Jump to content
Apostol Gabriel

Tancuri premium

Recommended Posts

O intrebare rapida, stie cineva daca is6 va primi vreun buff in viitor, stiu cum era acum vreo 2 luni in urma (am facut schimb cu Revalorise) am sansa sa il primesc de undeva inapoi si am de ales intre Panther 8.8, T26 Pershing,Fcm si is6, ce a-ti alege din astea.

Paca da, au zis ceva la WG Ffinals cand au avut Q/A ca Is6, KV5 plus alte cateva tancuri vor primi niste buff-uri. Dar ce fel si cand nu au spus.

Heavy-urile rusesti, au facut referire la is7, is5 si altele. Nu au specificat alte tancuri. Au spus ca au in plan sa faca asta in cursul acestui an. 

In alta ordine de idei, tancurile sunt bune. Toate, premium sau non premium. Problema este la jucatori :D 

22 hours ago, Shamepawn said:

Eu am dat skip la citit cand am vazut Cromwell B nu e bun.

Ultima campanie erau numai Cromwell B sau normal si T37 pe harti deschise.

Cu ce e bun crommel B prietene. La campanii??!! Ai incercat sa joci cu el si in lupte standard?

WOW.

"M 41 90 nu merita, dar CDC merita." - sfat avizat de la un player portocaliu cu 48% win rate in 30k lupte.

Bhahhahahhaha!

Edited 14 hours ago by _micKee_

Tu probabil esti un maestru in ale jocului. Unul dintre cei mai buni jucatori din lume dar nu te vede nimeni. Ai uitat sa specifici ca in ultimele 30 de zile am WN8 1530, iar in ultimele zile nu este sub 1300. Si inca ceva nu eu fac MM la wot sa imi aleg echipele cu jucatori buni sau slabi dar asta e cam greu de inteles pentru tine zambaretule. Si daca nu ai citit tot postul vezi ca mai sunt doua randuri la final.

@Shamepawn nu o mai da in wn8 ca la explicatii singur ti-ai dat cu paru in cap .... 

Cromwell B unul dintre cele mai proaste tankuri - serios ? e foarte folosit tank-ul asta la echipe  ... si multi plang dupa el ca nu il au . 

M 41 90  - sta cam greu cu spotu i  .... esti primul care spune asta de tankul respectiv ... stiam ca la ora actuala el si wz-ul sunt cele mai cautate tankuri la tier VIII  ... 

• Upvote 1

Omule eu vorbesc de lupte standard nu de echipe. Crommel B in primul rand ti-am zis ca e tanc de oras adica lupta corp la corp nu e bun de snipe, strange tinta destul de greu nu e precis la distanta. Are viteza buna dar atat. Nu are blindaj nu poti sa duci o lupta cu el de la distanta. La echipe sti foarte bine ca sunt diferite luptele decat in modul standard. La M 41 90 nu sunt primul care a spus asa ceva in legatura cu spotul chiar primul care a deschis acest topic a afirmat acelasi lucru. Iar daca ai tancul atunci nu poti sa nu imi dai dreptate cand afirm ca fiecare lovitura care o primesti 80-90 % iti ia munitia sau un membru de echipaj.

@Shamepawn Daca sti sa joci Cromwellul B la tier-ul lui e un tank excelent si pentru random si pentru echipe si pentru ce vrei tu . 

Referitor la M 41 90  ... tu te duci cu acel tank la bataie ? inainte nu era bagat in seama dar dupa ce au fost modificate light-urile crede-ma ca majoritatea clanurilor care le intrebi care sunt cele mai bune tank-uri de spot iti raspund ferm : wz-ul si m41 90 . 

2 hours ago, Shamepawn said:
 Cu ce e bun crommel B prietene. La campanii??!! Ai incercat sa joci cu el si in lupte standard?

112 meciuri in random cu el, 58.92% win rate (toate meciurile solo deci nu carat ca bag pluton, nu bag de fel plutoane) si Wn8 pe la 4.2k

Mi se pare unul din cele mai bune tancuri de tier 6 si tu spui ca e un tanc prost.....

Da, in campanii a fost folosit la greu. Are mobilitate, relaod bun (cu food - aveam reload mai bun ca T37-le) in plus sta bine cu ram-ul. Un shoot + ram si T37-le sau 59-16 erau la garaj.

Acum 3 ore, Shamepawn a spus:

Ai uitat sa specifici ca in ultimele 30 de zile am WN8 1530, iar in ultimele zile nu este sub 1300. Si inca ceva nu eu fac MM la wot sa imi aleg echipele cu jucatori buni sau slabi dar asta e cam greu de inteles pentru tine zambaretule. Si daca nu ai citit tot postul vezi ca mai sunt doua randuri la final.

Daca te ataci asta e,in primul rand 1530 e slab,1300 e si mai slab,adica cu cdc-ul(ex) nu cred ca dai mai mult de 1000 dmg si asta e mult, pe lupta.

In al doilea rand damage-ul e damage(wn8) nu tine de echipa ta, win rate-ul da.Cu toate ca damage-ul conteaza si la win rate.Calcul simplu,daca tu nu dai dmg. la fel si ceilalti pe langa tine, ce se intampla cu hp-ul inamicilor, se evapora?Nu.Dar daca tu dai dmg. si ceilalti dau dmg.?Se termina in favoare ta nu?

Ca acum nici dmg. nu prea mai conteaza,din cauza ca poate tu dai cat 4 la un loc,asta e altceva.Dar iesi in castig cu wn8 si aduci o sansa win rate-ului tau.

On topic:Raffy poate sa il joace.Altii nu.

Nu ma atac cu nimic sunt chiar indiferent cu totul. Era un raspuns pentru cineva care era preocupat de culorile mele. In fine, ma repet in legatura cu tancurile premium, este parerea mea iar ce nu imi merge mie poate da rezultate la altul si invers. Succes in achizitionarea celor doua tancuri si nu numai.

• Upvote 1

Fiecare are dreptul la o opinie.

Pentru un jucator slab spre foarte slab, care nu stie sa joace tancuri fara armura, e normal sa nu poata juca Cromwell B si M41 90, chiar daca aceste tancuri sunt in momentul de fata unele dintre cele mai bune tancuri in tier-ul lor. Iti inteleg parerea, si n-as recomanda aceste tancuri jucatorilor de nivelul tau pentru ca n-ar reusi sa faca nimic cu ele.

In schimb, ce m-a dat peste cap si m-a facut sa rad e faptul ca ai recomandat CDC, care e un tanc mai slab din toate punctele de vedere decat M41 90. Asta chiar n-am putut s-o inteleg.

Si da, 1500 WN8 e un nivel extrem de slab dupa 30.000 de lupte. Joci mai slab decat majoritatea incepatorilor, cu toate ca ai jucat WOT de ti-a iesit pe ochi. ^^

Offtopic / Ce s-a intamplat cu Chevy?

Edited by _micKee_

Mult succes jucatorule mare care esti. Vezi ca te cauta FAME. Joc mai slab ca nu am contu resetat sau cum ca nu inteleg. O sa vorbesc la wot sa imi dea echipe care sa nu piarda, sa imi aleg jucatori care sa stie sa traga sa nu stea tot meciul la snipe ca poate pica ceva. O sa vorbesc deasemenea sa ma puna numai top tyer si sa am numai tancuri cu 2 nivele sub al meu. A ce dracu vorbesc sa te multiplice pe tine sa joc in echipa numai cu jucatori ca tine. Ca imi place comparatia ta de un mediu cu un light, se vede ca experienta ta e mare. Se vede ca esti inca pueril in afirmatii mai ales cand aici se dicuta despre tancuri premium si tu aduci vorba de culori si ce slab jucator sunt eu si cat de tare esti tu. In fine ...da parerea mea de jucator slab cum iti place sa afirmi  este ca un tanc fara armura, fara depresie, fara sa poata nimeri ceva din mers si sa traga de 3-4 ori de la distanta ca sa nimereasca o data cu 4-5 skiluri pe echipaj este un tanc prost. Nu ii ramane decat mobilitatea si viteza. Mare lucru si asta. Iar un tanc care la fiecare lovitura primita pierde ba echipajul ba ia foc ba pierde munitia si spoteaza cand vrea el il consider un tanc slab. Cand vorbesti de un tanc vorbeste te rog de el pe ansamblu cu bune si rele, iar cand ai mai multe rele fa o apreciere la tanc asta in conditiile in care ai acel tanc.

Multumesc de conversatie si de apreciere, o sa imi instalez si eu niste moduri sa joc mai bine sa te multumesc.

• Upvote 1

Acum 8 ore, Shamepawn a spus:

Mult succes jucatorule mare care esti. Vezi ca te cauta FAME. Joc mai slab ca nu am contu resetat sau cum ca nu inteleg. O sa vorbesc la wot sa imi dea echipe care sa nu piarda, sa imi aleg jucatori care sa stie sa traga sa nu stea tot meciul la snipe ca poate pica ceva. O sa vorbesc deasemenea sa ma puna numai top tyer si sa am numai tancuri cu 2 nivele sub al meu. A ce dracu vorbesc sa te multiplice pe tine sa joc in echipa numai cu jucatori ca tine. Ca imi place comparatia ta de un mediu cu un light, se vede ca experienta ta e mare. Se vede ca esti inca pueril in afirmatii mai ales cand aici se dicuta despre tancuri premium si tu aduci vorba de culori si ce slab jucator sunt eu si cat de tare esti tu. In fine ...da parerea mea de jucator slab cum iti place sa afirmi  este ca un tanc fara armura, fara depresie, fara sa poata nimeri ceva din mers si sa traga de 3-4 ori de la distanta ca sa nimereasca o data cu 4-5 skiluri pe echipaj este un tanc prost. Nu ii ramane decat mobilitatea si viteza. Mare lucru si asta. Iar un tanc care la fiecare lovitura primita pierde ba echipajul ba ia foc ba pierde munitia si spoteaza cand vrea el il consider un tanc slab. Cand vorbesti de un tanc vorbeste te rog de el pe ansamblu cu bune si rele, iar cand ai mai multe rele fa o apreciere la tanc asta in conditiile in care ai acel tanc.

Multumesc de conversatie si de apreciere, o sa imi instalez si eu niste moduri sa joc mai bine sa te multumesc.

Daca erai indiferent nu atacai...dar se pare ca daca iti zice cineva adevarul pe care tu nu il suporti.. ....te deranjeaza maxim

Concluzie ....nu mai te da cunoscator daca nu sti...pt ca cei care stiu iti vor da palme de cunoastere si tu o sa raspunzi cu flame...

Concluzie tancuri premium....

M 41..e un light care nu a fost nerf-uit...

CDC amx-in continuare cel mai prost tanc mediu cand vine vb de tun marime si armura dar inegalabil la viewrange ca mediu:)....dar pt tot un tanc premium tot slab ramane pt ca tunu e prea slab sa faci carry/brawling

Cromwell B-tier 6 ..umpic mai bun ca ala normal dar tot un crambel ramane....oricum tancurile de 6 evit sa le bag random pt ca sunt varza...dar in general cam toate care au viteza merg bine pe sh-ul de 6 la bani si restul.....

SuperPipi- ramane un brawler bun contra jucatorilor slabi dar din pacate treb sa iti bagi xvm pt a il juca cum trebuie

112-oribil...mai exista? ....111 i-al cand il prinzi mai bine

T-34 -3- Testat pe test srv....bun ca mobilitate...oribil ..oribil ca gun handle pt un mediu...foarte..oribil...evitati sa il luati daca vrei sa faci credite..

T34-..mai bine lowe

Restu de tancuri premium gen defender scorpion....patriot...au avantaje enorme...sunt bune pt credite ...rele pt game balance

Daca va intereseaza mai multe chestii de tancuri si aveti cunostiinte bune de engleza.....va recomand" SirFoch' is it worth the gold/grind series"

Edited by catalinike
  • Upvote 1

8 hours ago, Shamepawn said:

Nu am precizat nicaieri ca as fi vreun mare jucator. :) Asta ti-ai imaginat tu cand te-ai umplut de spume.

Tancurile se compara dupa stilul de joc, nu dupa cum sunt clasate de WG. Tu iti joci 50B-ul la fel ca pe IS7? Sunt ambele heavy, nu?

Descrierea ta despre M41 90 caracterizeaza si CDC-ul ("un tanc fara armura, fara sa poata nimeri ceva din mers si sa traga de 3-4 ori de la distanta"). Ai precizat ca M41 ar fi un tanc fara depresie, cu toate ca are 8 grade. M41 90 este putin mai lent decat CDC, dar are terrain rezistance si top speed mult mai bune. Tunul exceleaza din orice punct de vedere si este net superior celui de pe CDC: gun handling mult mai bun, DPM mult mai bun (fara a lua in considerare ca are 102 pen pe HE-uri care daca sunt folosite corect pot face o diferenta majora). Zici ca M41 nu nimereste nimic, dar recomanzi CDC-ul care are un tun net inferior. Hmm... Poate nu stii sa faci lead la shoturi si te termina diferenta de shell velocity dintre cele 2 tancuri, chiar nu stiu ce sa cred. Ziceai ca M41 nu spoteaza, dar are view range mai bun decat CDC.

Ah, si daca joci astfel de tancuri si te plangi ca iti iei module damage, inseamna ca le joci prost. Iar legat de asta pot adauga ca CDC e o tinta mult mai mare decat M41.

Uite un site care le compara statsurile: http://tanks.gg/compare/amx-cdc?c=12.-1.-1&e=21.30.5&t=m-41-90-gf___5.30.21_9.-1.-1

Daca nu stii sau nu poti sa joci un tanc, nu inseamna ca este un tanc prost. E doar parerea ta, si nu as fi avut absolut nimic impotriva daca nu recomandai CDC-ul.

PS. Le am pe ambele in garaj.

Acum 21 ore, _micKee_ a spus:

Offtopic / Ce s-a intamplat cu Chevy?

Tot off...

Cred ca un soi de gresala gen "stupizenia stupizeniilor". La sugestia unui user se pare ca a modificat cate ceva pe ici-colo... Eu cred ca din patos si ignoranta. Dar nu cunosc amanunte. Ce ni s-a prezentat ma lasa fara commenturi suplimentare.

Eu stiu doar atat: daca un psiholog ma intreaba daca mi-e frica de foc ii raspund ca DA.

Invariabil dobitocul  plin de sine de atata scoala inutila te va intreba: cum dom'le... dumneata nu aprinzi aragazul?

Ii raspund dobitocului ca intrebarea nu este interpretabila... mai ales in acest mod! Focul arde si face rau! Folosirea si stapanirea lui este chestie de educatie!

Nu pui mana daca nu cunosti... Intai inveti ce poti si ce nu...

Sau o pui in necunostiinta de cauza si apoi suporti consecintele...