Jump to content
Apostol Gabriel

Tancuri premium

Recommended Posts

Nu am precizat nicaieri ca as fi vreun mare jucator. :) Asta ti-ai imaginat tu cand te-ai umplut de spume.

Tancurile se compara dupa stilul de joc, nu dupa cum sunt clasate de WG. Tu iti joci 50B-ul la fel ca pe IS7? Sunt ambele heavy, nu?

Descrierea ta despre M41 90 caracterizeaza si CDC-ul ("un tanc fara armura, fara sa poata nimeri ceva din mers si sa traga de 3-4 ori de la distanta"). Ai precizat ca M41 ar fi un tanc fara depresie, cu toate ca are 8 grade. M41 90 este putin mai lent decat CDC, dar are terrain rezistance si top speed mult mai bune. Tunul exceleaza din orice punct de vedere si este net superior celui de pe CDC: gun handling mult mai bun, DPM mult mai bun (fara a lua in considerare ca are 102 pen pe HE-uri care daca sunt folosite corect pot face o diferenta majora). Zici ca M41 nu nimereste nimic, dar recomanzi CDC-ul care are un tun net inferior. Hmm... Poate nu stii sa faci lead la shoturi si te termina diferenta de shell velocity dintre cele 2 tancuri, chiar nu stiu ce sa cred. Ziceai ca M41 nu spoteaza, dar are view range mai bun decat CDC.

Ah, si daca joci astfel de tancuri si te plangi ca iti iei module damage, inseamna ca le joci prost. Iar legat de asta pot adauga ca CDC e o tinta mult mai mare decat M41.

Uite un site care le compara statsurile: http://tanks.gg/compare/amx-cdc?c=12.-1.-1&e=21.30.5&t=m-41-90-gf___5.30.21_9.-1.-1

Daca nu stii sau nu poti sa joci un tanc, nu inseamna ca este un tanc prost. E doar parerea ta, si nu as fi avut absolut nimic impotriva daca nu recomandai CDC-ul.

PS. Le am pe ambele in garaj.

Cred ca tu nu esti atent deloc. In prima faza m-am referit la Crommel B iar a doua parte la M 441 90. Nu esti atent si le incurci. Asta pe langa faptul ca la orice comm de pe forumurile astea tu esti mereu prezent cu analizarea jucatorilor de wot. Nu poate nimeni sa aiba o parere diferita ca hop si tu ...jucatorul asta are wn8 cutare. In toate discutiile tu analizezi altceva. Limiteaza-te la topic. Si mai multa atentie la discutii ca incurci subiectele. Si inca ceva amice esti inca un copil pe langa mine ca sa ma umplu de spume. Eu ti-am oferit argumente de ce consider un tanc prost tu inca nu. E ca la scoala ca sa intelegi.

Daca erai indiferent nu atacai...dar se pare ca daca iti zice cineva adevarul pe care tu nu il suporti.. ....te deranjeaza maxim

Concluzie ....nu mai te da cunoscator daca nu sti...pt ca cei care stiu iti vor da palme de cunoastere si tu o sa raspunzi cu flame...

Nu ar trebui sa iti raspund pentru ca as fi off T. Dar o sa o fac. Nu ma atac este un drept la replica. Adevarul ...ce adevar??? Era parerea mea iar cineva nu a fost de acord. Nu stiam ca nu ai dreptul la o parere. Nu sunt cunoscator sunt posesor de acele tancuri din discutie. Eu ca jucator bun sau slab am spus de acele tancuri din discutie. Nu fac analiza unui tanc din statistici eu fac analiza unui tanc in joc. O analiza pe care pe mine nu m-a multumit. Restul e cancan.

Scz pentru off T. Un drept la replica.

1 hour ago, Shamepawn said:

Cred ca tu nu esti atent deloc. In prima faza m-am referit la Crommel B iar a doua parte la M 441 90. Nu esti atent si le incurci. Asta pe langa faptul ca la orice comm de pe forumurile astea tu esti mereu prezent cu analizarea jucatorilor de wot. Nu poate nimeni sa aiba o parere diferita ca hop si tu ...jucatorul asta are wn8 cutare. In toate discutiile tu analizezi altceva. Limiteaza-te la topic. Si mai multa atentie la discutii ca incurci subiectele. Si inca ceva amice esti inca un copil pe langa mine ca sa ma umplu de spume. Eu ti-am oferit argumente de ce consider un tanc prost tu inca nu. E ca la scoala ca sa intelegi.

LOL. Nici macar nu stii sa dai quote pe forum. :))

Discutia este despre M41 si CDC si este foarte on topic. Eu nu ti-am oferit argumente? Reciteste.

Acum 1 oră, _micKee_ a spus:

Nici macar nu stii sa dai quote pe forum. :))

Lasa... ca nu e greu de invatat.

Cine doreste poate sa goagaleasca la reguli de neticheta pe forumuri. Cine nu... nu. Intelegem si asa... si asa... Bafta la joc tanchistilor!

