Jump to content

Question

Salutare tuturor! Nu stiu daca am postat unde trebuie,dar vreau sa mi exprim nemultumirile.De curand mi am resetat contul,si in timp ce jucam am observat niste lucruri cel putin ciudate.Imi cumparasem BRD ul heavy la francezi stock,si am intrat in lupte.M a bagat de vreo 10 ori consecutiv cu tier 7,si nu mi se pare normal,desi cred ca nu sunt singurul.ar trebui schimbat mm ul la toate tancurile.si m am gandit la 2 variante:

1 Schimba mm ul la toate tancurile( de exemplu heavy urile,mediurile,td urile,si artileriile sa fie cu 1 tier mai mare si la light cu 2 nivele mai mari)

2 MMul sa fie influentat de tier ul ACTUAL al tevei tancului ( de exemplu cum a fost in cazul meu ,adica daca BDR ul stock  are prima teava de tier 4,bataliile sa fie tot de nivel 5)

Voi ce parere aveti? Sunteti de acord cu mine? 

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nu cred ca vei rezolva ceva dar... . Modificarea "mm-ului"  va insemna si o asteptare mai lunga pana la inceperea luptei plus ca va crea un avantaj destul de mare celor care isi fac tancurile ful cu exp gen. Stiu ca era o chestie si in primele lupte cu un tanc nou te bagau cu tierul tau dar asta era sau e si in functie de cati jucatori sunt  "on" si cati din ei sunt in asteptare la tierul tau. Iar treaba cu "lt" doar plus 2 este iarasi cel putin discutabila ptr ca multe usoare au un camuflaj si o viteza care fac prapad in tierul lor. Imagineaza-ti un ru sau 1390 ori t54lwt in tier8 sau max 9  (si mai sunt ex ) mai ales daca "la butoane" e si vreun "meserias" ,cam ce ar face alea.

• 0

Daca se implementeaza sa-mi ziceti si mie ca vreau sa joc si eu cu is4 doar cu tier 8 sa fac misiunile de bounce.. sau cu e25 doar in tier 6.. sa farmez si eu boti fara bec si cu 300m viewrange.. 

Breaking news : intr-un meci cu 30 de indivizi, tu nu esti singurul care nu are tancul full. 

Dar, daca ai probleme cu grindurile iti recomand sa nu te apuci de unul pana nu ai free-xp suficient sa joci cu teava mare/motorul mare/turela buna sau ce mai ai tu nevoie de la inceput. Exista bonusuri de freexp (100% - 200%) pe care daca le folosesti cand faci dublele iti aduc o gramada de free xp.  

• Upvote 1

• 0

Mai nasoale sunt MM in care echipele sunt total dezechilibrate in ce priveste clasa tancurilor, sa vezi ce frumos e cand pe Lakeville inamici au 2xE100, 1xIS7, 2xE5 si 2xT57 si in echipa nu ai nici un heavy de tier 10.

Chiar si asa ai maimute care tot se duc in oras si dupa ce dau nas in nas cu ce am scris mai sus incept sa planga ca de ce nu se duce nimeni oras. Ba esti prost, cum sa te duci oras cu emd sau td (care trage 1 data la 20 de sec) cand stii ca o sa dai nas in nas cu super ehavy-uri plus loaderi care te mucifica dintr-un clip? Dar de neuronul ala solitar nu ii ajuta sa vada cehstia asta.

Asta e un exemplu, altul ar fi cand ai prea multe heaviuri pe harti deschise gen malinovka sau prokorovka si restul numai meduri de iti dau aia bucati non stop si tu nu ai nici o sansa sa-i spotezi pentru ca de, nema meduri si lt-urile sunt prea batute in cap si fac suicide spot in primele secunde.

Deci mai degraba as vrea sa schimbe WG chestiile astea, sa nu ma trezesc pe himelsdorf vs super heavi-uri si noi sa nu avem cu ce sa le facem fata.

Ca sunt T5 stock si dau nas in nas cu T7 - baga skill ammo si vezi ce iese, stai mai la support si vezi ce iese. Sau cum a zis GMB - bagi free exp si esti cercetat complet, joci cu tanc echipat la maximum.

LE: Nu am prins, dar pe la inceputuri nu era MM +/-2 si cu tier 5-6 puteai sa dai nas in nas cu Maus-ul. Ce mai ziceai atunci?

