Jump to content
RARES

[ANUNT IMPORTANT] Modurile ILEGALE interzise pe WoTRomania.RO

Recommended Posts

Da,acum ar fi bine ca cineva care a fost banat sa zica daca a avut moduri sau nu.Asa ne vom da seama cat de adevarata e toata treaba asta.

Edited by haua26

Nu o sa zica nimeni nimic despre faptul ca la banat de la moduri,este inca un subiect ”tabu” despre care toti stiu,dar nici unul nu va vorbi.Cine este curios ,poate face un experiment pe un cont al lui .

De ce sa fie un subiect "tabu" Atata timp cat nu a fost o pozitie oficiala , o lista de moduri expusa de wg , absolut totul a fost perfect legal. Din momentul aparitiei listei cu moduri interzise ;altfel se pune problema. Nu poti bana pe cineva atata timp cat a folosit ceva permis de tine. Acum ceva timp modul care arata directia de unde trage inamicuk in tine ers considerat de noi toti un mod ilegal,acum este implementat. Cat timp nu spui ca ceva este interzis nu poti pedepsi pe cineva ca a folosit acel ceva. Ca noi ( noi=oricare jucator de wot) ziceam ca sunt interzise asta e alta priblema. Wg ul trebuia sa faca acea lista de cand au aparut acele moduri. Nu a folosit cine nu a vrut, ele au fost cea mai mare parte din ele "la liber". De cand a aparut pozitia oficiala din partea wg se schimba datele problemei. Ideea e ca de acum sa baneze pe cine foloseste, deoarece acum se folosesc avantaje ilegale acum sunt multi care nu nai folosesc si cei care folosesc au un aavantaj. Pana acum putea folosi cine dorea ;nu erau interzie. Stiu ca vor fi multu care vor dezaproba ce am scris dar asta e realitatea. P.S. Acum ce trebuia dupa ce s-a dat legea antifunat in locurile publice ,sa fie amendati si cei care  fumau sau perniteau fumatul inainte de aprobarea legii?

Acum 2 ore, Mace Windu a spus:

Nu o sa zica nimeni nimic despre faptul ca la banat de la moduri,este inca un subiect ”tabu” despre care toti stiu,dar nici unul nu va vorbi.Cine este curios ,poate face un experiment pe un cont al lui .

Eu am fost banat de ESL prin ESL Wire. Cine credeti ca a fost nebun sa accepte un acord sa fie scanat si sa foloseasca un mod ilegal? Dar programul a gasit ceva. Ce drak nu stiu si probabil nici nu o sa aflu. Nu exista o lista definita. Acum exista. M-am vaicarit ca un copil prost. Am folosit xvm pentru un hobby si l-am scos din lipsa de resurse. Asa am observat la momentul ala. Pentru ca m-a mancat in c*r l-am bagat recent si culmea... imi merge PC-ul mai bine... Am reluat hobby-ul... Din 2009 am acelasi sistem, acelasi OS, aceleasi lucruri prin PC. Fac update doar la licenta antivirusului si la putine cateva gen adobe, flash player, vlc... Ma astept la orice indiferent de cati bani am cotizat la WG. Am folosit Aslain si il folosesc si acum(bucatele din el). Omul a scos tot ce este ilegal dupa politica actuala a WG. Poate i-a scapat ceva! N-am de unde sa stiu. O sa vad pe pielea mea. Ca n-am folosit ceva din lista aia vreodata este doar cuvantul meu si atat. Stiu ce fac modurile, dar n-am aruncat o frunza din tufisurile jocului. Ca se vorbea pe aici: pe mine cel mai mult ma deranja redball-ul. Pentru mine era cel mai vizibil. Dupa ce ca esti scumbag sa fii si pentru aia ca tine?!?! Putina curtoazie... si asa artileria este distrusa la propriu. Chiar nu pot sa-i inteleg pe cei ce se vaita... cam 80%...

Acum 55 minute, holyoldman a spus:

Eu am fost banat de ESL prin ESL Wire.

Holy, ESL este alta ”mancare de peste”.Acolo se poate obtine gold,mult gold,....in comparatie cu WOT-ul propriu-zis,unde doar daca ai rezultate cu clanul(binenteles daca faci parte dintr-un clan),beneficiezi de o ”frimitura”de gold.

Spor la kiluri in continuare.

