Jump to content

Recommended Posts

IS 6

4AHMr1w.png

XFvLBwc.pngTier 8 / Heavy /Premium

Pret : KKsCXz8.png11800 

Armura timp real

tx6sfY3.png

Fata 100/Lateral 100/ Spate 60

TURELA

IHny8Ke.png  

150/150/100

Tun:

pfsG0oA.png 122 mm D-30

Penetrare : 175 AP 

217 APCR

61 HE

Motor:

Znf1E7z.pngV-12 A

HP:  700

Sanse de foc: 15%

Senile

6WVMmwY.pngIS-6

Greutate maxima:59.9

Viteza de rotatie : 26 grade/Min

Statistici cu echipaj 100% fara skill-uri si fara echipamente 

gOiUtox.png

Echipament

Stabilizator vertical MK 2   2Rt6DBy.png

Gun Rammer                     nuceM6D.png

Ventilatie Clasa 3               42T5Q8i.png

Folosesc ventilatie ca am skill-urile de view range si mi se pare destul.**

Skill-uri

(Idem cu cele de Is3 *Daca nu stii ce sa bagi pe Is3 then wtf* )

vDZ34Im.png

*Echipamentele mentionate mai sus + BIA+Skill-urile de view range + skill-urile de precizie in miscare*

Observati cum nu am folosit Trusa de Scule sau Bare de Torsiune.** 

Cum sa joc Is6?

Ca pe Is3 dar cu tunul de IS.(Ma rog , un Is3 un pic mai incet si cu armura pe ici pe colo mai slaba.)

Merita sa mai cumpar Is6 cand avem tancuri precum SkorpionG , Defender, Patriot?

Da, merita mai ales cu noul MatchMaking*MM*. Astfel in random poti face usor pe meci 2 000 dmg fara problema rezultand un profit considerabil.

Tunul are 175AP pen pe AP si 217APCR pen. Va creea probleme asta in luptele random la tancuri precum DEFENDER, Is3, Patriot, Amx Liberte?

Mai intampini probleme la aceste tancuri dar rar vei intalni situatii in care nu le poti da dmg in weakspot-uri. *Consta in cunostinta jocului in mare parte.*

Clan Wars/ Skirmishes

In clan wars Is6 nu prea isi are locul, tancul e relativ slab. 

Care *cenzurat* joaca CW acum ? Adica sa lupti 2 ore de CW  cu tier X pentru 300 de gold ? Ewwww  .*Aia care nici nu stiu de HARTA de CW veche ***

Daca vrei un tanc care sa il poti juca la CW dar sa fie premium cred ca DEFENDER e alegerea cea mai buna. *E si noob friendly*

La SH Is6 e cam greu de jucat, depinde si de situatie mai ales ca la SH vei lupta versus tancuri premium precum DEFENDER vei intampina probleme sa il penetrezi, cu APCR. 

toqtQQ8.jpg

G8ps2uq.jpg

Tancul e frumos :ph34r:

giphy.gif

P.S  votati urmatorul tanc. 

http://www.strawpoll.me/12941393/r

O sa mai fie adaugate tancuri dupa urmatorul review.

P.SS +1 ajuta mult cu privire la urmatoarele review-uri si timpul in care ele sunt lansate pe forum.

Edited by ANDI_B
Editarea necesara/Corectari necesare/Life is hard
  • Upvote 2

Re-editare in urmatoarele zile! -DONE !:ph34r:

Numarul de +1/vizionari pe o perioada de timp sunt considerate drept feedback.

Idei-corectari : NU EZITA !

Edited by ANDI_B

Feedback ptr post e ok, ptr tanc nu :) L-am jucat si eu, nu as cumpara is6 nici daca l-ar vinde astia cu 10 bani. Why? Pai uite de ce, l-am comparat cu is3 si defender:

dpm mai mare dar penetrare mai mica ( 175 vs 225 )

Shell velocity - 790 vs 1000

Aiming & dispersion time: are acelasi aim time ca si is3 si mai slab ca defender dar datorita dispersiei mai mari ca la celelalte 2, ti se pare ca strange tinta la vara.

gun depresion mai bun ca is3, la fel ca defender

blindaj: cel mai slab dintre toate 3

Personal nu imi place si nici nu il recomand. 

http://tanks.gg/compare/is-6?t=is-3~defender

Mie imi place IS-6. Cred ca e un tanc bun. Are un singur dezavantaj, pen-ul foarte mic. Versus Defender si tier 9 heavies intampini probleme daca nu te bati cu boti, si esti in pozitia in care te bati cu ei numai frontal. Sa nu uitam ca are si MM preferential, dar nu mai stiu exact cum functioneaza asta cu noul update. Intalnesti maxim 5 tier 9?

Nu e bun in schimb pt. farm credite pentru ca pen-ul foarte mic te obliga de multe ori sa folosesti gold.

Edited by _micKee_

Offtopic.

Andi, tu continuă cu review-urile ptr. ca deocamdata nu e nimeni altcineva sa le faca mai bine.Ziceai ceva ca nu prea ai tancuri si asta e cam nasol. 

On topic.

Era is6 a apus, a fost OP(3000 de lupte am dat cu el) la timpul lui pana au bagat Patriotul, Liberté-ul si Defenderul care e mai bun ca un tier 9.Acum nu se mai merita cumparat. 

• Upvote 1

3 hours ago, _micKee_ said:

Mie imi place IS-6. Cred ca e un tanc bun. Are un singur dezavantaj, pen-ul foarte mic. Versus Defender si tier 9 heavies intampini probleme daca nu te bati cu boti, si esti in pozitia in care te bati cu ei numai frontal. Sa nu uitam ca are si MM preferential, dar nu mai stiu exact cum functioneaza asta cu noul update. Intalnesti maxim 5 tier 9?

Nu e bun in schimb pt. farm credite pentru ca pen-ul foarte mic te obliga de multe ori sa folosesti gold.

Datorită noului MM Is6 a revenit din umbră. Acum poți căra luptele si poti termina și meciurile grele cu minin 2 000 dmg.

37 minutes ago, ANDI_B said:

Datorită noului MM Is6 a revenit din umbră. Acum poți căra luptele si poti termina și meciurile grele cu minin 2 000 dmg.

Ce inseamna MM preferential in noul format? Maxim 5 tier 9? Sau maxim 3 teri 9?

2 hours ago, _micKee_ said:

Ce inseamna MM preferential in noul format? Maxim 5 tier 9? Sau maxim 3 teri 9?

Am vazut si +5 tancuri de 9. 

• Upvote 1

12 hours ago, chevy_x said:

Feedback ptr post e ok, ptr tanc nu :) L-am jucat si eu, nu as cumpara is6 nici daca l-ar vinde astia cu 10 bani. Why? Pai uite de ce, l-am comparat cu is3 si defender:

dpm mai mare dar penetrare mai mica ( 175 vs 225 )

Shell velocity - 790 vs 1000

Aiming & dispersion time: are acelasi aim time ca si is3 si mai slab ca defender dar datorita dispersiei mai mari ca la celelalte 2, ti se pare ca strange tinta la vara.

gun depresion mai bun ca is3, la fel ca defender

blindaj: cel mai slab dintre toate 3

Personal nu imi place si nici nu il recomand. 

http://tanks.gg/compare/is-6?t=is-3~defender

Defenderul e NOOB friendly si e bun impotriva jucatorilor animal-primata iar jocul e plin de asta. 

Sunt impotriva DEFENDERULUI pentru ca e tanc PAY TO WIN astfel ai 5 din astea in Sh de 8 cu 1 Lorr 40 si 1Patriot plus 1 Skorpion G si 2 M41 90 MM si ai echipa stronk.

shot_008.thumb.jpg.a0742721a111fa6e0ae8dc075a397cc1.jpg6000 damage blocat.nu e bun is 6 ? Au fost 6 calare pe mine nici nu mai stiam in ce trag si restu stateau la adapost in loc sa iasa sa ma ajute.