Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

La 28.02.2017 la 16:48, chevy_x a spus:

Pai asta se spune ca face python-ul, trimite catre wg date despre modurile tale. Daca il deschizi, ai sa vezi ca este destul de interesant.

Cu folderul ala python, se poate crea un shortcup, pune pe desktop,stergere tot din el, apoi lipire inapoi in joc si blocare a nu se mai scrie nimic pe el, am incercat eu ieri, doar asa de control sa vad ce se intampla daca tot am aflat fara sa vreau si am reusit, mai puţin ca nu stiu cum se blochează. Deci cred ca niste baieti destepti care stiu cu se se mananca lucrurile astea au reusit sa ii pacaleasca si ei la randul lor pe Wg.

Edited by haua26

Acum 1 oră, haua26 a spus:

nu stiu cum se blochează

click drept/proprietati/atribute(dai o bifa)/apply

N-am verificat, dar asa blochezi ce poti sa modifici read only.

• Upvote 1

Intrebare - Are cineva lista cu userii banati? la ultimele 2 valuri? Ca nu am mai gasit-o pe nicaieri. La primul val, a aparut rapid, la al doilea mai greu.. dupa aia - mister...

Este un bug in versiunea asta la plutoane, daca creezi pluton dar joci singur, nu inviti pe nimeni, te da tot timpul numai top tier. In mod normal te pot bana ptr exploatarea unui bug, daca vor face ceva si ce anume, nu pot spune. Un risc exista deci, o faceti pe pielea voastra.

Daca ar bana - cred ca ar trebui sa baneze jumate din playerbase :) - ieri nu mai gaseai un platoon in joc, totiu jucau individual si nu puteai sa ii invite (aveau deja pluton si jucau singuri) - o fost tare fain

Sa fii cu VK-ul de 8 top trier, sau cu Su122-44 top trier... mama-mama

La 09.05.2017 la 8:43, Ciombelete a spus:

Intrebare - Are cineva lista cu userii banati? la ultimele 2 valuri? Ca nu am mai gasit-o pe nicaieri. La primul val, a aparut rapid, la al doilea mai greu.. dupa aia - mister...

Inca nu. Probabil s-a extins politica de name and shame a WG si la alte site-uri. N-am gasit nici jucatori suspendati prin clanuri RO.

Se exploateaza bugul ala de pluton la maxim in random.. De la Tier 8 nu mai vezi plutoane normale in joc decat in cazuri exceptionale.. toti sunt top trier! Io am cumparat ieri 59-16 - ele chinezesc si m-am dat nitel, maaaamaaa ce misto e sa fii top trier cu pocnitoarea :)

Unde vezi daca e in pluton singur?

Cel putin eu nu observ nimic la taburile cu echipe.

pai nu prea observi :) da vezi ca toata echipa ta si cea adversa e de acelasi tier :)  si nici un jucator nu e in pluton cu nimeni.. N-am incercat inca sa dau invite la plutoane in timpul meciului, cred ca daca esti in pluton (chiar si d eunu singur) - in mod normal nu ar trebui sa poti da / primi invite la alt jucator / pluton

Daca esti singur in pluton nu iti arata ca faci parte din unul, e logic, nu? Iti arata cu cine esti din echipa ta , cand esti tu cu tine... nu-i acelasi lucru :P 

Nu stiu daca mai merge sau nu, dimineata mergea. Apoi am dat cu light de 7 si m-a dat in 8, cu 8 in 9 si cu 9 in 10. Am trecut la mediu si ...top tier. Acum o ora nu mai pot verifica, nu am fost cuminte. S-a bagat un bou in fata mea cand am tras, mi-a dat una, i-am mai dat si eu una + msj pe chat ca nu a fost intentie primul shot apoi la final ma trezesc ca imi tot luam shot-uri, se gasise si un retard de tiger cara n-a facut nimic tot meciul sa traga in mine. I-am dat si lui o boaba si... o ora vacanta :P 

Daca esti singur in pluton poti da invitatie doar unui jucator care nu are pluton,de primit nu poti.Am incercat.

View Post

Citat

MrConway, on 10 May 2017 - 05:13 PM, said:

Captains,

We’re aware of a certain issue regarding platoons that is affecting the new matchmaking, and are working on a fix.

We are aiming at including it in this week's micro patch.

As a general note: Please remember that taking advantage of bugs in the game is considered exploiting them, violates our game rules and may therefore have repercussions for your account.

• Upvote 1

Nu va agitati, exista alt bug de care nu spune nimeni, de la 9.19.2 multi au avut surpriza sa traga chiar din 20 m in inamic si proiectilul sa treca prin tanc fara nici un efect.

19 hours ago, 2good4WoT said:

Nu va agitati, exista alt bug de care nu spune nimeni, de la 9.19.2 multi au avut surpriza sa traga chiar din 20 m in inamic si proiectilul sa treca prin tanc fara nici un efect.

Bug-ul asta in care proiectilul trece prin tanc fara sa faca damage sau dispare in neant nu este nou, e de prin 8.ceva.ceva daca nu si mai bine. Imi aduc aminte un patch in care frecventa acestui bug era foarte mare, in fiecare meci sau poate la 2-3 meciuri aveai ceva de genul.

Pe langa asta, nu stiu daca ati obs. dar acum mai e un bug sau ce o fi, cel cu tufisurile, care nu mai functioneaza cand stai in spatele lor cand tragi, cel putin asa mi s-a parut mie si nu doar odata.Aseara, avand spot de la unul din echipa mea, eu in spatele a doua tufisuri am fost spotat dupa ce am tras.Asta nu se intampla acum cateva patch-uri in urma.Am vazut si pe twichi la Quickfingers xxx ala :lol: ca spunea indirect celor de la wg sa repare cumva bugul asta.