Jump to content
RARES

[ANUNT IMPORTANT] Modurile ILEGALE interzise pe WoTRomania.RO

Recommended Posts

On 11/15/2016 at 8:19 PM, catalinike said:

Bai nu va opreste nimeni din jucat cu moduri ilegale....jucati fratilor in continuare......

*asa poate mai scapam si de cheateri si noobi deodata....

corect :P

DA o sa renunt la ele cand o sa le scoata definitiv , sa nu mai foloseasca nimeni asa ceva

Sa ii caute pe aia care folosesc modurile cu bani , alea care iti da ammo rack si foc ....ca cele free nu reprezinta asa mare avantaj

Chiar astept sa introduca un mod anticheat WG pentru a le scoate definitiv, dar nu vad nici un progres.............pai cum sa le scoata mai cand MODURILE alea cu bani sunt facute tot de cei de la WG....sunteti nebuni........baniiiiiiii sunt principalul obiectiv

Edited by Dumitru Sebastian
  • Upvote 1

Daca facea wg modurile alea, se gaseau usor. Ca si itemurile din premium shop. E ilogic sa faci ceva ce iti poate aduce bani si sa il dai doar catorva. In mod sigur dintre cei ce nu le folosesc sunt multi care si le pot permite. Normal ca banul este principalul obiectiv dar, de ce sa castigi 5 lei cand poti castiga 10? Ganditi putin mai departe inainte de a scrie ceva.

Si modurile free iti dau un avantaj:
- tundra: vezi tancul exact unde e si unde tragi, nu il mai cauti pe 'pipaite'

- extinctor automat: iti activeaza automat extinctorul manual atunci cand iei foc

Vedeti ca au luat ban si multi jucatori romani ....din ce am auzit sunt vreo 2-3 din krt si mai multi din clanuri mai mici....lasati modurile si jucati  cum puteti voi mai bine....asa evoluati ci nu stagnati poate chiar si banati

• Upvote 1

https://thedailybounce.net/

Seems Wargaming decided to release some information on the matter. According to the official World of Tanks Portal, Wargaming has issued a 7 days ban to:

• EU Region: 2,869 Players
  • NA Region: 252 Players
  • SEA Region: 115 Players
  • RU Region: 15,937 Players

We can now see some results to what the majority of players didn’t believe. I had confirmation from players on the EU, NA and RU Regions that know someone who has been banned.

I would expect more players to be banned in the upcoming weeks, and also some more information from Wargaming regarding what is considered illegal or not.

Si un comentariu pentru cei ce spun ca pe aia care baga bani nu o sa-i afecteze:

Fără titlu.jpg

Din cate am vorbit cu unii din clan care au luat ban, au luat pentru Tundra si aimbot.
 Confirmat.

Pe de alta parte, cand semnezi EULA, te-ai cam lins pe bot de orice drept. Da, singura solutie e sa iti gasesti dreptatea in instanta daca vrei. Dar vin si intreb, cine are banii si timpul necesar pentru asa ceva? asa ca nu mai fiti forum-warriors cu texte gen "nu se poate, mie nu imi fac asa ceva, le arat eu" ca nu puteti sa faceti nimic.

Eu personal am luat mai demult un ban pe un cont pentru botting. Am insistat, le-am aratat textele din EULA, am dat-o cu legalul (am cumparat de la ei pe bani chestiile premium, so alea nu poata sa mi le stearga), singura chestie ce am obtinut-o a fost wipe/restart la cont. Adica ramai cu tot ce e premium, restul se sterge. Asa ca nu m-am mai putut lega de ei nici cu partea legala.

Repet, NU AVETI CE SA LE FACETI!!!! e jocul lor, regulile lor. Cine vrea sta, cine nu, pleaca! Simplu!

• Upvote 1

5 hours ago, naturalmarion said:

problem este ca mai mult de jumatate din juc au moduri mri ales cei cu scor peste 5000 si nu stiu care sunt criteriilr lor prin care dau ban

Asa este.

Chiar ma miram cum de joaca unii asa de bine, ce-i drept cam putini iar jucatorii slabi umplu echipele cu culoarea rosie

SALUT

am fost blocat 7 zile pentu politica de fair play cu cont premium si la deblocare ciuciu cont premium pe bani mei

Daca doresc se poate scoate foldarul res-mod de la instalarea jocului dar ei vor sa insele jucatori si sa le ia bani

Au ajun niste hoti si insalatori,ei nu dau socoteala,oare de ce?

36 minutes ago, just said:

SALUT

am fost blocat 7 zile pentu politica de fair play cu cont premium si la deblocare ciuciu cont premium pe bani mei

Daca doresc se poate scoate foldarul res-mod de la instalarea jocului dar ei vor sa insele jucatori si sa le ia bani

Au ajun niste hoti si insalatori,ei nu dau socoteala,oare de ce?

Nu ne pasa, esti un cheater. Pa!

• Upvote 2

Acum 18 minute, EUGENCATALIN a spus:

sal.dar cum vad ei ca un jucator are un mod ilegal

Asta ma intreb si eu,nu stiu cum fac,dar fac o treaba buna.A bagat ,,boala"in cei care foloseau :SURPRISE:

TOP 10 clans bans
• ZEYS-: 11
• Croat: 9
• NBFR: 8
• SM4RT: 7
• OMYOI: 7
• GVA: 7
• _ELF_: 7
• FENYX: 7
• T-DB: 6
• BGZMP: 6

Total Bans by Server:
• RU: 15937
• EU: 2869
• NA: 252
• SEA: 115

EU Specific Info:
• Total number of bans: 2.869
• 0.06% of the players for the server
• 0.23% of active players
• Average W / R banned players: 48.52%
• Average W / R players across server: 48.65%

Edited by catalinike

La 07.12.2016 la 10:26, EUGENCATALIN a spus:

sal.dar cum vad ei ca un jucator are un mod ilegal

Au o persoana care te spioneaza prin camera web sau daca nu ai prin microfon... ..concluzia e ca daca pari satisfacut de mm si rng esti suspect....apropo numele lui e SerB..

Revenind la subiect....eu zic ca e bine atat timp cat ii si baneaza permanent iar faza cu dev-ul banat mi se pare amuzanta :))

Edited by catalinike