Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

Le doresc sa baneze cat mai multi. Poate o sa avem un joc cat mai curat. Oricum numarul celor care folosesc moduri a scazut considerabil, multi merg vanilla pentru simplul fapt ca WG a implementat destul lucruri in joc ca sa nu mai fie nevoie de mods.

...inca sunt multi cu moduri !! curios lucru ,dimineata am dat ceva batalii... trageau in mine toti ! si ai mei si ai lor ! se pare ca daca ai multe batalii esti "bot "din start ! :):)

Acum 35 minute, mihacernat a spus:

...inca sunt multi cu moduri !! curios lucru ,dimineata am dat ceva batalii... trageau in mine toti ! si ai mei si ai lor ! se pare ca daca ai multe batalii esti "bot "din start ! :):)

eu nu cred ca te face cineva bot daca ai multe batalii, nu cred asta

de cele mai multe ori esti facut bot de la inceputul meciului daca ai statistici proaste (xvm) sau in timpul meciului o labaresti pe harta, chiar poate in spatele artileriei  :)) , in timp ce echipa se curata unul cate unu

eu unu as vrea sa vad un replay 

• Upvote 1

Acum 43 minute, Dan Dragnea a spus:

cam asa face respectivul jucator, camp 99% ,iar cand se pune in miscare moare instant. Ma bucur ca am tras in el,pentru ca nu are nici o treaba cu jocul

pai e bot , asta e raspunsul

treaba e ca se supara daca ii spui asa

La 4/12/2016 la 12:35, 2good4WoT a spus:

SALUT TUTUROR

Am avut surpriza sa vad jucatori de pe NA server cu o atitudine extrem de transanta.

DECI, WG NU VA BANA NICODATA PERMANENT CONTURILE CU TANCURI PREMIUM (cele cumparate)

Motivul, nu o pot face, cauza , NU pot lua dreptul de proprietate pentu un produs (tancurile premium) deja vandut.

Sa facem un exemplu absurd: Cumperi o masina si treci pe ROSU, da ai incalcat grav regurile. Dar fabrica producatoare nu-ti ia masina ca ai incalcat tu regurile. NU POT DISPUNE DE UN PRODUS VANDUT.

Se pare ca cei de pe NA deja au acctionat, o firma de avocatura ofera serviciile jucatorilor PROPRIETARI de tancuri premium, si mentalitatea americanilor este complet diferita de a nostra, când se trateaza,

de dreptul de proprietate sau produs cumparat.

In spatele politici de "Fair Play" se pare ca exista capcana legala, CEA REALA, pe care uni pot profita enorm daca WG ar banna permanent conturile cu tancuri premium.

Simplu spus, WG va bana pe cei prinsi, dar niciodata permanent, nu-si pot permite o asemenea eroare.

Si chiar daca o fac, din eroare, sigur va fi redeschis contul cu scuzele de rigoare, poate chiar cu compensati.

Contul si tancurile premiu sun propietatea wot..tu doar ai semnat ca le folosesti dar daca incalci regulile lor aut

• Upvote 1

Sunt ~900 jucatori cu WR mai mare de 50%.

Si cel mai mare wn8, la o cautare sumara, e de 2740 la 16000 batalii. Jucatorul in cauza e Object_000_

Am vazut eu pe cineva pe lista acolo.Unu cu nume de fenomen meteo  , acum nu mai e banat  si de la wn8 de 1800 a scazut la 600 .Ce fac modurile din om!

• Upvote 1

Dar cum s-a aflat lista ? Ca se spunea ca nu o sa se publice nume.

Imi pare rau ca nu i-am notat undeva pe toti cei ce pe care-i banuiam de moduri ilegale sa vad daca apar in lista(nu era o lista foarte mare totusi).

Pe wot forum este un baiat Orie, parca, si are un script pe care-l instalezi sau copiezi undeva (nu sunt 100% sigur) dar cu el pus cand intri pe site-ul WG la profilul unui jucator vezi WN8 plus multe alte stats-uri.

La fel pe clan page vezi cei care sunt banati - cat timp au fost banati.

Cred ca folosing acel script cei cu mult timp liber au conceput lista cu banati, poate din cei cu 7 zile ban erai si uni ce au facut TK a 3-4 oara de au primit 7 zile, dar in proportie de 90% (cred eu) aia cu 7 zile erau banati de la moduri)

Asa cred eu ca au facut rost de lista, sau printr-un script similar, stiu ca WG incearca mult sa ascunda numele celor banati pentru moduri ilegale.