Edited by Raffy5
  • Upvote 2

• 0

Dar ce satisfactie am avut cand am facut cu kv-2, de tier 5 pe atunci, un is7! Jucatorii noi nu vor putea experimenta astfel de senzatii. :P

• Upvote 2

• 0

Impactul tipului de tanc nu e atat de grav pe cum pare, sunt harti si lupte unde echipa majoritar medii a castigat lejer. Poate sa iti dea 10 E100 in echipa, daca aia nu stiu ce sa faca cu ele... degeaba. Ma rog, chestia e discutabila, depinde de harta. Daca pe langa mm ar lua in calcul si skill-urile jucatorilor, ar fi altceva. 5-6 jucatori cu wn8 sub 600 versus 2 cu acelasi wn8 si 2 movi. Avantaj cine? Pai uite tocmai am 5 retardati cu zero damage in echipa, tier 10 nici un foc tras, tier 9 2 trase si 2 pe langa tinta. 

Lupta anterioara: un tier 9 cu 7 focuri trase si doar 2 in tinta fara penetrare, al 2 lea tier 9 cu 4 fara penetrare din 4 si al 3 lea tier 9 cu 12 trase, 6 in tinta, zero penetrate + un tier 8 cu 3/2/0. Inca o lupta, un tier 10, t110e4, un singur foc tras si 21 damage. 

• 0

Apropo de MM dubios. Am reluat zilele trecute "placerea" de a juca cu type t-34 (incep si eu linia de light-uri chinezesti, acu dupa ce-am deblocat wz-120). O superbitate de tanc fara gun depression cu alpha mic (ROF imens, 1.9~ sec reload) si HP cat de un highroll. Mi-am reconfirmat ca tier 5 este cel mai dezechilibrat tier dpdv al diferentei de HP fata de tier-urile superioare, in sensul in care la 450 HP (sper ca nu ma insel, mi-e lene sa verific), am nevoie de maaaxim doua shot-uri de tier 6/7 ca sa ma linistesc. In schimb, tunul este minunat cu 198 pen pe gold si 85 damage la aproape doua secunde.

Morala : nu doar tunul te face competitiv. E nevoie de mult mai mult ca sa poti fi util intr-un MM care te defavorizeaza.

P.S. : urasc tancu' ala.. esti mai plictisitor ca un tog...  

• Upvote 2

• 0
7 minutes ago, chevy_x said:

Impactul tipului de tanc nu e atat de grav pe cum pare, sunt harti si lupte unde echipa majoritar medii a castigat lejer. Poate sa iti dea 10 E100 in echipa, daca aia nu stiu ce sa faca cu ele... degeaba. Ma rog, chestia e discutabila, depinde de harta. Daca pe langa mm ar lua in calcul si skill-urile jucatorilor, ar fi altceva. 5-6 jucatori cu wn8 sub 600 versus 2 cu acelasi wn8 si 2 movi. Avantaj cine? Pai uite tocmai am 5 retardati cu zero damage in echipa, tier 10 nici un foc tras, tier 9 2 trase si 2 pe langa tinta. 

Lupta anterioara: un tier 9 cu 7 focuri trase si doar 2 in tinta fara penetrare, al 2 lea tier 9 cu 4 fara penetrare din 4 si al 3 lea tier 9 cu 12 trase, 6 in tinta, zero penetrate + un tier 8 cu 3/2/0. Inca o lupta, un tier 10, t110e4, un singur foc tras si 21 damage. 

Eh lasa ca mi ti-i echilibreaza RNG-u cand trage cate un hopeless d-asta la fu**-i ma-*a inspre tine si te nimereste cu foc, ammorack si loader. E mai putin relevant atunci care-s movii si care-s aia rosii. Hai sa nu uitam ca ce face jocul asta atractiv sunt fix aceste aspecte aleatorii : skill neomogen, clase de tancuri nepotrivite pentru harti etc. Ar fi plictisitor sa joci la nesfarsit aceleasi harti cu aceleasi tancuri si cu jucatori la fel de buni ca tine. Prefer sa ma dea singur intr-o mare rosie vs diversi (dar si invers) decat sa jucam movi vs movi in fiecare zi asteptandu-ne pe la colturi intr-un blinking challenge nesfarsit.. 

Off : E bine , domnu iulian ? Suficient de la subiect ? Mi se permite si mie o intrebare acum legata de rudy, mai precis legata de cainele latrator din echipaj ? Anume daca a primit aia 30 de lei ? 

• Upvote 2

• 0

deleted

Am vrut sa raspund ce e cu 15 si 30 dar am zis sa nu o dam in politica si off-topic si am trimis PM.

Deci se paote sterge.

Merci.

Edited by Raffy5
  • Upvote 1