Jump to content
nu7zuu

Sunt la inceput de drum !

Recommended Posts

Salut, după cum spun și în titlu sunt la început de drum în acest joc ( specific am <100 de bătălii) . Recunosc că m-am interesat destul de mult înainte să mă apuc ( la teorie stau bine ) dar caut un mentor/profesor să învăț și practic ce trebuie sa fac . 

Dacă este cineva (jucător sau clan) dispus să mă ajute il rog să îmi lase mesaj aici sau mesaj privat ( nume in joc nu7zuu ) .

Vă mulțumesc anticipat ! 

Am atşat mai jos și statistica de până acum: 

http://www.wotstats.org/stats/eu/nu7zuu/

Edited by nu7zuu

100 de batalii, wn8 de 1686 ?? Ceva nu se leaga..ori esti vreun viitor prodigy al WoT, ori vreun fail reroll...Deci ? Sigur nu ai mai jucat pe alte conturi? never ever ever....ever ?

Te poti uita cand a fost creat contul . 

Created at: 2017-03-19 16:15

Edited by TzZZZzOy

Nu conteaza cand a fost creat contul. Eu joc din 2013, si pot sa-mi fac si eu acum un cont nou fara sa-l resetez pe cel vechi. Tot reroll se numeste.

Asta a vrut sa zica Catalin, ca ai mai jucat inainte de acest cont... pe alt cont.

In fine, nu conteaza asta... dar iti sugerez ca e mai bine sa fii sincer daca vrei sa te bage cineva in seama. Nu e ceva ce poti sa ascunzi fata de cei care stiu cate ceva despre jocul asta.

• Upvote 3

Acum 18 ore, nu7zuu a spus:

Recunosc că m-am interesat destul de mult înainte să mă apuc ( la teorie stau bine )

Ce ai zis plus statisticile ne fac sa credem ca ascunzi ceva si dupa cum a zis Mickee, daca nu esti sincer nu cred ca te ajuta cineva. 

Mickee si Haua26 dacă știam să joc nu ceream ajutor. Pur și simplu mă alăturam unui clan bine cotat și îmi vedeam de joacă. Nu mă laud și nici nu caut băgare în seamă cu acest post , apropo statisticile sunt în scădere datorită înaintari in tier , de asta am nevoie de ajutor ( pentru a înbunătăți sau menține) 

Aceeasi senzatie am avut-o si eu, ca omul ascunde ceva. Pe tancurile de tier 1 pe care este unicum, putem considera ca este norocul incepatorului. Exceptie Teytrarch-ul de tier 2, 5 victorii din 5 cu wn8 de 5000 ... sincer pare cam imposibil oricat de multa teorie ai sti. 

nu7zuu, ideea e in felul urmator. Sunt jucatori nu foarte buni dar buni care joaca tier mic ptr a isi creste statisticile. Cu t28-ul de exemplu, singurul tanc sub tier 6 pe care il am, in lupte cu aproximativ 900 damage wn8-ul este de 4700. De ce iti spun asta? Ptr ca jucatori de genul asta nu vor fi interesati sa te ajute, le pasa doar de statistici. Jucatorii buni in schimb, cred ca foarte putini au tancuri de tier mic ptr a juca cu tine la tier 1-4 sau chiar si 5. Pana nu vei avea minim tier 6, greu te va baga cineva in seama ptr ca o lupta sau 2 pe zi cu tine nu sunt suficiente ptr a te ajuta :P 

Ce sfaturi iti dau eu daca chiar esti tomata  desi sunt altii mult mai in masura decat mine sa o faca:

urmareste pe twitch jucatori buni care desi joaca tier mare, ai ce invata de la ei ( QuickyBaby, Circon, Sirfoch, Skill4ltu, Dakillzor, Dechapl, jacqueline_wot ) ; sunt mai multi, poti primi si alte sugestii, fiecare are favoritii lui. Circon am vazut ca joaca destul de des tier mic, Quicky joaca si el dar maai rar, Dakillzor si Jacky doar tier mare. 

foloseste tanks.gg, e cea mai usoara metoda ptr un incepator de a invata weakspot-urile ( punctele slabe, locurile unde poti penetra )  tancurilor. Alegi tancul, mergi pe model 3d si mai departe te descurci din pagina

vezi aici pe forum tancurile cerute de clanuri, sectiunea recrutari, o sa te trezesti ca intri intr-un clan dar nu poti juca la clan wars ptr ca nu ai tancurile potrivite

Acum 3 ore, chevy_x a spus:

Aceeasi senzatie am avut-o si eu, ca omul ascunde ceva. Pe tancurile de tier 1 pe care este unicum, putem considera ca este norocul incepatorului. Exceptie Teytrarch-ul de tier 2, 5 victorii din 5 cu wn8 de 5000 ... sincer pare cam imposibil oricat de multa teorie ai sti. 

nu7zuu, ideea e in felul urmator. Sunt jucatori nu foarte buni dar buni care joaca tier mic ptr a isi creste statisticile. Cu t28-ul de exemplu, singurul tanc sub tier 6 pe care il am, in lupte cu aproximativ 900 damage wn8-ul este de 4700. De ce iti spun asta? Ptr ca jucatori de genul asta nu vor fi interesati sa te ajute, le pasa doar de statistici. Jucatorii buni in schimb, cred ca foarte putini au tancuri de tier mic ptr a juca cu tine la tier 1-4 sau chiar si 5. Pana nu vei avea minim tier 6, greu te va baga cineva in seama ptr ca o lupta sau 2 pe zi cu tine nu sunt suficiente ptr a te ajuta :P 

Ce sfaturi iti dau eu daca chiar esti tomata  desi sunt altii mult mai in masura decat mine sa o faca:

urmareste pe twitch jucatori buni care desi joaca tier mare, ai ce invata de la ei ( QuickyBaby, Circon, Sirfoch, Skill4ltu, Dakillzor, Dechapl, jacqueline_wot ) ; sunt mai multi, poti primi si alte sugestii, fiecare are favoritii lui. Circon am vazut ca joaca destul de des tier mic, Quicky joaca si el dar maai rar, Dakillzor si Jacky doar tier mare. 

foloseste tanks.gg, e cea mai usoara metoda ptr un incepator de a invata weakspot-urile ( punctele slabe, locurile unde poti penetra )  tancurilor. Alegi tancul, mergi pe model 3d si mai departe te descurci din pagina

vezi aici pe forum tancurile cerute de clanuri, sectiunea recrutari, o sa te trezesti ca intri intr-un clan dar nu poti juca la clan wars ptr ca nu ai tancurile potrivite

Mulțumesc chevy_x , o să țin cont de cele spuse de tine mai sus . 

Acum 14 ore, nu7zuu a spus:

Pur și simplu mă alăturam unui clan bine cotat și îmi vedeam de joacă.

La 10.000 de "tras cu arcu" nici nu stiam despre clanuri "bine" cotate... ce sa ma mai si "alaturez" lor cand la 33.000 acestea nu pomenesc despre wn8 ci invoca alte motive sa ma scuipe afara pe baza de "politetze"...  betiv... jignitor... toata dementza... Mult succes!

Sa nu spui mai tarziu ca joci for fun... o sa te manance bobletzii!

PS: asta in cazul in care chiar esti un novice precoce si preinformat... un autodidact probabil...