Sari la conținut
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Postări Recomandate

7 minutes ago, Ciombelete said:

poate s-a facut conexiunea pe mai mutle conturi de pe acelasi IP ? Si o considerat careva ca e account sharing ?

Nu este ilegal sa ai mai multe conturi (sa te loghezi pe mai multe conturi de pe acelasi IP).

Este ilegal sa faci account sharing (sa te loghezi pe un cont de pe mai multe IP-uri, desi si asa poti face un ticket in care sa zici ca joci din mai multe locatii, ca te-ai mutat recent, ca esti plecat in vacanta la bunici, etc. si atunci e OK).

Partajează acest post

Link spre post

Cica iarasi or banat astia vre-o 600 si ceva de conturi (permanent) pentru moduri ilegale. Cred ca trebuiau inca 2 zerouri si era ok. 600 e putin. Foarte multi folosesc moduri ilegale, de prea multe ori imi iau snap shot de la limita view-range-ului direct in cupola comandantului cu 110- ele in miscare.. am avut meci in care un t55 mi-a dat 3 boabe la rand snap shot de pe partea ailalta a hartii, exact in cupola, io fiind in miscare. La sfarsit ala avea 9 / 9 (nimerite / penetrate) . Si la tiket astia de la WG imi rasund ca cica masurile le iau ei in baza sistemului automat de detectie a modurilor ilegale - un system care e praf. Daca vroiau sa baneze cu adevarat- o faceau pana acum.

Partajează acest post

Link spre post

Clanurile romanesti sunt pline de jucatori care folosesc cacaturi de astea(tundra,destructible on the minimap ... etc )

nr de banari e apa de ploaie

Editat de Gentutza_Ro

Partajează acest post

Link spre post

Procesul de verificare a lor e de ... :) ... si va fi de tot ... adica gen in loc sa baneze mai multi jucatori au inceput in ultimul timp sa adopte alta politica ... sar si ameninta site-urile care distribuie modurile ilegale ... ( in loc sa sara direct pe cei care le creaza ) 

Partajează acest post

Link spre post

S-or apucat astia de la WG sa baneze niste clanuri intregi dupa operatiunea GAMBIT :)

Ca deh- aia faceau concurenta neloiala, or vandut locuri eligibile pt tanc -  pt bani, si aici deja s-or cam calcat pe bataturi cu cei de la WG, ca numai WG-ul are voie sa ia bani reali :)

Cica doar la rusi. Desi sunt convins ca daca ar fi fost fair-play - trebuiau sa baneze si pe EU niste clanuri..

After the recently completed campaign, all awarded players have been thoroughly screened for unfair mods or behaviors. And as it usually happens, there were some black sheep. The following list includes clans that were “selling” places in their ranks to players who wanted to win a tank. Those are:

[SP_DV] “The Shock Legion”
[4SID4] 4 SID4 GAMING ™
[TRNDO] Tornado (Russian Tank Alliance)
[CURVE] CURVE HANDS – CURVE HANDS ™
[CRGX] COURAGEUX
[LAP]
[NAIX]
[P0WER]

These clans received a double punishment. The first is the total dissolution of the clan by WG. The second is to zero all points scored by the clan (and its members) before the end of the event itself. All members of these clans can say goodbye to their tenth-tier prizes.

WG stipulated that in the future similar actions will also be carried out.

The action took place on the RU server.

Partajează acest post

Link spre post

Iarasi praf in ochi, cativa banati pe ici pe colo.. daca erau 60.000 banati permanent, mai puteam sa sper ca astia de la WG chiar isi doresc sa curate jocul de scursuri, dar nu..

Fair Play Policy Update

Source: WoT portals

EU:

Recently, we penalized 4,056 accounts for using prohibited software and banned another 490 permanently for habitually breaking the policy.

NA:

Recently, we’ve penalized 802 accounts for using prohibited software and banned another 116 permanently for habitually breaking the policy.

RU:

Recently, we’ve penalized 60226 accounts for using prohibited software and banned another 5156 permanently for habitually breaking the policy.