La 11.06.2017 la 12:52, Shamepawn a spus:

Daca erai indiferent nu atacai...dar se pare ca daca iti zice cineva adevarul pe care tu nu il suporti.. ....te deranjeaza maxim

Concluzie ....nu mai te da cunoscator daca nu sti...pt ca cei care stiu iti vor da palme de cunoastere si tu o sa raspunzi cu flame...

Nu ar trebui sa iti raspund pentru ca as fi off T. Dar o sa o fac. Nu ma atac este un drept la replica. Adevarul ...ce adevar??? Era parerea mea iar cineva nu a fost de acord. Nu stiam ca nu ai dreptul la o parere. Nu sunt cunoscator sunt posesor de acele tancuri din discutie. Eu ca jucator bun sau slab am spus de acele tancuri din discutie. Nu fac analiza unui tanc din statistici eu fac analiza unui tanc in joc. O analiza pe care pe mine nu m-a multumit. Restul e cancan.

Scz pentru off T. Un drept la replica.

Cand vi aici si faci review la anumite tancuri ..inseamna ca, cunosti cva la ele deci prin subinteles dai dovada de cunoastere...problema e ca ai cunoastere dar defapt habar nu ai care e definitia cunoasterii (aka Fals/Adevarat)

Cand vi pe forum si zici ca cdc e mai bun decat buldog ...intradevar e o parere nu un adevar..desi multi de aici cred ca esti umpic prea slab ca sa faci review-uri si sa spui lucruri total neadevarte din punct de vedere statistical

P.s era sa uit ...pana nu vi cu argumente si dovezi la ceea ce spui.....ei bine cam tot ce spui este FALS si prin urmare...Restu e cancan

Asa revenim la ontopic....luna viitoare se anunta un nou update in care se vor da buff la tancurile rusesti si cateva tancuri premium...(is 6...gen) care sunt sub performanta normala...daca mai aflati cva postati aici

Edited by catalinike

Au anuntat deja de vreo 2 saptamani ca au in plan un buff pt linia de grele de la rusi, au spus clar de is7, is5 si 'altele' fara sa mai specifice care anume. 

Cdc-ul e mai bun ca buldog-ul? Nu stau sa recitesc toate posturile din urma dar, nu pot sa nu ma intreb, e cineva in stare sa faca comparatia asta? Singurul punct comun al celor 2 tancuri este tier-ul, 8 la ambele ( precizez, poate nu stie asta). In rest? E ca si cum ai compara mere cu pere, sigur ca amandoua sunt fructe asa cum cdc si buldog au acelasi tier. In rest? 1 este mediu, 1 este light. Game play diferit, specificatii diferite samd. OMG!

In alta ordine de ide, sunt convins ca toti cei ce ne dam cu parerea pe aici suntem cei mai buni jucatori ( multi in visele noastre). Eu unul recunosc ca sunt un jucator mediu dar, la dracu, lasa ca o sa devin si eu candva mov :):) Si daca nu devin eu... poate nepotul meu pe care o sa il am peste cel putin 7-8 ani :P Problema apare atunci cand unul complet paralel isi da cu parerea. Cine e ala? Pai.. cine se simte? :) 

Edited by chevy_x

Pai daca astia de la Wg sunt vecinii Rusiei, normal ca buffeaza tancurile rusiei, cand zici rushaaa si tragi se activeaza karma tancului si intra toate :blink:.

Edited by haua26

din umila mea experienta, nu ma impac deloc cu Panther 88 si cu CDC.

JT88 era bun de farmat bani insa nu mai am rabdare sa ma mai dau cu el din cauza vitezei de melc.

Dupa pacthul cu lighturile, a devenit interesant AMX 13-57 in schimb.

La 6/10/2017 la 14:17, _micKee_ a spus:

Fiecare are dreptul la o opinie.

Pentru un jucator slab spre foarte slab, care nu stie sa joace tancuri fara armura, e normal sa nu poata juca Cromwell B si M41 90, chiar daca aceste tancuri sunt in momentul de fata unele dintre cele mai bune tancuri in tier-ul lor. Iti inteleg parerea, si n-as recomanda aceste tancuri jucatorilor de nivelul tau pentru ca n-ar reusi sa faca nimic cu ele.

In schimb, ce m-a dat peste cap si m-a facut sa rad e faptul ca ai recomandat CDC, care e un tanc mai slab din toate punctele de vedere decat M41 90. Asta chiar n-am putut s-o inteleg.

Si da, 1500 WN8 e un nivel extrem de slab dupa 30.000 de lupte. Joci mai slab decat majoritatea incepatorilor, cu toate ca ai jucat WOT de ti-a iesit pe ochi. ^^

Offtopic / Ce s-a intamplat cu Chevy?

Nu cred ca M41 90 GF e bun....dar ma rog fiecare cu parerea lui....o sa iti adaug 2 comparatii cu M41 90 si Type 64 si sa imi spui care premium e mai ok dupa tine....mai ales ca sunt spotere ambele...Si am ramas dator cu un raspuns  (chevy_x) care spunea ca nu stiu sa joc, WN8, etc....uite mosule aici poza cu HT No.VI...

Tot acest topic ar trebui sa ii ajute pe cei mai putin experimentati sau care inca nu si-au luat un premim pana in prezent, nu sa arate ce smecheri suntem cu anumite tancuri premium...cred ca e bine ca un incepator sa aiba un premium de VIII pentru ca de la tier 8 in sus se joaca altfel, mai ales cand esti cu un premium de VIII si te bati cu X... (am pus si un rezultat cu M41 90 GF care sa le inchida gura la unii care se viseaza super mari jucatori si au impresia ca sunt praf si ei sunt zeii WOT-ului......noroc cu modurile ca altfel vai de unii dintre voi).

shot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpg

shot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpgshot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpgshot_023.thumb.jpg.fb60c9f956c3bcdf103aa248a9ec0e83.jpg

shot_017.jpg

shot_024.jpg

Edited by Apostol Gabriel

Apropo de topic, moderatorii ar putea sa organizeze cateva lupte de antrenament cu tancuri premium si nu numai pentru a clarifica si mai bine situatia actuala a tancurilor din WOT....eu sunt dispus sa imi pun tancurile la dispozitie daca e nevoie :)

Daca tu nu stii sa joci cu un tanc asta inseamna ca nu e bun?

Cred ca aia care au mai multe cunostinte despre joc, mecanica jocului, isi pot da cu parerea daca un tanc este bun sau nu.

Doar ca gigel vede pe iu tub cum unu da un meci cu nu stiu ce tanc de rupe fasu ----> gigel crede ca ala e tanc bun. Gigel cumpara acel tanc si surpriza, gigel iese din lupta cu fasul rupt.

Asta e viata, poate ala de pe iu tub stie ce sa faca si cum sa joace tancul, pe cand gigel crede ca pew pew gata win win damage damage.

Defender este OP si tot sunt buti care nu au cu el nici macar 50% WR, ii poti da nobului cel mai OP tanc ca el tot ca un nub o sa-l foloseasca, da o sa faca rahatul mai putin praf ca de i se airta multe greseli in astfel de tancuri dar overall la acelasi rezultat ajunge.

De ce lt-urile au un skill cap foarte ridicat, asta pentru ca orice greseala nu iti este iertata, cu defender mai scapi ca are armura si duce la bataie, dar cu un Lt daca ai gresit esti penalizat ---> si ajungem BA tancul e prost ba ca uite ce am patit. Ai patit ca tu te-ai bagat in situatia aia.

Si ce poze ai pus - scuze dar ce statistic ai pe type 64 si M 41 90 (600 DPG si vreo 500 assistance pe joc cu lt de tier 8??????? SERIOS, da tancul ala e praf) - JALNICE. Stiu ca adevarul deranjeaza dar asta este.

Si NU este indicat ca un incepator sa se arunce direct la premium de T8 - o sa fie mancat de nu stie ce este cu el. Sa stea in low tier sa inveze mecanica jocului si apoi sa urce cand stie cu ce se mananca. Vezi cu T8 prem si 200 DPG - meserias carne de tun pentru alti.

Edited by Raffy5

Din ce vad aici GF si TYPE64 sunt varza.Eu le am pe amandoua si aveam alta parere.Crede-ma,la modul asta nu ai cum sa-i ajuti pe cei cu mai putina experienta.

44 minutes ago, Apostol Gabriel said:

Nu cred ca M41 90 GF e bun....dar ma rog fiecare cu parerea lui....o sa iti adaug 2 comparatii cu M41 90 si Type 64 si sa imi spui care premium e mai ok dupa tine....mai ales ca sunt spotere ambele...Si am ramas dator cu un raspuns  (chevy_x) care spunea ca nu stiu sa joc, WN8, etc....uite mosule aici poza cu HT No.VI...

Tot acest topic ar trebui sa ii ajute pe cei mai putin experimentati sau care inca nu si-au luat un premim pana in prezent, nu sa arate ce smecheri suntem cu anumite tancuri premium...cred ca e bine ca un incepator sa aiba un premium de VIII pentru ca de la tier 8 in sus se joaca altfel, mai ales cand esti cu un premium de VIII si te bati cu X... (am pus si un rezultat cu M41 90 GF care sa le inchida gura la unii care se viseaza super mari jucatori si au impresia ca sunt praf si ei sunt zeii WOT-ului......noroc cu modurile ca altfel vai de unii dintre voi).

shot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpg

shot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpgshot_015.thumb.jpg.13856c66d8caa5389f799dc2a8823565.jpgshot_023.thumb.jpg.fb60c9f956c3bcdf103aa248a9ec0e83.jpg

shot_017.jpg

shot_024.jpg

type64 7.24% supravietuite,practic nu ai timp sa faci nimic cu tancul asta.

Nu stiu cum, dar eu pe type 64, am mai mult dmg. decat ai tu pe tier 8, fara moduri si altii cred ca au mai mult ca mine.Nu e chiar prafaoo asa.

De Ht no nu mai zic.

Screenshot_20170623-133107.png

Edited by haua26