Jump to content

Recommended Posts

Buna seara, Vreau si eu sa stiu care este motivul pentru care am primit ban? . Stateam dupa o piatra incercand sa fac o misiune si anume sa dau reset in baza, timp in care un coechipier a venit si ma tot impingea de acolo( probabil voia sa stea el la piatra aia nu stiu ) . M-a impins cumva in sus pe piatra si el a intrat sub senilele mele, motiv pentru care ii scadea viata mereu. Am fost deconectata si banata. Si chiar vreau o explicatie. Eu chiar investesc bani in contul premium si in anumite tancuri ca sa pot realiza ceva, sa ma pot juca linistita nu sa iau ban pe nedrept.. Chiar daca mi s-au dat motive sa " omor " , " jignesc " pe cineva nu am facut-o pentru ca eu imi vad de ale mele si nu stau sa ma pun la mintea copiilor. 

Astept un raspuns! 

O seara buna!

Asta e singurul mod, dar nu te astepta la prea mult de la ei. Pe viitor trosneste-l pe retard ca tot acolo iesi sau te dai din locul ala si incerci sa-l sicanezi pana trage el in tine. Macar sa isi ia el ban.

Esti banat(a) ptr o ora, daca depui tichet, primesti raspuns in 2 zile deci nu merita efortul, banul nu poate fi anulat si nu se chinuie nimeni sa ti-l stearga. La 3 lovituri cauzatoare de daune aliatilor, esti banat, rar se intampla sa nu fii banat, o stiu din propriu experianta :D Ti-ai luat-o, chiar daca aiurea, asta e, iei o pauza de joc si revii later :P Daca in decurs de 24 ore de la expirarea banarii ptr o ora 'repeti' isprava, vei primi alt ban dar ptr 24 ore :D

Citat

Vreau si eu sa stiu care este motivul pentru care am primit ban?

Nu facem parte din echipa de suport a jocului deci nu te putem lamuri. Putem doar sa banuim motivele ptr care ai primit ban.

Da' , nu era vb de acea ora, ci de motiv in sine pentru ca nu este corect.. poate cand trag, trece unu prin fata si isi ia dmg, ca se mai intampla.. si pt asta sa mi iau eu ban 24 de ore din cauza ca inainte am mai luat ban dintr o prostie.

In fine, eu va multumesc mult! :)

Acum 2 ore, Carmen Letiția Marinescu a spus:

ci de motiv in sine pentru ca nu este corect.. poate cand trag, trece unu prin fata si isi ia dmg, ca se mai intampla.. si pt asta sa mi iau eu ban 24 de ore din cauza ca inainte am mai luat ban dintr o prostie

Da, pentru ca in jocul asta multe chestii nu sunt corecte.Ai tras de 3 ori intr-unul de-al tau fara sa vrei sau isi i-a damage ca s-a atins de tine, iti iei ban .

• Upvote 1

oricum  ban pt team kill    se face  parca  la  a 2a abatere  primul avertisment este ca  devii  albastru si daca  mai faci  un team kill    atunci   primesti   

am patit-o si eu  sa omor un coechipier  din greseala  mi-am  cerut scz   respectivului  si  nu  s-a intamplat nimic

Nu e ceva clar si nici astia nu ne explica ptr ca altfel am face team kill dar in asa fel incat sa nu fim banati. Chestia cu 3 lovituri = ban sau 1 kill = albastru nu este universal valabila. Aseara, pe Arctic Region, urcam dealul de la F9 slow deoarece aveau aia in baza 3 arty + 2-3 tancuri si un tampit cu un Cromwell era lipit de mine sa nu pot da inapoi, poate daca nu eram cu heavy nu reuseam. I-am dat boului un shot, el in replica un ding, am urcat, am scos una dintre arty si inca 1 sau 2 tancuri apoi in zona dintre C3 si C4 iarasi era lipit de mine sa nu pot intra in cover cat incarcam sa nu ma ia astia de la A5-6. I-am mai dat 2 bucati si l-am trimis la origini. Nu am fost nici banat nici nu am devenit albastru. In alte ocazii, dupa un singur shot devin albastru. Oricum, din ce am observat pe propria piele, daca in 24 ore dupa banarea de o ora fac iarasi team kill, banarea este de 24 ore. 

Am avut şi eu în echipă un astfel de "coechipier" care mă tot şicana, se tot lovea intenţionat de mine, o dată, de două ori, până la urmă, deşi de fel sunt un tip destul de calm, am întors "dihania" sovietică (SU-152) şi dintr-o lovitură l-am trimis instant la garaj (el fiind cu Nashorn).

Spre surprinderea mea nu am păţit absolut nimic, nici măcar albastru nu am devenit...

Pt ca retarzii v-au lovit primii, sigur ati primit dmg de la ei , macar unu doua pct si abia dupa l-ati executat voi plus ca nu aveti un obicei din asta , sa dati dmg coechipierilo.

... ban... ban ... eu cu td 28 , se baga in mine un buldog ... buff ,ceva dmg a luat ... mai fac ceva senile wruum wrum ,buf in spate ... ,,, ban si desconectat ! ma uit  la inregistrare ! marlanul face un drifting si ...boom ! eu facut kill la el si banat ! sai f....si t!

...la asta la fel ,dupa meci numai amenintari cu reclamatii .asta numai din cauza la astia de se plang atat de una si de alta ! ... eu zic ca i mai bine sa lasam sa vedem ,ce si cum .acum daca am skill nu mai pot da ca ... am sa fiu raportat de reed ball ? :):)... special am bagat mod sa vedem ma baneaza .! eu cred ca vor fi ban-uri si fara mod ! haba haba si la mai mare !

shot_005.jpg

Ban sau bani? In afara de 2 ani ban in ESL inca nimic. Mare si tare! Oare ce ma asteapta? Ma simt periculos. Prea mult studiu degeaba. Cineva face frauda internationala!

Dacă atunci când îl lovești idiotul se afla pe linia ta de tragere catre un inamic , nu pățești nimic.

Iei ban instant dacă îl omori în cap în special după ce meciul s-a terminat .

Eu fac alt ceva țăranilor ... Ma pun in spatele lor când campeaza în tufe (mare boala am pe astia ) si trag un foc aiurea ..în 5 secunde toată harta trage pe mine ..ghici cine o ia in cap...:)

Edited by Awa
  • Upvote 1

Sa vezi ce misto e cand campezi tu in tufe ( din motive evidente, nu doar de dragul camparii) si vine cate un player si incepe sa se fataie prin spatele tau sau sa te impinga....si iti iei tu damage pentru ca inamicii trag in ala.