Jump to content
  • 0
Mihai Stoian

Schimbarea tech tree-urilor la light-uri in patch 9.18

Question

• Salut, eu am pe linia de light la americani deblocat t37. Daca trag tare si deblochez bulldogu pana cand vine noul patch o sa imi mute bulldgou la tier 8 cu tot ce am pe el? si o sa imi dea si teirul 7 care se va baga? Mersi.
Edited by Mihai Stoian

23 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Din cate stiu daca bulldogul este acum la tier 7 iar tu esti la el, iar in patchul urmator bulldogul este mutat la tierul 8. Tu ramai tot la tier 7 cu un nou tank. Urmand sa faci experienta pentru tierul 8. :rolleyes:

• 0

Adica daca cumpar bulldogu si ii pun echipamente si  crew, doar nu mi-l scoate din garaj. Eu cumparand bulldogu e al meu, doar nu cred ca mi-l transforma in noul tanc light de tier 7.

• 0

Sa zicem ca tancul VIPER urmeaza sa fie tierul de 7. Urmeaza ca bulldogul tau sa fie inlocuit cu VIPER,iar echipajul va fi modificat pentru tierul de 7 pt VIPER.Bulldogul va fi tier 8 si va trebui sal cercetezi din  nou. Echipamentul nu sunt sigur ce se intampla cu el,cred ca til demonteaza si il vei gasi in patchul urmator in depozitul tau.

Va transforma bulldogul in noul tier de 7 pt ca asa a fost intotdeauna.Nu am auzit vrun caz in care WG practic a deblocat un nou tier pe gratis din cauza ca tierul mai mic a urcat umpic ^_^

VIPER e doar un nume ales de mn sa iti spun un exemplu.

• 0

Machine, ai putea sa nu mai dai raspunsuri daca habar n-ai despre ce vorbesti? Ai vreo referinta? Cu parerea isi poate da si cel care intreaba la fel de bine.

Daca ai bulldogul cercetat, acesta este mutat la tier 8 si ramai cu el. Echipamentele sunt demontate si bagate in depozit, iar vopselele rambursate. Din pacate nu primesti tancul de tier 7 moka, dar asta se poate schimba. In schimb, daca ai T49 primesti un bulldog tier 8 moka cu tot cu loc in garaj. Daca ai deja bulldogul in garaj si T49 cercetat, primesti 1.200.000 credite.

Experienta in schimb ramane/tier. Deci ce exp ai strans pe bulldog va ramane pe noul tanc de tier 7.

Edited by _micKee_
  • Upvote 3

• 0
20 minutes ago, _micKee_ said:

Machine, ai putea sa nu mai dai raspunsuri daca habar n-ai despre ce vorbesti? Ai vreo referinta? Cu parerea isi poate da si cel care intreaba la fel de bine.

Daca ai bulldogul cercetat, acesta este mutat la tier 8 si ramai cu el. Echipamentele sunt demontate si bagate in depozit, iar vopselele rambursate. Din pacate nu primesti tancul de tier 7 moka, dar asta se poate schimba. In schimb, daca ai T49 primesti un bulldog tier 8 moka cu tot cu loc in garaj. Daca ai deja bulldogul in garaj si T49 cercetat, primesti 1.200.000 credite.

Experienta in schimb ramane/tier. Deci ce exp ai strans pe bulldog va ramane pe noul tanc de tier 7.

Sa fie asa cum spui tu ,tin minte s-au poate gresesc era cum am spus mai sus. In fine macar am lamurito :wub:

• 0

@_micKee_ Mersi mult de raspuns, atunci trag tare sa imi cumpar bulldogu de pe acuma, ca dupa aceea va fi foarte scump.

Are cineva idee cand se baga patchu nou? m-am uitat pe siteul lor official si nu am gasit nimic despre cand se baga.

• 0

Si mai dau o stire ,daca ai buldo si T 49 primesti 1 milion de credite .........nu este pacaleala este doar o stire care sper sa fie si realitate...

