Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

On ‎3‎/‎9‎/‎2018 at 8:56 AM, raptorlvm said:

Puscariile sunt pline de nevinovati si Wot-ul de jucatori cinstiti asa ca tine.Ai vrut sa pozezi in victima si sa intors impotriva ta .Jucatori de top vand conturi pe Faceebok (cauta pe World of tanks Romania- e membru al acestei comunitati) dupa aceia cer refund la nu stiu ce,  la amaratul caruia ia vandut contul  i se blocheaza accesul , ramane cu banii dati  alalat mare jucator iese din grupul de facebook  pe amarat il baga in blacklist , mesaje private cu moderatoarea de acolo in care promite ca ii da omului banii inapoi , ca ii da ca nu ii da nu conteza, garanta lumea si pt. ala pe acolo ca si pt. tine , oamenii corecti si cinstiti cu banii multi , bogati de-a dreptul dar ne tragem pe ...., pt. 100 de euro.Aceasi specie de oamenii.Si ala daca era asa cum spunea el acolo in discutia privata cu moderatoarea vorbea direct cu clientul , ii inapoia banii sau ii dadea alt cont  dar nu , el a facut toate cele de mai sus.Acum probail ca o sa ii dea banii inapoi ca daca nu sa dus afacerea lui  dar e prea tarziu oricum.Mai era un  moderator pe aici, inca e moderator(e mai retras el acuma dar la vreme aia era foarte activ - nici pe ala nu mai da nimeni doi bani), cand ii convenea lui era membru (ii spuneam si la ala ba nu poti sa vorbesti asa cu useri , el imi raspundea ca a vorbit/scris in calitate de membru nu de moderator.El si Ponta ce au dedublare de personalitate).Un mare comandat de osti din cea mai longeviva comunitata si altele (gargara cat cuprinde) isi baga picioarele in cea mai longeviva comunitate pleaca in neanturile jocului (acolo a fost tot timpul  doar el nu stia) .Alalat comandant de osti  (acolo unde esti membru) il oprea lumea pe strada in Spania sa ii spuna ca ce clan  bun conduce . Astea din pacate pt voi  sunt chesti clinice , pt. ca asa sunteti si in viata reala  doar voi credeti ca asta e joc si viata reala e reala. Caracterul e acelasi si in joc si inafara lui , pt. ca daca nu e asa e vorba de probleme medicale. Cam asa si la tine.Esti compromis, trisor( a dovedit-o WG) si mincinos ( ti-au dovedit baieti de mai sus - aia cu statiscile si wn8).Deci daca ramai moderator aici , nimeni nu o sa mai de-a doi banii pe parerile ,warnurile  sau ce alte lucruri interesante crezi tu ca faci.Am tot incercat sa explic cat am putut eu mai bine ca sa ma fac inteles dar daca nu ai cu cine  asta e .Sunt prea obsit sa schimb mentalitati .Acesta este ultimul meu post , puteti sa imi stergeti contul , pt. ca pur si simplu  nu mai are rost .O sa ramaneti sa va moderati intre voi  , mai vindeti ceva conturi  si asta e.Hai pa.

Drept sa iti spun, asa mi s-a parut normal, sa incerc sa descalcesc povestea, chiar daca nu am avut nicio tangenta sau implicare in tranzactia lor. Lui Paul i-am spus ca voi face public raspunsul lui si am facut-o.

GAME RULES

Additions to the End User License Agreement (“EULA”).

[...]

1.02. The developers (Wargaming.net) of this software are not responsible for the behavior of any individual player, as well as for the content of his or her messages in all game chats and channels. Players are solely responsible for their behavior and the content of their messages in all game chats and channels.

1.05. Players who decide to be involved with the game acknowledge and agree to these and all other relevant rules and will abide by them regardless of the circumstances. In addition players also agree that these Rules will apply to anyone that is allowed to use their Wargaming.net account or user ID. By allowing another user to use the account, the account owner is personally responsible  for all the consequences (including termination of said account) which may result, if the above discussed person violates any of the listed rules at any time. The account owner will not be entitled to a refund of any currency or any form of credit.  [...]

In rest, condoleante. M-am lamurit de ce te-ai acrit asa.

• Thanks 1

După o săptămână de investigații pot sa afirm cu certitudine ca in Dacus se folosesc moduri ilegale. Chiar daca Deus nu folosește, știe si accepta jucatorii codați( si nu vorbim de 1-2 jucatori) . Unele conversații erau de-a dreptul savuroase:

generalul chior "vreau si eu modul ala cu boscheti"

generalul chior "eu nu vad nimic de boscheti"

Altul(la mișto)  "ia legatura cu Beleaua"

Pisicuțele la putere

http://hjundaj.com/mods/controversial-mods/cheats-and-forbiden/9-20-easytundra-bosomi

Sa fiu corect sunt si jucatori buni sau medii care nu folosesc, gen zzzero, mr_ove, WhErE_ArE_YoU și alții. 

Jucatorii cu moduri îi gasim in toate clanurile si primii care pot lua atitudine sunt chiar jucători din acele clanuri, sa nu joace alături de "codati". Se poate? 

received_1910979688943314.png

• Haha 1
  • Upvote 1

Baietii de la MI6 si-au facut treaba. Slabii folosesc mod-uri si desi fac asta tot slabi sunt. Am vazut ca Beleaua era luat cu Vk-ul pe Sand River sau Steppes. Cred ca de pe turela tancului vedea mai bine in zare. Zamolxe nu stiu daca foloseste sau nu dar oricum nici un mod interzis nu te poate aseza pe harta unde trebuie.

• Upvote 1

Acum 39 minute, alekx a spus:

Baietii de la MI6 si-au facut treaba. Slabii folosesc mod-uri si desi fac asta tot slabi sunt. Am vazut ca Beleaua era luat cu Vk-ul pe Sand River sau Steppes. Cred ca de pe turela tancului vedea mai bine in zare. Zamolxe nu stiu daca foloseste sau nu dar oricum nici un mod interzis nu te poate aseza pe harta unde trebuie.

Beleaua nu are decat Type si Vk! :)

1 oră în urmă, Anghel Adrian a spus:

După o săptămână de investigații pot sa afirm cu certitudine ca in Dacus se folosesc moduri ilegale. Chiar daca Deus nu folosește, știe si accepta jucatorii codați( si nu vorbim de 1-2 jucatori) . Unele conversații erau de-a dreptul savuroase:

generalul chior "vreau si eu modul ala cu boscheti"

generalul chior "eu nu vad nimic de boscheti"

Altul(la mișto)  "ia legatura cu Beleaua"

Pisicuțele la putere

http://hjundaj.com/mods/controversial-mods/cheats-and-forbiden/9-20-easytundra-bosomi

Sa fiu corect sunt si jucatori buni sau medii care nu folosesc, gen zzzero, mr_ove, WhErE_ArE_YoU și alții. 

Jucatorii cu moduri îi gasim in toate clanurile si primii care pot lua atitudine sunt chiar jucători din acele clanuri, sa nu joace alături de "codati". Se poate? 

received_1910979688943314.png

Imi pare rau doar ca nu ai ramas,esti un jucator foarte bun!

Peste tot,in toate clanurile,nu doar cele romanesti se gasesc si codati...ideea este ca rata noastra dealungul timpului nu a fost alarmanta cand altii luau 15-20 banuri per clan,noi primeam 2 si asta nu pentru ca avem pile!

In fine,fiecare isi risca propriul cont iar eu in calitate de commander nu pot decat recomanda evitarea modurilor,altceva nu este de facut...decat de cei de la wargaming care ar face bine sa isi faca treaba si sa curete jocul!

Dar ce masura ai luat cand ala dadea ping-uri pe harta, ca sa arate unde sunt tancurile care s-au spotat peste 30 de sec? Nu recomanzi mod-uri dar in schimb folosesti jucatorii care au mod-uri interzise. Pana nu-i dai afara pe aia care folosesc mod-uri interzise o eventuala victorie asupra unor clanuri mai bune va fi nula. Daca iti arata unul push-ul alora sau ce fac aia pe harta? Mai esti credibil?

Acum 1 minut, alekx a spus:

Dar ce masura ai luat cand ala dadea ping-uri pe harta, ca sa arate unde sunt tancurile care s-au spotat peste 30 de sec? Nu recomanzi mod-uri dar in schimb folosesti jucatorii care au mod-uri interzise. Pana nu-i dai afara pe aia care folosesc mod-uri interzise o eventuala victorie asupra unor clanuri mai bune va fi nula. Daca iti arata unul push-ul alora sau ce fac aia pe harta? Mai esti credibil?

Hai sa iti spun ceva...nu te poti lua dupa o informatie a unuia ca undeva s-a rupt ceva,la experienta pe care o am de obicei intuiesc cam pe unde sunt tancuri,iar daca am 2 spotteri decenti urmarea e ca ma bazez doar pe instinct!

Dinamica unui clan impune si reimprospatarea sangelui,iar tabieturile unora care au folosit ani de zile moduri sunt greu de corectat!

Ocupatia mea in clanul Dacus se bazeaza doar pe strategie,educatia nu o fac eu,le spun ocazional ca isi fac un deserviciu folosind moduri iar cine vrea sa ma asculte ,ma asculta...

Lui Generalu ii accept orice,el m-a incurajat sa fac strategie,el m-a promovat in Carpi executive si tot el m-a urmat cand am fondat Dacusul!

In decembrie  deabia a scapat dintr-un atac vascular asa ca mi se rupe de ce moduri foloseste,pe el chiar nu vreau sa il supar!

Mi-am permis sa relatez situatia lui medicala pentru ca stiu ca nu citeste site-ul asta si ii rog si pe ceilalti baieti sa nu ii spuna ca a fost ,,observat,, negativ!

@ZamolxisDeus

Citez:" In fine,fiecare isi risca propriul cont iar eu in calitate de commander nu pot decat recomanda evitarea modurilor,altceva nu este de facut...decat de cei de la wargaming care ar face bine sa isi faca treaba si sa curete jocul! "

Bai nene, cand zicea careva ca ai un clan de codati ,sareai de cur ca nu e adevart.

Acum ca sunt dovezi pui problema pe seama celor de la Wargaming.

Fii atent cum se vede treaba asta:

Un codat si-a facut clan si isi lasa jucatorii sa joace cu moduri ilegale.

Gata,eticheta a fost pusa ca pe puiul de la Mega, ala micu si congelat.

Cel mai bine ar fi sa iti dai AFARA toti oamenii din clan care au moduri ilegale, tie nu-ti poti da kick dar.. poate scoti modurile.Dupa abia, ai drept de apel.Pana atunci...

Zamolxis=Marele Strateg Commader Codat

Dacus=Clan de codati si ATAT.

Edited by Ic3Cub3
  • Upvote 1

Acum 26 minute, ZamolxisDeus a spus:

Hai sa iti spun ceva...nu te poti lua dupa o informatie a unuia ca undeva s-a rupt ceva,la experienta pe care o am de obicei intuiesc cam pe unde sunt tancuri,iar daca am 2 spotteri decenti urmarea e ca ma bazez doar pe instinct!

Dinamica unui clan impune si reimprospatarea sangelui,iar tabieturile unora care au folosit ani de zile moduri sunt greu de corectat!

Ocupatia mea in clanul Dacus se bazeaza doar pe strategie,educatia nu o fac eu,le spun ocazional ca isi fac un deserviciu folosind moduri iar cine vrea sa ma asculte ,ma asculta...

Lui Generalu ii accept orice,el m-a incurajat sa fac strategie,el m-a promovat in Carpi executive si tot el m-a urmat cand am fondat Dacusul!

In decembrie  deabia a scapat dintr-un atac vascular asa ca mi se rupe de ce moduri foloseste,pe el chiar nu vreau sa il supar!

Mi-am permis sa relatez situatia lui medicala pentru ca stiu ca nu citeste site-ul asta si ii rog si pe ceilalti baieti sa nu ii spuna ca a fost ,,observat,, negativ!

Ce am scris eu si ce raspuns ai dat tu. Pe filmuletul pus de Supar se vede clar cum unul de la tine din echipa da ping-uri la aia din baza si zice ca pe acolo trec tancuri. Tancuri care s-au spotat ulterior. Ca sa vada asta inseamna ca a avut un mod interzis.  Acum tu vii si spui ca la experienta ta ( aici m-am tinut de scaun sa nu cad pe jos de ras ) te iei dupa instinct. Carevasazica esti cumva un copoi al hartilor de cw. Adulmeci miscarile adversarilor. Pun pariu, ca tu din momentul primirii informatiei de la respectivul cu mod-uri interzise, ai cam dat dracului instinctul si experienta ta. Esti de ras daca imi spui ca tu te iei dupa instinct din moment ce unul iti arata in scris si cu ping-uri pe unde trec tancuri. Te-as crede numai daca nimeni nu ar folosi chat-ul jocului si nu ar da ping-uri pe harta.

Stiu ce inseamna un accident vascular pt ca si tatalui meu i s-a intamplat asta. Sanatate multa generalului dar nu ma pot abtine sa nu te intreb. Accidentul vascular i s-a produs cand faceai tu o strategie ?

Edited by alekx
  • Haha 3

16 minutes ago, ZamolxisDeus said:

1) nu doar generalul foloseste Tundra sau alt mod "ajutător" 

2) din ce ai scris deduc ca sunt acceptați toti jucătorii care folosesc moduri, nu poți sa accepți la unul si la altii nu. 

Rămâne stabilit, in Dacus se accepta jucatorii codați. 

Acum 8 minute, Ic3Cub3 a spus:

@ZamolxisDeus

Citez:" In fine,fiecare isi risca propriul cont iar eu in calitate de commander nu pot decat recomanda evitarea modurilor,altceva nu este de facut...decat de cei de la wargaming care ar face bine sa isi faca treaba si sa curete jocul! "

Bai nene, cand zicea careva ca ai un clan de codati ,sareai de cur ca nu e adevart.

Acum ca sunt dovezi pui problema pe seama celor de la Wargaming.

Fii atent cum se vede treaba asta:

Un codat si-a facut clan si isi lasa jucatorii sa joace cu moduri ilegale.

Gata,eticheta a fost pusa ca pe puiul de la Mega, ala micu si congelat.

Cel mai bine ar fi sa iti dai AFARA toti oamenii din clan care au moduri ilegale, tie nu-ti poti da kick dar.. poate scoti modurile.Dupa abia, ai drept de apel.Pana atunci...

Zamolxis=Marele Strateg Commader Codat

Dacus=Clan de codati si ATAT.

Bai nene,vezi-ti de clanul tau ca si asa intrati in putrefactie ca si clan...

Vorbeste unul din WBZ de moduri cand pe live-urile voastre o tentativa de strateg intreba:-S-a rupt,unde anume,zi unde anume...

Ca strateg va meditez pe toti de acolo..nu imi trebuie nimic in plus sa va pun la pamant...oricum sunteti extrem de slab pregatiti,pacat de jucatorii care sunt acolo...

Acum 9 minute, alekx a spus:

Ce am scris eu si ce raspuns ai dat tu. Pe filmuletul pus de Supar se vede clar cum unul de la tine din echipa da ping-uri la aia din baza si zice ca pe acolo trec tancuri. Tancuri care s-au spotat ulterior. Ca sa vada asta inseamna ca a avut un mod interzis.  Acum tu vii si spui ca la experienta ta ( aici m-am tinut de scaun sa nu cad pe jos de ras ) te iei dupa instinct. Carevasazica esti cumva un copoi al hartilor de cw. Adulmeci miscarile adversarilor. 

Da Alex,sunt un strateg foarte bun cu un clan foarte bun!

Nu am nevoie de nici un mod si nici un ajutor sa fac strategie,fie ca iti place fie ca nu!

Cat despre chestia cu copoiul,intreaba-l pe Supar daca eram in control sau nu in meciuri si daca bateam accidental...

In fine,eu imi vad de clanul meu si bucataria mea,stiu ce am de facut si mult succes in continuare...

EU NU VORBESC...DOAR!

10 minutes ago, ZamolxisDeus said:

Bai nene,vezi-ti de clanul tau ca si asa intrati in putrefactie ca si clan...

Vorbeste unul din WBZ de moduri cand pe live-urile voastre o tentativa de strateg intreba:-S-a rupt,unde anume,zi unde anume...

Ca strateg va meditez pe toti de acolo..nu imi trebuie nimic in plus sa va pun la pamant...oricum sunteti extrem de slab pregatiti,pacat de jucatorii care sunt acolo...

Scuza-mi capcana.

Am editat clanul ala nasol de care zici matale.

Bai neneeeee

las-o ca macane intelegi?! Va ia 30 de minute sa vi sa deschida jocul de la atatea moduri.

WBZ e slab pregatit ?!stai asa...respiram...

luam pastiluta de ora 14.00 si revenit cu picioarele pe pamant.Acest subiect este despre matale si despre clanul tau de codati.

(era bine daca erau codari - faceati un ban cinstit )

E ok? Ne amintim despre ce era vorba?Stim ca poti.

it-crowd-maurice-moss-frustration-fuck-t

Edited by Ic3Cub3

Acum 6 minute, Ic3Cub3 a spus:

Scuza-mi capcana.

Am editat clanul ala nasol de care zici matale.

Bai neneeeee

las-o ca macane intelegi?! Va ia 30 de minute sa vi sa deschida jocul de la atatea moduri.

WBZ e slab pregatit stai asa.

luam pastiluta de ora 14.00 si revenit cu picioarele pe pamant.Acest subiect este despre matale si despre clanul tau de codati.

(era bine daca erau codari - faceati un ban cinstit )

E ok? Ne amintim despre ce era vorba?Stim ca poti.

Ai editat un clan cu altul care se bazeaza doar pe skillul playerilor!

In continuare,slab pregatiti!