La 11.11.2016 la 19:27, Dumitru Sebastian a spus:

WG NU are nicio obligatie de a furniza jucatorilor dovezi sau explicatii ale modului in care acesta a fost prins utilizand moduri interzise si nu o va face nici la cerere.

Pai daca este asa , eu ma apuc de alt joc.....cum sa imi dea ban fara sa imi arate dovezi, am ajuns iarasi la comunism.

De parca ar fi ultimul joc din viata asta

Sa va spun sincer timpul meu petrecut in acest joc, pana anul acesta ....in primavara prin ce clanuri am umblat toti imi ziceau ca nu exista cheaturi, si eu imi storceam creierii sa obtin o lupta bunicica din 10, mai multt de 1300-1400 WN8 nu scoteam pe zi, parca eram un jucator retardat. Oameni buni din primavara si pana acum cateva luni de cand folosesc aceste cheaturi  jocul s-a imbunatatit enorm de am ajuns si la 2500 WN8 pe zi cateodata...........................intrebarea mea este asa...................la aia care au folosit aceste cheaturi de la bun inceputul lor, si au un WN8 de peste 2000 ......ce la face...or sa le scada ratingul......mie nu mi se pare corect ca eu care le folosesc de cateva luni aceste cheaturi sa primesc aceeasi pedeapsa ca ala care le folosea de ani buni. 

Tocmai jucatori ca tine au distrus "fun-ul" din joc.....

#SustinBanareaPentruModuri.Ilegale

Edited by catalinike

La 11.11.2016 la 19:27, Dumitru Sebastian a spus:

WG NU are nicio obligatie de a furniza jucatorilor dovezi sau explicatii ale modului in care acesta a fost prins utilizand moduri interzise si nu o va face nici la cerere.

Pai daca este asa , eu ma apuc de alt joc.....cum sa imi dea ban fara sa imi arate dovezi, am ajuns iarasi la comunism.

De parca ar fi ultimul joc din viata asta

Sa va spun sincer timpul meu petrecut in acest joc, pana anul acesta ....in primavara prin ce clanuri am umblat toti imi ziceau ca nu exista cheaturi, si eu imi storceam creierii sa obtin o lupta bunicica din 10, mai multt de 1300-1400 WN8 nu scoteam pe zi, parca eram un jucator retardat. Oameni buni din primavara si pana acum cateva luni de cand folosesc aceste cheaturi  jocul s-a imbunatatit enorm de am ajuns si la 2500 WN8 pe zi cateodata...........................intrebarea mea este asa...................la aia care au folosit aceste cheaturi de la bun inceputul lor, si au un WN8 de peste 2000 ......ce la face...or sa le scada ratingul......mie nu mi se pare corect ca eu care le folosesc de cateva luni aceste cheaturi sa primesc aceeasi pedeapsa ca ala care le folosea de ani buni. 

nu bo$$ , doar astia ca tine asa se vor intoarce la 1300-1400 wn8 , aia care au peste 2000 o sa ramana acolo 

• Upvote 1

Ce amuzanti sunt astia cu "n-au voie sa ma verifice" sau "n-au cum sa ma baneze" sau "nu ma baneaza ca eu am bagat bani". Ba chiar multi se screm sa gaseasca tot felul de motive pentru a se convinge singuri ca nu e adevarat ce se intampla. ^^ 

Cei mai amuzanti sunt aia care zic ca WG fac bani din cheaturi. Fratilor, unul care baga bani angro in joc isi doreste o experienta placuta, cat mai fairplay si cat mai curata. N-are chef sa intre si sa se oftice ca altii au coade si ca el nu. N-are chef sa-si bata capu' cum sa-si puna si el coade. Va prefera mereu sa nu existe moduri unfair. Apoi, se adauga toata clasa competitiva de jucatori care sunt anti cheaturi, care vor sa se bata in TB si CW pe bune. Aia cu adevarat pasionati si care vor ramane fideli jocului. Cand esti un cheater si joaca jocul pentru tine eu zic ca te plictisesti mult mai repede de el.

Sa nu uitam ca WOT este un joc competitiv. Daca competitia consta in cine are mai multe moduri, atunci jocul este unul mort... si nu mai e nicio afacere. De asta WOT baga o gramada de bani in eSports, ca sa trezeasca spiritul competitiv din playeri si sa-l faca un joc cat mai longeviv. Cu cheaturi isi cam taie craca singuri.

