Sari la conținut

Recommended Posts

Salutare,

Am urmarit acest video

si acum stau si ma intreb, mai are rost sa dai asa mult banet pe HESH-uri cand poti folosi HE-uri? In video multe shootu-uri de 600-700 damage cu HE, cam ce vad si eu cand trag cu HESH-uri.

Da, HESH-ul are sanse mult mai mari sa penetreze, dar de cate ori chiar penetreaza si dai full damage si de cate ori dai un amarat de 700 (zic amarat pentru ca diferenta de la 1700 la 700 este imensa).

Ce parere aveti?

LE: gg lui Eugencatalin - in al doilea meci apare si el la post game stats si e felicitat pentru jocul bun :) deci GG.

Editat de Raffy5

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logic ca are rost sa tragi cu HESH pt. ca dai one shoot la 1850, diferenta e ca trebuie sa ochesti + noroc. Indiferent daca joci cu HE /HESH tancul e troll daca tie prea lene sa ochesti le dai in tun direct :))

Editat de DacucelRau

Partajează acest post

Link spre post

Pai cam asta e, noroc - adica rng-ul sa fie cu tine, daca nu dai cu hesh 500-700 damage. Damage care-l poti da foarte usor si cu HE la o fractiune din pretul HESH-ului.

Ma batea gandul sa testez, dar cheful de wot e prea mic si nu cred ca o sa revina curand.

Partajează acest post

Link spre post

L-am incercat pe test, nu se compara cu nimic senzatia aia cand dai 1800 unui tanc :SLOBBER:  numai ca e tanc ocazional, sa ma corecteze cineva, trebuie jucat in linia a doua ca sa ai eficienta cu el, suport la alte tancuri,pentru ca la snipe nu prea exceleaza, doar sa fie rng-ul cu tine ca sa intre un shoot la distanta mare, cel putin asa am obs.eu, m-as apuca de linie sa il joc de fun, dar nu cred ca mai am rabdare, mai ales cu At-urile alea.

Partajează acest post

Link spre post

Este fun cand prinzi cu penetrare, dar si frustrant cand dai in B-C si in loc de dauna totala abia ii rupi senila si vreo 400 damage.

Sau cand iti da Type5-ul 700 damage iar tu in el bagi doar 200.

Dar overall e un tanc fun de jucat daca tii minte ca uneori poti fi tu ala trolat. Am avut faze gen 50 m full aim si a dat o gherla dar si cand snap shoot si boom 1800 la E100 (prinsesem bara de sus) de la vrreo 200-300 m. RNG-ul sa fie de partea ta si e bine.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Ce parere aveti de urmasul lui 183 ? Ieri am tras tare, am scapat de AT15 - am ajuns la Tuturica de 9. Merita sa mai trag tare cateva zile sa iau badgerul ? Ca daca iau 183-ul la reducere - o sa imi ramana ambele tancuri.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum