Sari la conținut

Recommended Posts

XVM+ altele pentru versiunea de WoT 1.2.0.2

În primul rând,

dacă vrei să foloseşti/testezi acest pachet fă o copie/backup la folderele cu moduri (MODS, RES_MODS) într-un loc diferit la alegerea ta.

după ce EŞTI SIGUR că ai făcut backup, şterge folderele iniţiale (MODS, RES_MODS) şi copie în locul lor pe cele din arhiva .rar în directorul WoT .

ATENŢIE !!! - Nu şterge directorul [RES] simplu, ăla este altceva...

Conţine:

• XVM (7.7.7 build) - activează-ţi contul pe site şi alege opţiunea WN8 în Settings
  • MoG extended - Spoter github
  • Crew extended - Spoter (informaţii despre echipaj)
  • Statistici - Tomonik forum
  • spot indicator - te avertizează când este spotat un inamic 
  • general chat dezactivat
  • alte fişiere .py pentru XVM - de pe Korean Random 

XVM are câteva modificări, pe langă cele din default:

• default - auto login, gold & free xp blocate, opţiune să foloseşti echipajul de la ultima bătălie, module (cele care nu costă ca să le scoţi) pe mai multe tancuri, ceas, etc. 
  • adăugat un widget în hangar care să îţi arate informaţii despre tancul selectat, se poate minimaliza
  • numărătoarea de la începutul bătăliei înlocuită cu una simplă
  • informaţiile despre misiunile în curs mutate din centrul ecranului
  • şanse de câştig (nu este cel default de la XVM, foloseşte WN8ul contului)
  • doar tab-ul medium2 din lista cu jucători este activat:

- numele tancului

- yy/zzz înseamnă  xTE / număr de bătălii în acel tanc  (xTE = eficienţa jucătorului în acel tanc)

- iconiţa tancului după clasă şi tip premium sau nu (atlass.dds a fost modificat)

• culorile folosite în bătălie legate de WN8 sunt modificate:

- numele tancului în listă şi steaua ca marker: sub 1200 este gri, verde până la 2000, albastru până la 2900, peste violet

-- mult mai relaxant decât curcubeul din default --

- dacă apeşi ALT îţi apare steaua în culorile originale XVM, numele, WN8, steagul ţării, clan, icoană clan (dacă este setată)

- dacă apeşi TAB vezi numele şi tancul în culorile default XVM

• manual copy/paste diferite fişiere .png pentru a vedea:

-  steagul unei ţări anume în lista [cum să]

- iconiţe personalizate deasupra tancului pentru un anume jucător sau clan [cum să]

• A$$Hole sau Attention semn în bătălie deasupra unui $#!% player şi în listă - imagine1, imagine2 - how to:

- 1. activeză opţiunea "Comments and contacts group" pe site la XVM - examplu 

- 2. în bătălie sau după bătălie adaugă jucătorul la "Ignore list"

- 3. după bătălie te duci la ignore list, imagine, dai click pe "Edit data" şi redenumeşti acel jucător exact ca în photo

- 4. salvezi şi îl ştergi din ignore list (toate datele modificate sunt păstrate pe serverele XVM şi vor fi active oricând vei întâlni acel jucător în luptă)

-- este şi o faţă de zombi .png disponibilă în foldere (redenumeşte fără "_face" ca în imagine)

-- mai multe imagini .png pot fi adăugate atât timp cât le numeşti exact cum editezi numele repectivei persoane în "Edit data"; hint: foloseşte simboluri care  nu pot fi utilizate când vrei să alegi nick-ul la crearea contului

Fi-i sigur că ai făcut o copie/backup înainte să DESCARCI (ultima modificare pe 19.10.2018)

-- dacă vrei să revii la vechile moduri, ştergi ceea ai copiat din această arhivă şi înlocuieşti cu cele două foldere salvate în altă parte.

imagine1   imagine2   imagine3   imagine4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Altele:

Instalare voci echipaj: 

copie fişierul .wotmod în "mods/XYZ" , unde XYZ este versiunea curentă de joc.

setează "Voice Messages in Battle" pe "Standard" (setări sunet în joc).

Julie voice sounds (englishUS female, mesaje scurte - proiect iniţial al lui... unknown sources [0.8.x])

Romanians inside / Români în tanc (echipaj românesc - proiect iniţial al lui whiteman34w pe WoT Romania [0.8.11])

The Mighty Jingles (vocea lui Mighty Jingles,  forum - proiect iniţial al lui Max_Scrotes pe EU forum [0.9.1], Leathersword pe NA forum [0.9.2], o variantă wwise a fost făcută de d4ce pe pagina lui [0.9.22.0.1]

6th Sense .mp3 - (instalare)

• Doamne-ajută şi fă parte                                                listen        download
  • Fi-i profesionist, ce dracu                                               listen        download
  • Are hack, crecă                                                               listen        download
  • ..shtele măsii aluia de m-a închis aici - Vacanţa Mare   listen        download
  • comisarul Moldovan                                                      listen        download

Editat de NiseriuS
  • Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am folosit fisierele audio din modul cu .fsb postat de whiteman34w pe acest forum.am mai adaugat cateva si le-am transformat in .bnk cu wwise.incepand cu 0.9.15 jocul foloseste fisiere .bnk

Partajează acest post

Link spre post

lam instalat suna destul de bine cu toate ca are unele mici lipsuri ar putea fi inbunatatit dar am inteles ca cel care la creat nu mai face parte din comunitate  pacat.

Partajează acest post

Link spre post

As scoate multitudinea de info care e pe fiecare tanc din garaj, ma deranjeaza, aproape ca nu mai vad ce tanc e .... dar nu am gasit cum

Partajează acest post

Link spre post

7RY5yPZt.png

@Teveliniu: daca iti convine mai mult asa descarca/dezarhiveaza fisierul carouselNormal.xc atasat aici si il copii peste cel vechi in: \res_mods\configs\xvm\default\        

carouselNormal.rar

Editat de NiseriuS

Partajează acest post

Link spre post

la alte moduri instalate ma gandesc si eu, dar daca vrei sa fii sigur ca merge ce am pus eu aici, redenumeste res_mods pe care il ai deja in exemplu res_mods_back, creaza unul nou si copie din arhiva folderele 0.9.16, config si mods in cel nou. daca tot iti da ecran negru nu stiu ca sa zic. multe persoane folosesc (cred ca sunt peste 100 de download-uri, nu doar de aici) si nimeni nu a zis ca nu merge.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 22 ore, zamfirnutu a spus:

Salut!! Am si eu o problema cand instalez modul si intru in joc imi arata ca se incarca apoi se face imaginea neagra

Incearca si lanseaza jocul in modul de siguranta ( fara moduri ).

Screenshot (110)_LI.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Din pacate la mine nu merge (vad doar tancul ca si cand as fi mort, nu imi apare tinta, timpul de reincarcare) ... o sa incerc pe alt comp

Partajează acest post

Link spre post

Salut. M-ar interesa si pe mine un mod doar sa-mi arate o statistica fara xvm. Ceva ca in poza atasata. Facuse cineva asa ceva dar nu a mai raspuns pentru versiunea noua.

shot_009.thumb.jpg.0dcb86cdc43ebf031db23824a2816284.jpg

Partajează acest post

Link spre post

daca te referi la statistici fara xvm, acum 2 zile cand l-am pus mai intai l-am verificat si mergea (fara alte moduri instalate). ieri am inteles ca a fost un update la WoT si inca nu am apucat sa intru pe joc ca sa pot spune altceva

PS: varianta cu WN8 in loc de WGR, verificat (fara alte moduri instalate) si merge (28.12.2016)

poate singura diferenta intre mine si tine este ca eu fac actualizare pe site la XVM, chiar daca nu folosesc modul lor in timp ce folosesc aceasta varianta.

Editat de NiseriuS

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum