Sari la conținut
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Postări Recomandate

Ma, aici nu e vorba de ce imi place sau nu imi place mie. Si nu te mai umfla atat in pene ca esti tu bun strateg, ca te faci de ras. Cei care pot spune daca esti un strateg bun sunt cei din alte clanuri nu cei din clanul tau si mai ales tu. Incearca si tu sa raspunzi in functie de ce iti scrie interlocutorul. Eu ti-am zis ca a dat unul ping sa arate unde sunt niste tancuri nespotate. Tu ai ignorat acel ping si ai luat o cu totul alta decizie? Nu prea cred. S-a vazut din dinamica jocului.

Acum zic si eu, cat de ipocrit sa fii sa-l aduci in discutie pe Generalul ca a avut accident vascular si ca treci cu vederea ca are mod-uri. Si Beleaua a avut un deces in familie si el foloseste mod-uri.Altul o sa zici ca nu stiu ce probleme a avut. Un cheat e un cheat indiferent de starea jucatorului. Mai ai un pic si transformi clanul in Dacus Paralimpicus si toti trebuie sa va plangem de mila si sa acceptam ca folositi mod-uri. Ce facem acum? Bagam mod-uri ca suntem deprimati sau avem o problema medicala? Eu sincer sa-ti spun am vazut cateva batalii conduse de tine si esti departe de un strateg bun. Doar mutai tancuri de pe o parte pe cealalta de multe ori fara sa ai un spot, sa stii ce e pe acolo. Eu incep sa cred ca tu nu joci cw pt ca pt tine fog of war e ceva mult prea greu. Nasul de copoi nu mai actioneaza la fog of war? Cu 2 echipe decente se pot lua 3000-4000 gold pe zi. Cine poate.

Daca tu ai un clan foarte bun Lgend ce mai e? Fame e la fel de bun ca si clanul tau? Ce insemna foarte bun?

Editat de alekx

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 minut, alekx a spus:

Ma, aici nu e vorba de ce imi place sau nu imi place mie. Si nu te mai umfla atat in pene ca esti tu bun strateg, ca te faci de ras. Cei care pot spune daca esti un strateg bun sunt cei din alte clanuri nu cei din clanul tau si mai ales tu. Incearca si tu sa raspunzi in functie de ce iti scrie interlocutorul. Eu ti-am zis ca a dat unul ping sa arate unde sunt niste tancuri nespotate. Tu ai ignorat acel ping si ai luat o cu totul alta decizie? Nu prea cred. S-a vazut din dinamica jocului.

Acum zic si eu, cat de ipocrit sa fii sa-l aduci in discutie pe Generalul ca a avut accident vascular si ca treci cu vederea ca are mod-uri. Si Beleaua a avut un deces in familie si el foloseste mod-uri.Altul o sa zici ca nu stiu ce probleme a avut. Un cheat e un cheat indiferent de starea jucatorului. Mai ai un pic si transformi clanul in Dacus Paralimpicos si toti trebuie sa va plangem de mila si sa acceptam ca folositi mod-uri. Ce facem acum? Bagam mod-uri ca suntem deprimati sau avem o problema medicala? Eu sincer sa-ti spun am vazut cateva batalii conduse de tine si esti departe de un strateg bun. Doar mutai tancuri de pe o parte pe cealalta de multe ori fara sa ai un spot, sa stii ce e pe acolo. Eu incep sa cred ca tu nu joci cw pt ca pt tine fog of war e ceva mult prea greu. Nasul de copoi nu mai actioneaza la fog of war? Cu 2 echipe decente se pot lua 3000-4000 gold pe zi. Cine poate.

Daca tu ai un clan foarte bun Lgend ce mai e? Fame e la fel de bun ca si clanul tau? Ce insemna foarte bun?

Din pacate doar eu pot tine momentan partea de strategie in Dacus!

Cand o sa mai am si un alt strateg vedem ce e de facut,pana atunci vreau toate cladirile fortului la nivel 10,doar atat ma intereseaza!

Daca vrei un criteriu de departajare,Dacus e foarte bun ,Fame e sclipitor!

Cam despre asta este vorba...nu baga Lgendul pe acelasi palier cu Fame,ca e o prapastie cam mare...si adanca!

Cat despre datul pingurilor pe minimapa...nu ma intereseaza...nu imi fac strategia in functie de ce spune x sau y,iar chestiile astea nu ma ajuta, dimpotriva!

Iti dau un exemplu...unul da un ping ca unul din echipa inamica a rupt un copac si ma reped orbeste sa contracarez partea aia,cand de faptul grosul inamicului este in partea cealalta...o sa pierd prosteste batalia...asta e urmarea!

Nu ma bazez decat pe fler si spoteri!Punct!

Partajează acest post

Link spre post

Asta cu pingul e relativa. Daca "pinguistul" supravegeaza o zona dintr-o artilerie... mai vede cate ceva cazand...

Partajează acest post

Link spre post

Ai asa o rautate si un dispret pt cei care au facut ceva in jocul asta, mama, mama.  Pai mai, strateg bun, Fame este international si Lgend este national. Parca ai asa o satisfactie cand spui ca e prapastie intre Fame si Lgend? Scoate 50-60 de jucatori internationali din Fame si baga alti 50 de aceeasi nationalitate si o sa ai surprize. Daca intre Fame si Lgend e prapastie, intre Dacus si Lgend ce e? iti zic eu. Oceanul Atlantic. Ar trebui sa fii mandru, nu asa veninos cand niste colegi de joc cu tine se pot bate cu unii mai buni, care sunt straini si au 10-12 nationalitati in clan. Cum dracu Dacus e clan foarte bun cand tu te bati in al 3 lea esalon valoric. Tu te bati cu cei de teapa ta. Cum ai ajuns la concluzia ca tu esti foarte bun? Ai asa un dispret pt jucatorii mai buni, care s-au adunat in numar mai mare in Lgend dar daca un jucator din asta bun ar vrea sa vina la tine l-ai primi cu bratele deschise si l-ai si pupa.

P:S Deci de fapt daca unul cu mod-uri interzise, da ping ca s-a rupt un copac pe o parte, tu fugi si te duci in partea opusa. Brilliant. La ce dracu ma va mai luati mod-uri ca Zamolxe nu va crede.

Partajează acest post

Link spre post

Supar, da o nota baiatului cu strategia. Din ce am inteles de la baietii de la MI6, e ca nu prea se putea juca, din cauza rasului provocat de strategiile bazate pe instinct si o mare experienta.

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Mda,e strategia supremă îți asigură 60% win rate la advance când elita are 30! :)

Dati-mi mie elita pe mana și garantez că în cel mai scurt timp face 70%...

Așa că pe toți unicornii români ii aștept în Dacus sa râdă și ei în sfârșit după atâtea defeaturi!

Touche! :)

Partajează acest post

Link spre post
Acum 45 minute, ZamolxisDeus a spus:

Mda,e strategia supremă îți asigură 60% win rate la advance când elita are 30! :)

Dati-mi mie elita pe mana și garantez că în cel mai scurt timp face 70%...

Așa că pe toți unicornii români ii aștept în Dacus sa râdă și ei în sfârșit după atâtea defeaturi!

Touche! :)

giphy.gif

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
46 minutes ago, alekx said:

Supar, da o nota baiatului cu strategia. Din ce am inteles de la baietii de la MI6, e ca nu prea se putea juca, din cauza rasului provocat de strategiile bazate pe instinct si o mare experienta.

Nu este topicul potrivit sa discutam despre calitatea lui de strateg, dar daca tot deschide el subiectul.

Din ce am văzut pe live si replay-uri este un strateg de liga a 3-a si pot sa argumentez. Acum cateva zile a jucat la advance cliff( meciurile alea cu pinguri pe tancuri nespotate, etc). A greșit flagrant bagand echipa in crossfire, se blocheaza la decizii importante si singurele lui cuvinte erau "focus fire, focus fire". Si eu greșesc strategii, este normal sa greșim dar imi asumam esecul dupa meci. Nu este și cazul lui, Lucian ii spunea ca au fost băgați in crossfire si Deus afirma contrariul. Își face setup pentru o anumită strategie si ramane blocat pe strategia respectiva chiar dacă are dezavantaj clar de setup(harta serene coast), normal ca a pierdut una din batalii. 