Partajează acest post

Link spre post
9 minutes ago, Ciombelete said:

Iarasi praf in ochi, cativa banati pe ici pe colo.. daca erau 60.000 banati permanent, mai puteam sa sper ca astia de la WG chiar isi doresc sa curate jocul de scursuri, dar nu..

RU:

Recently, we’ve penalized 60226 accounts for using prohibited software and banned another 5156 permanently for habitually breaking the policy.

Pai uite, pe serverele rusesti au banat 60.000... :lol:

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

eu ce sa mai zic ... ca de 2 luni nu am prea mai fost pe joc ... am avut probleme grave in viata personala ( spital cu mama mea + deces mama mea ) .. si cand am zis sa revin in joc .. hopa ban .. le dau la prosti acte tot internare + deces ( sa vada rusu tampit ca nu am jucat deloc ) i-au durut in pl =)) au aruncat`o ca poate altcineva a jucat de pe contul meu =))

Partajează acest post

Link spre post
Acum 10 ore, Belleaua a spus:

eu ce sa mai zic ... ca de 2 luni nu am prea mai fost pe joc ... am avut probleme grave in viata personala ( spital cu mama mea + deces mama mea ) .. si cand am zis sa revin in joc .. hopa ban .. le dau la prosti acte tot internare + deces ( sa vada rusu tampit ca nu am jucat deloc ) i-au durut in pl =)) au aruncat`o ca poate altcineva a jucat de pe contul meu =))

Condoleante pt piererea suferita !
Tu spui ca nu ai jucat in timpul asta, dar nimic despre faptul ca ai folosit sau nu ilegale.....___???
Asa degeaba nu suspenda astia pe nimeni, o stiu din alte cazuri !!
----> 10 ianuarie -- 6 martie ai jucat 813 lupte(14.8 pe zi) si astea numai in random ..... eu zic ca ai jucat ceva ! 
Nr de banari e mult mai mic decat ar trebui sa fie in mod normal!.....o fac si astia asa...sa mai sperie din trisori
Ca exista jucatori suspendati in Dacus pt moduri ilegale, nu e o surpriza pt nimeni !... se cunoaste istoricul acestui clan vizavi de acest lucru
Eu unul sper sa baneze definitv cat mai multi trisori!!  clanurile romanesti ar fi decimate si pe buna dreptate :lol:

• Thanks 1
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Eu de asta am și trimis acele acte ...parola mea o știau niste membrii din fostul clan Bdro ... Numai arunca aiurea cu noroi in DaCuS că dacă eram tâmpit sa joc cu moduri ilegale numai postam de nebun aici 

Partajează acest post

Link spre post
1 hour ago, Belleaua said:

Eu de asta am și trimis acele acte ...parola mea o știau niste membrii din fostul clan Bdro ... Numai arunca aiurea cu noroi in DaCuS că dacă eram tâmpit sa joc cu moduri ilegale numai postam de nebun aici 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, Belleaua a spus:

Sa zicem ca ai dreptate si chiar ti a jucat altcineva (Evil Man )in ultimele 2 luni pe contul tau...buuun
Cum dracu se face ca acest ~altcineva~ a jucat fix aceleasi tancuri pe care le ai jucat si tu in perioada --28 oct 2017 - 10 ian 2018  ???

beleaua2.thumb.PNG.840cbce72c1cf2e4f0bca9c459e8b244.PNGbeleaua1.thumb.PNG.87858cec4fb37ec6ac669fe483ca3262.PNG

Singura diferenta notabila este Lorraine 40 t si asta pt ca e cumparat/castigat recent din cate imi dau seama
Adica Evil Man a intrat , a jucat Vk 72.02 si Type 5 + alea de credite(exact ce joci si tu) ca iesea cu minus si nu voia sa se observe...... a naibii coincidenta, pe bune
Chiar nimeni din ~marea familie Dacus~ (asa cum ne e spoita`` imaginea),nu a observat ca pe contul tau se joaca in tot acest timp ??  ... chiar asa ?
E destul de comica situatia ... forumul Wot Romania interzice  modurile ilegale,dar in acelasi timp are un moderator suspendat exact pt asta in joc :lol:

``spoit -  argintare, aurire, poleire, poleit, suflare.

Editat de Gentutza_Ro

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.