Da, am citit si eu acele teorii ale conspiratiei de pe site-ul lui silentstalker. Sunt la fel ca teoriile cum ca pamantul ar fi plat... daca le citesti, mai, mai ca te conving. Dar, na, trebuie sa gandim si pentru noi cateodata, nu te poti lua numai dupa ideile altora.

res_mods e pt. a-ti putea personaliza jocul si experienta. res_mods e pt. o tinta diferita, pt. un 6th sense icon diferit, pentru un skin de tanc sau un lighting/shader diferit, pentru un pachet de sunete sau pentru un skip la intro movie. res_mods nu e pt. a face jocul sa joace in locul tau.

Sa te revolti ca nu mai poti trisa e penibil.

• Upvote 4

O intrebare pe care cred ca ne-am pus-o foarte multi, este de ce acum, dupa atatia ani in care nu a existat nimic oficial. Cel putin printre noi, romanii, nu am auzit inca sa fie cineva banat de cand au facut anuntul si pana astazi. Este posibil ca motivul sa fie campania care va incepe astazi, probabil si-au dat seama ca in trecut au avut loc lupte nu tocmai ok. 

Jocul la baza este free, nu iti cere nimeni nici un leu sa il joci. Apoi, in timp, pe masura ce avansezi, constati ca exista contul premium, ca exista munitia si consumabilele premium, ca exista tancuri premium si alte tampenii. Si incepi sa realizezi ca ai nevoie de ele ptr a avansa mai repede. Apoi incepi sa cotizezi. Si jocul nu mai este free dar, noi il facem sa nu mai fie free. 

Eu nu am băgat niciun leu în joc şi sincer să fiu, acest lucru nu m-a împiedicat deloc să mă bucur de joc.

Că am ajuns mult mai greu la ce mi-am propus (să termin linia de TD-uri sovietice), recunosc că aşa a fost, dar "Cu răbdarea treci şi marea", parcă aşa spunea odată un proverb...

P.S Ce uităm mulţi dintre noi este faptul că până la urmă este doar un simplu JOC, iar WN-ul nu înseamnă cumva decernarea premiilor Nobel.

Haideţi mai bine să ne bucurăm de joc aşa cum este el şi să fim fericiţi că nu l-am jucat în realitate, precum bunicii noştri.

Edited by Ampt2015
  • Upvote 2

Eu nu incerc sa conving pe nimeni de utilitatea sau inutilitatea facilitatilor premium, fiecare decide ce face cu banii lui ptr ca el stie cat de usor sau cat de greu ii castiga. Diferenta de credite castigate este cu 30% mai mare atunci cand folosesti cont premium decat atunci cand nu folosesti. Asta inseamna ca ai nevoie cu 30% mai multe lupte ca mine ptr a ajunge la aceleasi venituri. In cazul experientei, diferenta este de aproximativ 60%. Din pct meu de vedere merita sa investesc in cont premium deoarece asta inseamna ca eu castig timp ptr orice alta activitate in timp ce tu inca joci. Eu investesc bani dar tu investesti timp. Timpul nu valoreaza nimic? Ptr mine valoreaza.

Daca vrei sa ai un garaj cat mai diversificat,bagi si bani, daca vrei sa ai doar 3 tancuri de 10 in 25 de mii de batalii, nu bagi nici macar premium, dar in momentul in care vrei sa le joci pe alea de 10,o sa vezi ca iti trebuie premium doar sa nu pierzi bani si sa iesi in minus,altfel daca esti mai slab o sa vezi ca toate creditele pe care le faci intr-o saptamana, le pierzi in wekeend.E alegerea fiecaruia cat vrea sa investeasca pentru relaxul si ,,distractia'' pe care ti-o ofera un lucru,jocul in cazul de fata.

Ps:pana la urma e cineva banat sau a fost atentionat pentru folosirea de moduri ilegale,chiar si alti jucatori din europa, ca s-a facut atat tam-tam si parca vad ca nu se vor lua masuri. 

Edited by haua26

La 13.11.2016 la 2:20, Belleaua a spus:

nu va jucati cu focul .. au inceput sa baneze ... am vazut clanuri romanesti banate ma refer la jucatorii din ele .. clanuri straine din eu rase .. gen 7 - 10 jucatori banati ... 

Te rog sa te grabesti  cu ceva exemple :)

Scormonesc cam degeaba dupa asa ceva de cateva zile...

Bai nu va opreste nimeni din jucat cu moduri ilegale....jucati fratilor in continuare......

*asa poate mai scapam si de cheateri si noobi deodata....

Edited by catalinike