Jump to content
BBeleaua

0.9.17.1

Recommended Posts

• Content Creator

E5-ul a devenit o gluma de tanc.

Cu E100 am iesit pe plus la credite!

Noul VK de 8....in afara de 1.700hp nu vad nimic bun la el.

De bug-uri nu am dat dar e o chestie care ma ienerveaza. In garaj nu stiu cum sa trec inapoi la informatiile despre tanc, cele clasice cu cifre, nu cele noi cu linii.

LE Mi se pare renumeratia la XP ca a scazut. Si anume: E100 aproape 5.000dmg, aproape 2.000dmg blocat, 0 assist, 2 omorati mi-a dat 670 xp.

Edited by Patria_Hotilor
  • Content Creator
52 minutes ago, Patria_Hotilor said:

E5-ul a devenit o gluma de tanc.

Cu E100 am iesit pe plus la credite!

Noul VK de 8....in afara de 1.700hp nu vad nimic bun la el.

De bug-uri nu am dat dar e o chestie care ma ienerveaza. In garaj nu stiu cum sa trec inapoi la informatiile despre tanc, cele clasice cu cifre, nu cele noi cu linii.

LE Mi se pare renumeratia la XP ca a scazut. Si anume: E100 aproape 5.000dmg, aproape 2.000dmg blocat, 0 assist, 2 omorati mi-a dat 670 xp.

De ce zici ca a devenit o gluma E5-ul?

In afara de cupola au mai nerfuit ceva la el?

• Content Creator
Acum 1 minut, Raffy5 a spus:

De ce zici ca a devenit o gluma E5-ul?

Pentru ca aseara am reusit performanta sa-i dau 4 din 4 cu 50b-ul cu normale sus la comandant. Inainte aveam emotii si cu gold, cu normale evitam contactul daca se juca la turela.

N-am indraznit sa-l bag in lupta sa vad daca au mai schimbat si altceva la el, in afara de ce e pe hartie...

• Content Creator
48 minutes ago, Patria_Hotilor said:

Pentru ca aseara am reusit performanta sa-i dau 4 din 4 cu 50b-ul cu normale sus la comandant. Inainte aveam emotii si cu gold, cu normale evitam contactul daca se juca la turela.

N-am indraznit sa-l bag in lupta sa vad daca au mai schimbat si altceva la el, in afara de ce e pe hartie...

Pai au adus armura la stadiul de pre-HD buff. Mi se pare normala treaba, era prea OP.

Ce e nasol e ce a zis Bronn, imi aduc aminte acum ca citisem in niste note cum ca nerfuiest ceva la front wheel si de la 270 armura o sa ajunga la 40.

Oricum faza cu commanders hatch mi se pare ceva normal, buff-ul primit cand a fost trecut la HD nu a fost intentionat si a durat ceva pana l-au adus ca pre-HD.

Am dat 2 lupte aseara cu e5-ul... in prima nu am putut face mare lucru ptr ca nu am avut sustinere din partea echipei, decat un is4 undeva in spate si arty in timp ce in fata aveam un e100, un mouse si fv183. Mi-am luat una frumos in cupola de la fv, am reusit sa scoatem e100 si fv-ul, am flancat mouse-ul si.... m-a scos un e50m, ramasesem ultimul din echipa. A 2 a lupta... undeva la 3000-3500 damage, 3 sau 4 kill-uri...deoamdata nu pot spune ca pare stricat rau. Mai astept inainte sa il vand, oricum pe heavy nu am altul de 10. Mai am ceva de munca pana la urmatorul.

Mouse imi pare mai usor de penetrat din fata, pot spune ca am tras in joaca aproape si am penetrat de fiecare data. + ca i-am dat foc unui soarece cu t92-ul din fata.... 

In mod sigur, pe langa modificarile anuntate sunt si altele 'ascunse'

• Content Creator
Acum 5 minute, Raffy5 a spus:

Oricum faza cu commanders hatch mi se pare ceva normal, buff-ul primit cand a fost trecut la HD nu a fost intentionat si a durat ceva pana l-au adus ca pre-HD.

Daca e5-ul e OP in hulldown, is7 cum mai e? La e5 mai aveai sanse sa-l penetrzi cand juca la rurela, dar un is7 care joaca la turela nu-l scoti decat cu arti.

• Content Creator

Da, dar IS7 asa s-a nascut. E5-ul a fost un accident, deci mi se pare normal sa-l aduca la starea initiala.

Cat despre IS7, as schimba turela lui cu cea de pe Is4. Is4 trebuie sa fie ala greu de la rusi.

Edited by Raffy5
  • Content Creator

E50M isi i-a singur mai multe bounce-uri si e mai mic parca, cel puţin asa am vazut eu,in schimb imi place cum arata Obj 263 si 140.Dupa ce au bagat atatea tancuri premium op. ca ex . 252,is6 a ramas cel mai prost din curtea scolii. 

Edited by haua26
  • Moderator

Pe lângă ce a fost deja menționat , domnii de la WG au fotot  și 113. 

Cu penetrare peste 300 intra in turelă forța. Am patit-o și eu cu al meu ieri iar azi am bătut cu stb unul care stătea Hull dawn cu heat lângă tun fara ratare .