Deus nu poți compara Dacus cu Lgend, tu la elo rating ul clanului îți pica csa 4, 5fps, etc. Lgend joaca advance cu Mvps, pvs. 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 16 minute, Anghel Adrian a spus:

Nu este topicul potrivit sa discutam despre calitatea lui de strateg, dar daca tot deschide el subiectul.

Din ce am văzut pe live si replay-uri este un strateg de liga a 3-a si pot sa argumentez. Acum cateva zile a jucat la advance cliff( meciurile alea cu pinguri pe tancuri nespotate, etc). A greșit flagrant bagand echipa in crossfire, se blocheaza la decizii importante si singurele lui cuvinte erau "focus fire, focus fire". Si eu greșesc strategii, este normal sa greșim dar imi asumam esecul dupa meci. Nu este și cazul lui, Lucian ii spunea ca au fost băgați in crossfire si Deus afirma contrariul. Își face setup pentru o anumită strategie si ramane blocat pe strategia respectiva chiar dacă are dezavantaj clar de setup(harta serene coast), normal ca a pierdut una din batalii. 

Deus nu poți compara Dacus cu Lgend, tu la elo rating ul clanului îți pica csa 4, 5fps, etc. Lgend joaca advance cu Mvps, pvs. 

Nici wn8 -ul nostru nu e de 3000...

Comit și erori,până și Dakillzor comite...

Ideea este ca deciziile bune,cumulate fiind,sa fie mult superioare deciziilor proaste,iar asta nu poate nimeni contesta!

Și stai liniștit,ai jucat și tu împotriva unor clanuri de 2000+ și nu cred că ne-am făcut de râs impreuna!

Lucian a încercat și el să facă strategie și știe ce a ieșit,când nu ești implicat în luarea deciziilor la cald e foarte ușor să judeci!

Cea mai bună judecată este cea a cifrelor și uite judecată mea:

image.thumb.png.171edc146eea76b80950d6d08d1978cb.png

Sa îmi arate și alții potențialul lor,cel mai bine te judeca cifrele!

Editat de ZamolxisDeus
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Pai si tu daca nu ai jucatori de 3000 wn8 si sa nu fie cu suparare nici tu nu esti vreun mare capabil ( vezi meciuri la campanie cand Emil avea mult mai multe victorii decat tine  si multe batalii la advance in care nu intelegi nimic) cum te poti numi clan foarte bun? Acum te compari si cu Dakillzor, ahahaha. Daca ai fi mai modest ai avea mai mult de castigat dar unicornii aia pe care ii vrei tu in clan, cand vad ce scrii pe aici vor fugi ca dracul de tamaie de clanul tau. Unicornii nu se vor lasa condusi de cineva cu 1000 wn8 care face greseli mari de strategie, pentru ca lor nu le place sa fie umiliti. Ce mai ai tu prin clan acolo sunt mici exceptii.

Partajează acest post

Link spre post

Uite Supar,palmaresul tau si fa-i comparatia raportat la nivelul la care ai activat tu in ultimii ani,adica alaturi de ,,crema,,! :)

Si din cate mi-ai spus tot cu arty iti place si tie sa o arzi... :)

image.thumb.png.b5fe07bc7217dddaf7e089c98e5c9d48.png

Deci,mai judecam pe cineva pentru niste erori inerente? :)

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Just now, ZamolxisDeus said:

Uite Supar,palmaresul tau si fa-i comparatia raportat la nivelul la care ai activat tu in ultimii ani,adica alaturi de ,,crema,,! :)

Si din cate mi-ai spus tot cu arty iti place si tie sa o arzi... :)

Deci,mai judecam pe cineva pentru niste erori inerente? :)

Pai pai stai sai sai .... BRRR HSSS Gata baiatu !

AAA

Vino si tu sa te bati cu MVPS,PVS,Go-IN si altii si ne ducem si noi sa jucam cu aia cu care pica Dacus : LaditaGaesti , TERO si altii.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.