..dar e stresant pentru ca la un moment dat o sa ajungi sa devi dependent de wn8 ... o sa vrei tot mai mult, o sa vrei sa joci si mai bine si mai bine si o se duca toata distractia jocului, la random toti distrusi (idiferent ca ai 5k wn8 indiferent ca ai 2k wn8) o sa strige in fiecare meci "noob reroller" etc.. si sincer am regretat ca mi-am dat reroll.. e o prostie .. acum am un cont de la un prieten care s-a lasat de ceva timp(1500wn8) si parca incep iar sa joc de fun.. nu te mai injura nimeni la random etc :)) si + ca daca joci sub 2500-3000 wn8 pe recente nici nu are rost sa iti dai reroll... eu iti recomand sa nu deoarece o sa ajungi ca si mine ... dar daca vrei poti incerca :))

• Upvote 3

• 0

Ce nu s-a mentionat e faptul ca trebuie sa bagi si ceva bani in cont! Bani reali.

Pentru tancuri premium(asta daca nu le ai), sa convertesti xp(nu prea vad cum sa ajungi unicum cu tancuri stoc), etc.

• 0

Rerollu e un bullshit! Pe primul meu cont am avut 11k batalii si 1800 wn8 si am vrut si eu sa-mi dau reroll ca era la moda si nu erau asa multi hateri .. mi-am dat reroll am ajuns pe la 2800-2850 wn8 si 9k batalii .. apoi mia picat o oferte de la cineva care isi cauta cont si l-am vandut ... apoi mi-am facut cont nou pe care l-am dus la 3300 wn si 6k batalii..dar e stresant pentru ca la un moment dat o sa ajungi sa devi dependent de wn8 ... o sa vrei tot mai mult, o sa vrei sa joci si mai bine si mai bine si o se duca toata distractia jocului, la random toti distrusi (idiferent ca ai 5k wn8 indiferent ca ai 2k wn8) o sa strige in fiecare meci "noob reroller" etc.. si sincer am regretat ca mi-am dat reroll.. e o prostie .. acum am un cont de la un prieten care s-a lasat de ceva timp(1500wn8) si parca incep iar sa joc de fun.. nu te mai injura nimeni la random etc :)) si + ca daca joci sub 2500-3000 wn8 pe recente nici nu are rost sa iti dai reroll... eu iti recomand sa nu deoarece o sa ajungi ca si mine ... dar daca vrei poti incerca :))

Ai uitat de XVM focus .

• 0

Eu nu am facut reroll, dar  am vazut la altii  ca sa faci un reroll bun ai nevoie de :

- tu sa fii jucator bun

- din start  trebuie sa cumperi un tank premium  puternic   cu care sa pleci din prima cu echipaj la 100% , cu echipamente pe el  si  gold ammo

- sa convertesti  Free XP ca sa iti iei un tanc normal bun de farmat wn8  si sa pleci cu el cercetat la maxim

- sa joci in pluton tot cu jucatori buni

- apoi si mai greu o sa fie sa iti mentii wn8-ul

Dar mai merita bagati bani  pentru niste statistici ?  Sau timpul pierdut  pentru a cerceta iar aceleasi tancuri ?

Edited by fluffyLuchs