Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

Acum 14 minute, Wizzmann a spus:

Depinde cat de exigent vrei sa fii si unde vrei sa ajungi. Pana la urma ce a facut Xav cu ODV nu a mai facut nimeni, nici Tare si nici Legend.

Spune-i asta lui Alex și începe un jihad aici pe site! :)

Nu am de ce, Alex stie asta. Dar uite las un screenshot aici pt jucatorii mai noi. (ODV sunt cei in rosu intinsi in prin toata Rusia).

post-500527595-0-93261600-1497006912.png

• Upvote 1

Acum 8 minute, Wizzmann a spus:

Nu am de ce, Alex stie asta. Dar uite las un screenshot aici pt jucatorii mai noi. (ODV sunt cei in rosu intinsi in prin toata Rusia).

Impresionant!

Le-am numărat 14 provincii,este ceva extrem de greu de realizat!

Acum vreo 4 ani am reușit să cuceresc cu Carpi pe Africa 9 provincii și știu cât de greu se cucereau provinciile in trecut pe Europa!

Respect!

5 hours ago, Wizzmann said:

Daca nu ma insel, alianta din nordul ODV-ului (aia de culoare gri inchis) erau polonezi/cehi/slovaci: 1SBP, PADX, CSA, GEUF...

Dacus =moduri ilegale =LOVE

Daca esti utilizator de cacaturi ilegale, esti primit cu bratele deschise in Dacus + functie importanta :D

1 pct warn pentru flame. Daca tu consideri ca poti sa acuzi un clan intreg pentru cateva persoane care au folosit moduri ilegale inseamna ca ai probleme grave. Asta se numeste flame si hate iar la urmatoarea abatere primesti ban.

Edited by RARES
  • Haha 1

De la cati in sus putem sa ii facem codati? Ca pana acuma sunt vreo 7 + Zeul suprem care se foloseste de informatiile de la codati in CW si SH.Nu vreau sa imi iau ban, doar intreb.Sau e ca la Kovesi daca a plagiat doar 6% se accepta?

Edited by Nistecodati

Acum 3 ore, Gentutza_Ro a spus:

Dacus =moduri ilegale =LOVE

Daca esti utilizator de cacaturi ilegale, esti primit cu bratele deschise in Dacus + functie importanta :D

1 pct warn pentru flame. Daca tu consideri ca poti sa acuzi un clan intreg pentru cateva persoane care au folosit moduri ilegale inseamna ca ai probleme grave. Asta se numeste flame si hate iar la urmatoarea abatere primesti ban.

Dacus este un clan de codati!  .. asta e parerea mea (o sustin 100%)si a tuturor celor ce citesc topicul asta , dovezile sunt destul de clare ... poate te obosesti sa citesti postarile

Cat despre warn si amenintarea cu ban, ma bufneste rasul ... nici nu o sa dorm linistit noaptea asta , pe bune 

HAI SICTIR  !!! 

La 12/27/2017 la 21:06, RARES a spus:

sictir nu e jignire

1 hour ago, Gentutza_Ro said:

Dacus este un clan de codati!  .. asta e parerea mea (o sustin 100%)si a tuturor celor ce citesc topicul asta , dovezile sunt destul de clare ... poate te obosesti sa citesti postarile

Cat despre warn si amenintarea cu ban, ma bufneste rasul ... nici nu o sa dorm linistit noaptea asta , pe bune 

HAI SICTIR  !!! 

HAI SICTIR SI DE LA MINE, RARES.

On 3/24/2018 at 4:18 PM, ZamolxisDeus said:

Impresionant!

Le-am numărat 14 provincii,este ceva extrem de greu de realizat!

Acum vreo 4 ani am reușit să cuceresc cu Carpi pe Africa 9 provincii și știu cât de greu se cucereau provinciile in trecut pe Europa!

Respect!