Chestia naspa e ca odata ce ai testat modurile ilegale (aibot, direction, destruction pe minimap, tundra etc) observi ca e muuuuult mai confortabil sa joci cu ele decat fara ele. Daca te obisnuiesti cu ele si apoi  dintr-o data nu le mai ai sau nu le mai folosesti deloc, atunci e FOARTE DIFICIL sa te adaptezi. E ca si cum ai avea acasa o dacie din 1900 toamna si dintr-o data lasi dacia si conduci 2 saptamani zi de zi un BMW nou nout.. si apoi brusc nu mai ai BMW-ul si trebe sa te reintorci la dacie. Eu unu am folosit 11 zile shaitanul ala platit, si am inteles de ce reuseau unii sa imi dea snap shot cu tancuri in miscare - care doar apareau dupa deal si dispareau inainte sa apuc sa dau click si sa trag glontul. Sau sa traga cu cromwel-ul din miscare de pe Fiert silent, iesind de pe mijloc, si din 4 lovituri trase- 4 pentetrari > Amorack, loader, amorack, commandant.. super tari modurile, dar asa a ajuns jocul super de  kkt. Ce senzatie super naspa trebe sa aiba jucatorul ala dupa ce isi ia 7 zile pauza si mai apoi cand va trebui sa se obisnuiasca cu jocul fara moduri :))

Am observat mereu, ca in primele 2 - 3 - 4 zile dupa un patch - cand inca nu reusisera modatii/codatii/cheaterii sa isi updateze modurile, jocul se derula la Tier 7-8-9-10 TOTAL diferit.. mai ales pe hartile deschise, nimeni nu mai avea curaj sa faca spot activ, majoritatea campau, nu mai aveau tupeu sa mearga rapid "la bataie". Parca tancurile mele aveau performante muuuult mai bune si nu pricepeam de ce. Pana am descoperit modurile.. pacat ca WG nu a introdus mai demult politica asta de fair play. Ideea e ca daca pana cu ceva vreme in urma erau premise astfel de moduri- normal ca jucatorii le foloseau lagreu. Sunt curios cum o sa arate jocul peste 6 luni - sper ca politica asta anti moduri sa nu fie doar o adiere de vant, ci sa fie ceva permanent.

La noi in clan politica e foarte clara si ferma - la noi nu sunt premise astfel de moduri, care e prins in detasamente/ random / pluton / CW cu ilegalitati- e dat afara in secunda 2. Poate ca si clanurile care se respecta ar trebui sa adopte politica asta, stiu ca le e greu la unii, stiu ca urmeaza CW unde clanurile se vor bate pe gold si teritorii, dar ar fi frumos sa jucam TOTI fara ilegalitati. Este atat de evident intr-o lupta daca un adversar foloseste aimbot incat nici nu mai are rost sa ne intrebam intre noi "bai, oare ala nu folosea aimbot?" de multe ori dupa o lupta dam report 4-5 jucatori la acelasi adversar  (cu aimbot) fara sa mai fie nevoie sa ne intrebam intre noi daca ala chiar are sau nu aimbot, Este atat de evident cand vezi adversarul cum face pre-aim cu mult inainte de a avea linie de tragere sau cand esti bot in bot cu el, cum joaca tunul pe tancul tau cautand automat week-spoturi.. sau ca ala uita ca a dat click dreapta pe tine si se duce ca berbecu cu IS3-ul in fata iar turela urmareste lightul din lateral si il si loveste in miscare de la 2 - 3 sute de metri (astia chiar nici nu stiu sa il foloseasca cu bun simt sau cu cap, fara sa iasa in evidenta).. in fine.. toate astea SE VAD foarte clar, si e atat de usor sa faci tiket dupa SH cu replay-ul.. sper ca cei de la WG se vor uita pe tickete si pe reply-uri si sa continue sa dea ban pentru moduri

• Upvote 1

Orice invat are si dezvat, asta e una. A doua - dupa cum se vede pe lista aia cu cei banati - sunt mult mult mai multi jucatori de 45-50% WR cu WN8 mic decat unica sau super unica.

Sa nu vorbim de clanuri mari, FAME - nici un membru banat desi peste tot vezi ciubote care ii acuza ca au coade, era unu pe wot forum il acuza pe dakilzor ca fusese suspendat (asa aparea pe site-ul WG) in aceiasi perioada cand au dat al doilea val. Dar omu jucase vreo 30 de ore non stop si WG a zis ca e ceva ciudat si l-au pus sub investigatie, dar desi aparea banat/suspendat pe site, el se putea loga si chiar juca. Dar tot se gaseau care sa-l acuze desi omul face stream si poti vedea clar daca joaca cu vreun mod.

Dar de, e mai bun - cheater, sunt mai bun - e un noob.

Un jucator slab, cu toate cheaturile/modurile ilegale - tot un jucator slab o sa ramana.

LE: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/263423-0916-wotstatscript-userscript-for-player-profile-page-clanpage-global-map-battle-scheduler-forums-and-tourney-teams-now-with-wn9/

scriptul despre care vorbeam.

Edited by Raffy5

Spor la joc si sper sa te vad in urmatorul val sus pe lista. 

Recunos, aveam un ranjet pervers cand  am vazut cati romani au fost banati. 

Le urez la multi ani si la mai multi!

Edited by Raffy5
  • Upvote 2