Jump to content
2good4WoT

"Ilegal" Adevar sau Minciuna.

Recommended Posts

Mi s-a parut si mie ciudat aseara.. aceeasi chestie cu tufisurile.. Daca stai nemiscat - e ok, daca tragi- te vede instant totata harta. La fel si adversarii, daca ii mamanca in fundulet sa traga din spatele tufei- se aprind ca pomii de craciun :)

Am jucat cu alt cont, ca principalul mi-am toot luat banuri, ca am toot tras in ai mei :0

Din ce am auzit, au modificat chestia aia cu camo rate-ul pe care il ai de la boscheti. Nu cred ca e un bug ci WG a bagat codita si au modificat ceva, acum trebuie sa fii mult mai in spate ca sa nu te spoteze.

Cel putin asa stiu, posibil sa ma insel.

Nu stiu de ce nu pot accesa ultima pagina a topicului, nu se incarca, sincer in ultima vreme forumul nu mai merge pe anumite sectiuni.

On topic: Banari pe Eu 605 jucatori si warn primit 1625.

Pe Ru vreo 3500 ban si 8700 warn.

Folositi moduri ilegale:

hqdefault.jpg

Nu este praf in ochi, atatia pot prinde :) Ei cauta metode de a descoperi modurile ilegale iar cei ce fac modurile astea, cauta tot timpul metode de a nu fi descoperite. Nu este vorba ca nu vor sa fie jocul curat, pur si simplu este imposibil! Faceti o paralela cu virusii si antivirusurile, apare un virus, este descoperit, apar metode de a il combate apoi cand astia scot alt virus si se reia ciclul asta. Este imposibil sa descopere tot, orice ar face sunt si vor fi tot timpul cu un pas in spate. 

Edited by chevy_x

"To cut down on players using prohibited mods and gaining an unfair advantage in combat, we gave 2,035 accounts a first and only warning, and banned 708 players who continued to disobey our Fair Play Policy. We will continue monitoring battle stats, identifying players who choose to disrupt our fair-play environment."

https://worldoftanks.eu/en/news/general-news/sixth-ban-wave/

In trecut au divulgat numele celor banati... Daca nu divulga numele, apa de ploaie, poate n-a fost banat nimeni...

WG nu a divulgat nimic, alte site-uri au folosit anumite programele cu date din API sau nu stiu de unde si au facut rost de numele celor banati.

E un tip din Seal sau Ideal care are un programel si dupa ce-l instalezi pe site-ul lor (WG) iti apar mai multe informatii si poti vedea si cat este banat un jucator. Fara add-on-ul respectiv pe site iti apare doar ca players account has been suspended sau locked - dar nu zice si perioada.

Si as dori sa fie ca la rusi - sa faca numele publice. Dar de, EU alte legi sa nu ranim sentimentele etc....

Edited by Raffy5

Da da in fostul meu clan aveam 4 conturi ale mele inactive :))) culmea e ca 2 au ban 7 zile ... de ce nu stiu =))) unu din conturi era al fetitei mele ... 3 anisori cerea sa se joace o lasam o lupta doua si ma amuzam =)) daca lovesc asa e nasol 

Si eu sunt curios de lista cu cei "pedepsiti". De fiecare data cand unul dintre jucatori e cam dubios il bag in lista neagra (aia de pe joc) ca sa vad daca ma insel sau nu. 

Era o chestie cu conturile inactive nu mai tin minte exact. Daca nu ma insel se "disponibiliza" numele iar inactivul primea un nume de genul 124"£$" (o insiruire de caractere). 

Acum 10 ore, Belleaua a spus:

Da da in fostul meu clan aveam 4 conturi ale mele inactive :))) culmea e ca 2 au ban 7 zile ... de ce nu stiu =))) unu din conturi era al fetitei mele ... 3 anisori cerea sa se joace o lasam o lupta doua si ma amuzam =)) daca lovesc asa e nasol 

poate s-a facut conexiunea pe mai mutle conturi de pe acelasi IP ? Si o considerat careva ca e account sharing ?