Jump to content
S80iulian

Sondaj concurs

Recommended Posts

Ne-am gandit sa facem un concurs aici pe forum pt toti jucatorii romai de wot. Ideea e ca avem nevoie de vo,i toti membri comunitatii . Variantele sunt :  un turneu 3 vs 3 cu 30-50 lei taxa de inscriere, cel putin primele 3 locuri premiate , sau un campionat al clanurilor cu taxa de inscriere 100-150 lei cu primele 3 locuri premiate . Absolut toti banii depusi de fiecare in contul de pe forum se vor transforma in gold cu care se vor  da premiile. Voi ttebuie sa decideti ce vreti . Meciurile se vor desfasura la "antrenament"  nu vor exista suspiciuni, totul va fi facut la vedere.

N-o sa dea nimeni bani pt un astfel de concurs, just sayin'. Atat timp cat exista ESL, FACEIT, etc., acele nuclee de jucatori din clanuri prefera sa se bata acolo pentru ca miza este 0.

Pt. epeen intre clanuri se poate organiza un concurs moka, dar si atunci, nu cred ca ar exista atat de multi doritori... maxim o mana de clanuri. Chiar vreti sa organizati asa un concurs? Atunci sponsorizati.

• Upvote 2

16 minutes ago, Patria_Hotilor said:

Ce-i ala epeen?! :QUESTION:

Este penisul propagat in mediul virtual. Adica ti-o pui pe masa si ti-o masori cu altii. Este vorba despre ego.

• Upvote 2

Premiile de aici rezultate din taxa platita de participanti vor fi mult mai mari. Cu cat mai multi participanti cu atat premiile vor fi mai mari. Asa si-ar masura si clanurile  cd au dle mai mare, vor putea inchide gura contestatarilor. Fiecare va pastra dovada banilor depusi si stransi pt competitie, va putea vedea ca absolut toti banii vor fi transformati in premii ce vor fi acordate celor care castiga. La un nr de minim 10 echipe participante calculati cati bani se strang si cat gold pot castiga cei de pe primele 3 locuri  ,sau poate chiar 5 ( depinde de cate echipe se inscriu, cu cat mai multi cu atat mai bine) intr-o zi doua cat va tine competitia. P.S nici un moderator, supermoderator sau administrator al acestui forum nu intoarce banii cu lopata si nici nu participa la vreo claca de urcat banii in pod cu cosul.

Eu o gandesc in felul urmator ... ca sa faci astfel de concursuri iti trebuie multa rabdare ... si multa reclama facuta ... rabdarea constand in o luna doua de organizare ... ca sa poti oferi la clanurile clasate pe primele 3 locuri premii mari ... si referitor la clanuri taxa aia de inscriere de 100 lei trebuie specificat ca e doar pentru membrii participanti ... adica ce faci daca e un clan cu 100 membrii ? parerea mea acum ... momentan de craciun sau anul nou ar trebui organizat ceva 4fun si atat .

Acum 4 ore, Belleaua a spus:

Eu o gandesc in felul urmator ... ca sa faci astfel de concursuri iti trebuie multa rabdare ... si multa reclama facuta ... rabdarea constand in o luna doua de organizare ... ca sa poti oferi la clanurile clasate pe primele 3 locuri premii mari ... si referitor la clanuri taxa aia de inscriere de 100 lei trebuie specificat ca e doar pentru membrii participanti ... adica ce faci daca e un clan cu 100 membrii ? parerea mea acum ... momentan de craciun sau anul nou ar trebui organizat ceva 4fun si atat .

Am inteles si nu de acum .

Reformulat asa... merge? Ia vedeti aici: (doua puncte) (cerem feedback!)

” Ce spuneti despre un campionat sau o cupa(gen invingatorul ramane la masa) in care clanurile sa-si arate muschii? O sa-i spunem ”Cupa WOT Romania” sau cum gasiti voi de cuviinta... Votati o harta cu de toate pe care sa va etalati skilurile si strategiile dintre urmatoarele: bla-bla-bla...(propuneti!)  Daca sunteti de acord putem pune o taxa de inscriere pentru consistenta premiilor. Daca nu... vom premia simbolic clanul castigator. Sa zicem echipe 13 vs 13  tier 8... pentru tot playerul, ca sa fie ceva neexperimentat pana acum... si sa vedem daca 13 este cifra norocoasa. Jocurile sa aiba loc in camera de antrenament, dupa o programare riguroasa si anuntata vremelnic.”

Este posibila si “spalarea pe maini” in sensul ca organizatorii sa astepte doar replayul jocului depus de castigatori in sectiunea dedicata. Voi astia care va dati cu tancu’ ce pareri aveti in sensul de romani care se distreaza asa in timpul liber?

@holyoldman Man, momentan ei nu sunt in stare sa discute civilizat despre niste lucruri banale. :))) Sunt de acord cu reformularea. Eu zic sa o denumim Cupa Cel Mai Tare Clan in Tenis WoTRomania. Strangem bani cat putem noi, le dam ceva simbolic (desi o sa zica ceva de genul: pai stai nene, pentru atata stau sa pierd eu timpul?).

• Upvote 1

La 30.12.2016 la 10:06, holyoldman a spus:

Reformulat asa... merge? Ia vedeti aici: (doua puncte) (cerem feedback!)

” Ce spuneti despre un campionat sau o cupa(gen invingatorul ramane la masa) in care clanurile sa-si arate muschii? O sa-i spunem ”Cupa WOT Romania” sau cum gasiti voi de cuviinta... Votati o harta cu de toate pe care sa va etalati skilurile si strategiile dintre urmatoarele: bla-bla-bla...(propuneti!)  Daca sunteti de acord putem pune o taxa de inscriere pentru consistenta premiilor. Daca nu... vom premia simbolic clanul castigator. Sa zicem echipe 13 vs 13  tier 8... pentru tot playerul, ca sa fie ceva neexperimentat pana acum... si sa vedem daca 13 este cifra norocoasa. Jocurile sa aiba loc in camera de antrenament, dupa o programare riguroasa si anuntata vremelnic.”

Este posibila si “spalarea pe maini” in sensul ca organizatorii sa astepte doar replayul jocului depus de castigatori in sectiunea dedicata. Voi astia care va dati cu tancu’ ce pareri aveti in sensul de romani care se distreaza asa in timpul liber?

As vrea sa insist pe propunere.

Putinul feedback imi sugereaza ca se banuieste ca premiile ar fi prea mici ca sa merite efortul catorva meciuri. Din activitatea recenta de pe forum si chiar din joc, eu deduc altceva... Chiar va este frica sa aliniati o echipa care sa va reprezinte clanul, wn8-ul afisat de diverse site-uri sa aiba acoperire in "lauda de sine" si de ce nu... automultumirea cu ce apreciaza wot-oficial prin ratingul afisat. De ce sa ai posibilitatea sa arati ca esti mai bun decat alti guralivi daca tot esti sus? De ce sa cazi de la inaltime cand poti sa dormi linistit stiind ca esti pe locul intai? De ce sa ma bat cu unul mai bun daca tot nu castig... Cu alte cuvinte unii refuza confirmarea, altii refuza afirmarea...

Nu mai faceti postari in care sa spuneti ce buni sunteti daca nu vreti sa va masurati.

Hai vorbim!

Bunnnn 

Pentru ca insisti o sa ma repet si aici dar cu mai multe amanunte pentru a te face sa intelegi unde e problema 

1. Din Clanurile bune romanesti o sa ai mari probleme in ai aduce aici deoarece :

- Clanurile  bune au jucatorii angrenati in SH/CW/ESL/FACEIT si cupele WG in fiecare seara din fiecare zi a saptamanii .

-Clanurile bune nu sunt interesate sa iti arate la nivel de clan ca sunt mai bune decat ala mai slab , iar clanurile bune se inteleg si comunica intre ele asa ca evita o astfel de  confruntare  care ar produce si mai mult stress si nervi pe forumuri si nu numai .

-De fiecare data cand un clan bun romanesc a aparut pe acest forum , comunitatea de portocalii a reusit sa ii alunge prin atitudine si acuzatii multe nefondate.

2. Clanurile medii/slabe:

-Aceste clanuri au un deficit enorm de personal , multe din ele sunt 90 in clan si 4 pe TS , asta ca sa nu mai vorbim de lipsa fizica a tancurilor necesare .

-Nici un comandant de clan slab nu o sa ridice o echipa pentru acest concurs pentru ca nu are de unde alege si in mod cert nu vrea cand pierde sa fie impulat pe acest forum de alte clanuri slabe care o sa aplaude de pe margine .

Tu practic nu ai oferit nimic , cum iti ziceam si in alt post , doar o idee , dar ne faci pe noi in toatefelurile ca nu punem ideea ta in practica ..pe bune ?Posteaza barbate un regulament , fa un program de desfasurare , vezi cine se inscrie si daca are rost sa ti concursul .

Te rog sa nu o mai dai cu "lauda de sine" si guralivi pentru faptul ca noi prostii nu ne-am prezentat la concursul pe care TU nici macar NU l-ai organizat dar in schimbi tipi ca nu participam ... pe bune ?

Awa ideea era ca nu are rost sa faci un regulament daca lumea nu îsi manifesta interesul. Despre cum ar putea arata sa vorbit in prima postare a acestui topic.

Ideea cu taxă de participare care din start.Sunt clanuri pe aici care-și etalează victoriile singulare împotriva unor clanuri mai bine cotate,dar sunt conștienți că intr-o confruntare de genul o să-și ia bătaie la fundul gol.Pai ce,sunt masochist sa dau bani și să mă pună unii capra?Și cu martori.

• Upvote 2

@Awa multumesc pentru raspuns.

Ai dreptate in tot ce spui acolo. Chiar daca nu o scria cineva mai bine se stia tot ce ai descris.

A fost o incercare de a indrepta atentia si porcaiala in alta parte. Nu am venit cu un regulament  pentru simplul fapt ca era doar o propunere care putea sa fie imbunatatita in functie de feedback. S-a inteles ca vreau sa fur ideile cuiva!?... Deja mi s-a lungit un siret de la bocanc cu acest "barbate"!

Am tras pamant peste propunere(nu neaparat la sugestia ta). Este doar observatia crunta ca este usor sa faci rau si sa darami. Foarte greu, cu efort si costuri poti construi ceva.

Spor!

• Upvote 2