• Upvote 1

• 0
1 hour ago, Mihai Stoian said:

aha, mersi daca va fi pe la inceputul lui mai cred ca reusesc sa iau t49 care va fi tier 9 :)

Yep, trage tare ca se merita. Eu am toate light-urile la tier 8 si abia astept sa se upgradeze. :)

• Upvote 1

• 0

Doar linia chinezeasca imi lipseste, in rest le am. Dar oricum, WZ-132 parca ramane de 8. Asa ca nu e graba.

• 0

Vehicles

Changed the conditions of crew retraining and refunding for light tanks:

T-54 ltwt.

If the T-54 ltwt. is researched:

• The crew will not be retrained from the T-54 ltwt. to the LTTB (including dismissed crew members that are available for recovery)
  • If the LTTB is not available in the Garage, add the LTTB with a vehicle slot and a crew trained to 50%.
  • If the LTTB is available in the Garage, perform refunding in the amount of 1,205,000 credits.

If the T-54 ltwt. is available in the Garage:

• The crew is not sent to the Barracks.

Ru 251

If the Ru 251 is researched:

• The crew will not be retrained from the Ru 251 to the HWK 12 (including dismissed crew members that are available for recovery)
  • The HWK 12 with a vehicle slot and a crew trained to 50% is added to the account.

If the Ru 251 is available in the Garage.

T49 

If the T49 is researched.

• The crew will not be retrained from the T49 to the M41 Bulldog (including dismissed crew members that are available for recovery).
  • If the M41 Bulldog is not available in the Garage, add the M41 Bulldog with a vehicle slot and a crew trained to 50%.
  • If the M41 Bulldog is available in the Garage, perform refunding in the amount of 1,200,000 credits.

If the T49 is available in the Garage:

AMX 13 90

If the AMX 13 90 is researched:

• The crew will not be retrained from the AMX 13 90 to the Batignolles-Chatillon 12t (including dismissed crew members that are available for recovery).
  • The Batignolles-Chatillon 12t with a vehicle slot and a crew trained to 50% is added to the account.

If the AMX 13 90 is available in the Garage:

• 0

Sa inteleg ca daca am T49 doar cercetat si nu e in garaj imi da totuşi Buldogul?  Sau daca iau T49 acum cu 2 mil.credite,o sa am de fapt si un tier 9 in garaj care e 3 mil. si Buldogul si plus de asta in avans mai mare spre tier 10?

Edited by haua26

• 0
7 hours ago, haua26 said:

Sa inteleg ca daca am T49 doar cercetat si nu e in garaj imi da totuşi Buldogul?  Sau daca iau T49 acum cu 2 mil.credite,o sa am de fapt si un tier 9 in garaj care e 3 mil. si Buldogul si plus de asta in avans mai mare spre tier 10?

Asa au zis, dar inca cred ca e o greseala si trebuie sa ai T49 in garaj. Dar cine stie... WG logic...

• Upvote 1

• 0
Acum 10 minute, _micKee_ a spus:

Asa au zis, dar inca cred ca e o greseala si trebuie sa ai T49 in garaj. Dar cine stie... WG logic...

De asta am intrebat ca mi se pare ca se pacalesc daca ar fi asa. 

Inca ceva, pe test server vad ca am buldogul chiar daca nu am t 49 in garaj,dar e cercetat, la fel si la amx 13 90 care il am cercetat si am 13 75 ala de 8,pe cand la ru sau t54 light care le am in garaj si sunt de 9 am si lttb si scoutul de la germani de 8.Acum nu stiu daca vor aplica aceeasi chestie si in update. 

• 0

Daca se va lansa versiunea 9.18 asa cum este pe test server,nu cred ca va merita grindul spre tier 10 light tanks. Nerful care il vor lua light-urile de tier 10 le vor lovi acolo unde ar trebui sa exceleze,la viewrange.Vor ramane doar cu viteza superioara fata de celelalte tankuri si cu camo(partial).Asa ca .....”sucks” WarGaming :SHOUT: