Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

Pai da am jucat așa și ? Am și spus că în timpul meu liber mai intram. Încetezi cu flame ? Ok joc cu o mie și una de moduri ilegale . Altceva. @alekx pentru ultima oară îți spun. Încetează cu ironizatul și luatul la mișto pe aici.incearca sa păstrezi o limita . Daca nu se ajunge la ban . Trec cu vederea al doilea post dar daca continui sa provoci sa insulți mistouri și altele se va ajunge la ban.multumesc pentru înțelegere . 

Am zis până acum sa nu mă implic in cazul Beleaua pentru că trebuia să își ia răsplata pentru spovedania lui!

Dar în momentul de față consider că exagerați in legătură cu el și il judecați pe acest om prea aspru!

Eu îl cunosc din momentul in care a hotărât să intre în Dacus,mai exact din toamna trecută,fiind în căutarea unui clan românesc competitiv,ne-a ales pe noi pentru atmosfera care a gasit-o pe ts-ul nostru și a fost repede adoptat de grup, pentru sinceritatea lui, pentru glumele lui pentru care eu am fost dat afară de la grădiniță și cel mai important pentru faptul că de fiecare dată când vreun membru al clanului a avut vreo problema tehnica cu pc-ul s-a implicat sa ajute,total dezinteresat și doar datorită sufletului curat pe care îl are!

Din start când a intrat în Dacus am separat planurile, pentru mine el reprezintă playerul Beleaua,nu moderatorul Beleaua și și-a luat de multe ori sapuneli după o bătălie în care nu era disciplinat tactic,la fel ca orice alt membru Dacus!

Pentru felul lui de a fi a mai primit mici cadouri de la băieții din clan cu potența financiară...va spun lucrul asta pentru că reflecta modul în care a fost privit de ceilalți,mulți dintre oameni recompensandu-l pentru simplitatea lui și felul lui curat de a fi!

Când v-a povestit că el a pățit ce a pățit și nu a mai fost on pe joc,nu v-a mințit cu nimic,și-a pierdut mama după o perioadă de convalescenta in care el a umblat prin doctori și a încercat să o salveze!

A fost o perioadă grea pentru el,iar un individ care mai intra pe ts la noi i-a făcut niște misiuni zilnice in luna februarie... respectivul ins probabil folosea moduri ilegale și de aici probabil a rezultat banul lui Beleaua, pentru că va garantez că el nu a mai intrat în acea perioadă!

Acum pe de o parte subscriu și eu la părerea că mai face greșeli gramaticale,dar voi gândiți-va că l-ați atacat în haită,iar în natură câinele care e înconjurat de haita de lupi nu se lasă, încearcă și el sa muște un lup din haită,la întâmplare...

Eu zic că mergeți prea departe, inclusiv el și mai multă bunătate nu ar strica nimănui!

O zi bună!

Ceea ce a postat alekx nu este insulta sau flame. Este adevar pur, obiectiv, o constatare. Faptele sunt puse pe masa:

- ai jucat in perioada respectiva

- ai primit ban pt cheaturi

- esti subiectiv cand vine vorba de Dacus pt ca faci parte din acel clan (nu imi amintesc sa reactionezi asa cand se spunea acelasi lucru despre alte clanuri)

O dovada la cele spuse nu este flame sau insulta. Daca se spune ceva ce nu iti place, nu te avantajeaza, nu este flame sau insulta.

Fii barbat si nu te mai smiorcai pe aici pentru ca nu ne pasa. Cu totii ne-am facut deja o parere despre tine pana la proba contrarie (aratat discutia cu WG pe care o ascunzi pt. ca sigur nu te avantajeaza daca o faci publica).

Cred ca at trebui macar sa stii ce inseamna flame, ce intra in categoria de insulte, etc.. Doar esti moderator, ce draq!?

@_micKee_ ideea e alta. Daca el tu sau altul are ceva de spus împotriva mea sa o facă dar în limita bunului simt. Ideea e că @alekx tot provoacă ... Și nu se liniștește ... Și uite așa se ajunge iară la certuri intre el și @ZamolxisDeus . Daca unu s-a potolit de ce sa permit că celălalt să provoace și să reîncepea iar ce a fost aici ? Ce vezi tu scris de Alekx e editat de mine . Că să încheiem subiectul : 

Să fiți toți mulțumiți domnilor am jucat cu toate modurile ilegale posibile și imposibile . Eram seara de seara pe joc cu toate că aveam probleme cu mama ( cancer coloana faza terminala paralizată de la gat in jos ) . Nu mi-a păsat de ea am lăsat-o singura in spital și de maniac ce sunt cu jocul asta intram seara de seara și jucam cu tot ce e ilegal în acest joc.Multumiti ?

10 minutes ago, Belleaua said:

@_micKee_ ideea e alta. Daca el tu sau altul are ceva de spus împotriva mea sa o facă dar în limita bunului simt. Ideea e că @alekx tot provoacă ... Și nu se liniștește ... Și uite așa se ajunge iară la certuri intre el și @ZamolxisDeus . Daca unu s-a potolit de ce sa permit că celălalt să provoace și să reîncepea iar ce a fost aici ? Ce vezi tu scris de Alekx e editat de mine . Că să încheiem subiectul : 

Să fiți toți mulțumiți domnilor am jucat cu toate modurile ilegale posibile și imposibile . Eram seara de seara pe joc cu toate că aveam probleme cu mama ( cancer coloana faza terminala paralizată de la gat in jos ) . Nu mi-a păsat de ea am lăsat-o singura in spital și de maniac ce sunt cu jocul asta intram seara de seara și jucam cu tot ce e ilegal în acest joc.Multumiti ?

Pe acest forum se discuta strict aspecte legate de joc si jucator. Pana la proba contrarie ești un jucator etichetat ca trisor de wg, eu adaug și mincinos.  

Subiect încheiat din punctul meu de vedere

Cred ca ceea ce i sa intamplat lui Belleaua e de ajuns, nu cred era nevoie sa il atacati in haita ptr. ca a jucat sau nu a jucat cu si fara moduri, nu mai e limita deloc pe forumul asta deloc, ce vreti sa demonstrati?Ca un moderator al unui forum in care sunt interzise modurile de genul, a jucat cu moduri ilegale? Dati-i una in cap, puneti-l la zid, aruncati cu pietre in el, ca sa ce, sa aratati de fapt ca nu aveti intelegere voi deloc, nici in cazul unui deces, cred ca in cazul asta era de ajuns un simplu msj. cu condoleante, totusi.Rautate sau plictiseala, nu stiu ce e, dar nu a mai ramas grad de omenie in voi.

Edited by haua26
  • Upvote 2

Ce am scris eu si a editat Beleaua era CODAC-usului.  El a editat punand cu majuscule DACUS. Asta era marele flame pe care l-am facut eu.

Beleaua cand te iei de el pe forum

toolatep1.gif?resize=476,374

Edited by alekx
  • Haha 2

Dupa Ranked Battle asta o sa mai urmeze un val de banari. Nu m-as mira daca o sa ma baneze si pe mine. De ce? Simplu:

- in primul val de banari (anul trecut), eu am fost unul din cele cateva mii de jucatori banati pe nedrept; dupa ce WG ne-a facut trisori, la cateva zile, WG si-a cerut scuze de la noi, si drept compensatie am primit gold si zile premium; eu foloseam (si inca folosesc) mod-ul lui QuickyBaby; poate va mai amintiti unii din voi, a fost un intreg scandal pe forumul oficial al WG-ului din cauza sistemului automat de banari care era de kkt...

- in sezonu' asta nu m-am putut abtine si m-am apucat iar de ranked battles (joc 1-2 ore pe zi, cand dorm piticii mei), din foame de bond-uri pentru achizitionarea echipamentelor imbunatatite; aseara am luat si eu Rangul 15 si am intrat in Liga 1; cu siguranta am intrat in colimatorul lor din cauza pozitionarii mele in clasament si bineinteles continui sa folosesc mod-ul lui QuickyBaby; pe langa asta sunt convins ca primesc sute de report-uri in timpul bataliilor cand omor inamici care habar n-au cu ce se mananca jocul asta...

In consecinta: nu zic ca @Belleaua nu joaca codat (macar un tundra cred si eu ca foloseste), dar sunt convins ca printre cei banati sunt banati si pe nedrept, deoarece sistemul lor de banari este acelasi, automat si de kkt...

• Upvote 1

Printre cei banati anul trecut am fost si eu, 7 zile, bineinteles pe motivul folosirii a unor moduri si unsportsmanlike bla bla bla,specific ca, inainte sa fiu banat fusesem in concediu si nu mai reusisem sa intru pe joc o perioada de vreo 2 saptamani, raspunsul lor a fost ca am primit prea multe reporturi de la jucatori ca apoi sa ma trezesc cand a trecut perioada ca m-au recompensat.Sincer, eu cred ca nici ei nu au habar ce fac, totusi cum dracu isi pot ei seama care foloseste si care nu moduri ilegale, ptr. ca stiu jucator, care foloseste moduri ilegale de vreo 3-4 ani, si nu a fost banat niciodata, bai dar niciodata, in schimb au banat atunci jucatori care jucau curat, acum nu stiu, asta cum o explicati?

• Upvote 1

7 hours ago, Emil said:

Dupa Ranked Battle asta o sa mai urmeze un val de banari. Nu m-as mira daca o sa ma baneze si pe mine. De ce? Simplu:

- in sezonu' asta nu m-am putut abtine si m-am apucat iar de ranked battles (joc 1-2 ore pe zi, cand dorm piticii mei), din foame de bond-uri pentru achizitionarea echipamentelor imbunatatite; aseara am luat si eu Rangul 15 si am intrat in Liga 1; cu siguranta am intrat in colimatorul lor din cauza pozitionarii mele in clasament si bineinteles continui sa folosesc mod-ul lui QuickyBaby; pe langa asta sunt convins ca primesc sute de report-uri in timpul bataliilor cand omor inamici care habar n-au cu ce se mananca jocul asta...

In consecinta: nu zic ca @Belleaua nu joaca codat (macar un tundra cred si eu ca foloseste), dar sunt convins ca printre cei banati sunt banati si pe nedrept, deoarece sistemul lor de banari este acelasi, automat si de kkt...

Aroganta! punct cu arty si primul la xp cu kebab in echipa :)

shot_258.jpg

• Upvote 2

Acum 14 ore, ZamolxisDeus a spus:

Am zis până acum sa nu mă implic in cazul Beleaua pentru că trebuia să își ia răsplata pentru spovedania lui!

Dar în momentul de față consider că exagerați in legătură cu el și il judecați pe acest om prea aspru!

Eu îl cunosc din momentul in care a hotărât să intre în Dacus,mai exact din toamna trecută,fiind în căutarea unui clan românesc competitiv,ne-a ales pe noi pentru atmosfera care a gasit-o pe ts-ul nostru și a fost repede adoptat de grup, pentru sinceritatea lui, pentru glumele lui pentru care eu am fost dat afară de la grădiniță și cel mai important pentru faptul că de fiecare dată când vreun membru al clanului a avut vreo problema tehnica cu pc-ul s-a implicat sa ajute,total dezinteresat și doar datorită sufletului curat pe care îl are!

Din start când a intrat în Dacus am separat planurile, pentru mine el reprezintă playerul Beleaua,nu moderatorul Beleaua și și-a luat de multe ori sapuneli după o bătălie în care nu era disciplinat tactic,la fel ca orice alt membru Dacus!

Pentru felul lui de a fi a mai primit mici cadouri de la băieții din clan cu potența financiară...va spun lucrul asta pentru că reflecta modul în care a fost privit de ceilalți,mulți dintre oameni recompensandu-l pentru simplitatea lui și felul lui curat de a fi!

Când v-a povestit că el a pățit ce a pățit și nu a mai fost on pe joc,nu v-a mințit cu nimic,și-a pierdut mama după o perioadă de convalescenta in care el a umblat prin doctori și a încercat să o salveze!

A fost o perioadă grea pentru el,iar un individ care mai intra pe ts la noi i-a făcut niște misiuni zilnice in luna februarie... respectivul ins probabil folosea moduri ilegale și de aici probabil a rezultat banul lui Beleaua, pentru că va garantez că el nu a mai intrat în acea perioadă!

Acum pe de o parte subscriu și eu la părerea că mai face greșeli gramaticale,dar voi gândiți-va că l-ați atacat în haită,iar în natură câinele care e înconjurat de haita de lupi nu se lasă, încearcă și el sa muște un lup din haită,la întâmplare...

Eu zic că mergeți prea departe, inclusiv el și mai multă bunătate nu ar strica nimănui!

O zi bună!

Sustin cele spuse mai sus!

Am gasit jucatorii care au jucat pe contul lui Belleaua:

Recomand sa vizionati:

https://www.twitch.tv/videos/240534751      Update: proprietarul a sters clipul

Pentru cine nu are atata timp la dispozitie recomand:

"sunt deja 2 tancuri la D1"   cam slabut modul, nu spune si ce tancuri sunt :D

https://clips.twitch.tv/EndearingSpikyWalletCoolCat

si

"Multe, multe medii pe mid." 

https://clips.twitch.tv/SquareBashfulPotPanicBasket

Edited by Anghel Adrian

Salut . Vad ca jumatate din forum este despre codati din Dacus.La primul codat prins si dovedit, era proaspat venit din alt clan .La al doilea spart  se juca altcineva pe cont  si de fapt a luat ban din greseala, acuma inca 1 sau 2,  ca nu am urmarit daca e acelasi sau sint 2 o sa vina spartul suprem sa va explice nu stiu ce.Am stat in Dacus 2 saptamani , colcaie de codati pe acolo ,unii se feresc pe ts sa recunoasca  dar se vedea in cw sau sh cum fugeau dintr-un loc fara comanda si in 20 de secunde apareau inamicii , alti nu se fereau si spunea cu voce tare , se rupe acolo , vin 3 pe dincolo si alte asemenea, supremu conducea lupta si se folosea de ce spuneau aia, chit ca cred ca avea si el dar nu ii mergeau intotdeauna, pt. ca nici sa isi bage niste moduri nu era in stare.Problema e inca una, cu coduri joaca undeva la 1400 - 1500 wn8  , realizeaza cineva ct sunt de sparti ? Supremu stie 2 strategi .1.Toti pe o parte .2 Ascundem cateva tancuri si apoi toti pe o parte.Niste sparti codati .