Da, impresionant! Cred ca faceam vreo 9k gold pe zi. Dar ce a fost si mai tare e ca sa ajunga acolo s-au luptat cu toata alianta Rebellion (cei albastri din ss) pana i-au scos de pe harta. Ajutati de alianta gri, desigur

Si au plecat din Grecia unde farmau linistiti de cateva luni, si unde au ajuns la performanta ca erau zile cand nu punea nimeni landing pe Creta.

post-500527595-0-20311100-1497006113.png

Pt mine asta e inseamna CW, nu mizeria de GM care e acum.

Edit: @Emil Dap, era alianta condusa de padx, cu sbp, jna, epic, sd, csa... practic nume care nu mai spun nimic acum. :)

Edited by Wizzmann
  • Upvote 2

Ca sa fie clar, fara a mai intra in polemici, odata ce ai in echipa clanului, niste jucatori care folosesc moduri ilegale si care se folosesc de avantajul asta, victoriile alea sunt nule, poti zice orice ai zice Zalmo, ai jucatori care folosesc moduri ilegale si gata, s-a dovedit, asa ca v-ati pierdut orice urma de respect si de incredere fata de restul.Poti incerca sa vii cu diferite scuze, ca tu nu te folosesti de ele la strategii, poti spune ca nu te iei dupa ei, nu conteaza, cheaterii sunt cheateri si punct.Pana nu iei masuri tot ce ai facut si vei face, e zero barat.

• Upvote 1

Știi care e ironia?

Cu aceste discuții de pe site,i-ati cam dezmorțit,ratingul creste in continuare și deabia așteaptă băieții să întâlnească fata in față acuzatorii! :)

Așa că ferea tată de Dacus,daca ii întâlniți prin advance! :)

Acum 59 minute, ZamolxisDeus a spus:

Știi care e ironia?

Cu aceste discuții de pe site,i-ati cam dezmorțit,ratingul creste in continuare și deabia așteaptă băieții să întâlnească fata in față acuzatorii! :)

Așa că ferea tată dev Dacus,daca ii întâlniți prin advance! :)

Parca esti copil cu amenintarile astea, pe bune, si totusi parca esti un barbat in toata firea din ce am vazut dar demonstrezi altceva, dar tu stii mai bine de unde iti vin iesirile astea, in fine, e treaba ta.Cat timp unii intre baietii tai au moduri, victoriile voastre sunt nule, zero,nada,nichts,rien,niente ...:).Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar odata ce apelezi la lucruri murdare, trebuie sa intelegi ca iti pierzi respectul fata de ceilalti.

• Like 1
  • Thanks 1

Dintre toti astia care ati comentat aiurea (exceptie trolleala la adresa lui Zamolxis) cati bagati mana in foc ca in clanurile voastre nu exista oameni care folosesc moduri ilegale? N-ai cum sa controlezi treaba asta, si nici nu face parte din obligatia unui commander. Asta e treaba WG-ului. V-ati trezit toti lupii moralisti. V-a enervat tare Zamolxis asa-i? Kappa

L.E

Am avut ocazia sa mai intru in contact cu alti jucatori, ocazional, la cate un detasament. Aceleasi moduri ilegale se folosesc la greu in TOATE clanurile romanesti (cu voia sau fara voia / cunostinta comandantilor sau celor care se ocupa de clan). Asa ca hai sa nu fim ipocriti. Cat timp oamenii isi mentin aceasta mentalitate "lasa ca daca altii au, eu de ce sa nu folosesc" nu se va schimba nimic. Iar cei cu adevarat vinovati (Wargaming) nu fac nimic din punctul asta de vedere. Discutam despre un joc competitional unde nu ar trebui sa existe decat moduri care tin de partea estetica a lucrurilor. Dar vedeti si voi atitudinea lor vis-a-vis de moduri odata cu lansarea acelui mod hub oficial. Si nu, WG nu face bani din modurile ilegale, e cea mai mare prostie scoasa pe gura de cineva (am auzit de multe ori) dar nici nu le pasa. Acel sistem automat este un mare bullsh!t.

Edited by ZeRO

18 hours ago, ZeRO said:

Dintre toti astia care ati comentat aiurea (exceptie trolleala la adresa lui Zamolxis) cati bagati mana in foc ca in clanurile voastre nu exista oameni care folosesc moduri ilegale? N-ai cum sa controlezi treaba asta, si nici nu face parte din obligatia unui commander. Asta e treaba WG-ului. V-ati trezit toti lupii moralisti. V-a enervat tare Zamolxis asa-i? Kappa

L.E

Am avut ocazia sa mai intru in contact cu alti jucatori, ocazional, la cate un detasament. Aceleasi moduri ilegale se folosesc la greu in TOATE clanurile romanesti (cu voia sau fara voia / cunostinta comandantilor sau celor care se ocupa de clan). Asa ca hai sa nu fim ipocriti. Cat timp oamenii isi mentin aceasta mentalitate "lasa ca daca altii au, eu de ce sa nu folosesc" nu se va schimba nimic. Iar cei cu adevarat vinovati (Wargaming) nu fac nimic din punctul asta de vedere. Discutam despre un joc competitional unde nu ar trebui sa existe decat moduri care tin de partea estetica a lucrurilor. Dar vedeti si voi atitudinea lor vis-a-vis de moduri odata cu lansarea acelui mod hub oficial. Si nu, WG nu face bani din modurile ilegale, e cea mai mare prostie scoasa pe gura de cineva (am auzit de multe ori) dar nici nu le pasa. Acel sistem automat este un mare bullsh!t.

Parțial ai dreptate, numeri pe degetele de la o mana clanurile unde nu se folosesc moduri ilegale. Este mai usor sa enumar clanurile unde nu se folosesc moduri ilegale. In Lgend nu au fost primiți jucatorii cunoscuți cu moduri, din cate stiu Honor ii dădea in secunda 2 cum afla ca cineva are moduri ilegale. Dacă Deus era bărbat recunoștea "da ma, am x numar de jucători cu Tundra, este ilegal dar se accepta" dar el a încercat marea spoiala. Unul nu vede, altul face atac de panica daca se vede singur in padure. 

• Upvote 1

Nu exista nici un clan pe EU care sa nu aiba cel putin 1 jucator codat. Si in clanurile puternice (inclusiv LGEND) se afla codati. Nu ma refer la coduri ieftine, ci de alea platite, personalizate. Iar in clanurile bune care dau afara codatii, codatii exista, doar ca au ciocu' mic si joc de glezna ca sa nu-si strice reputatia si ca sa nu fie dati afara din clan...

• Thanks 1

2 hours ago, Anghel Adrian said:

Parțial ai dreptate, numeri pe degetele de la o mana clanurile unde nu se folosesc moduri ilegale. Este mai usor sa enumar clanurile unde nu se folosesc moduri ilegale. In Lgend nu au fost primiți jucatorii cunoscuți cu moduri, din cate stiu Honor ii dădea in secunda 2 cum afla ca cineva are moduri ilegale. Dacă Deus era bărbat recunoștea "da ma, am x numar de jucători cu Tundra, este ilegal dar se accepta" dar el a încercat marea spoiala. Unul nu vede, altul face atac de panica daca se vede singur in padure. 

Nu poti face pe vigilentul, si legat de ce spuneai ca se foloseste Alin de oamenii modati la Advance, tin sa te contrazic. De fiecare data cand se trezea cineva zicand "s-a rupt aici" ii intreba de unde stiu. Daca "am modul ala" era raspunsul, iti garantez ca niciodata nu a incurajat, ba din contra, i-a rugat sa nu mai foloseasca moduri. Am jucat in ultimii 2 ani la majoritatea activitatilor de clan din Dacus si mereu a fost aceeasi atitudine. Repet ce am spus si in postarea anterioara, singura entitate care are un cuvant greu de spus legat de moduri este Wargaming. Dar nu ii intereseaza. Drept urmare, personal, am ales sa nu mai particip la aceasta mizerie de joc. Am sperat ca odata cu patchul 1.0 poate se schimba anumite lucruri (nu stau sa enumar toate mecanicile lor de stors bani de la jucatori) dar se pare ca am fost naiv. Prefer sa-mi petrec timpul liber, si-asa putin, intr-un joc care nu ma frustreaza dupa primele 10 minute.

-over & out

• Upvote 1