Jump to content
Gentutza_Ro

Ranked Battles

Recommended Posts

In mod sigur toti care jucam wot, am dat de proba cateva lupte in noul mod de lupta .

As vrea sa aud ce parere v ati facut ? Vi se pare greu sa avansezi lanivelul urmator (sau usor ) ? 

Se merita ?

Eu unu am jucat in prima zi 1h jum si am ajuns la nivel 3 , a doua zi 4 h si sunt la nivel 5

Deja de la nivelul 4 intalnesti jucatori buni si foarte buni , ai gresit: ai murit instant , nu mai e loc de a 2 a sansa

Pana la nivelul 4 m am bazat pe dmg , dar pt a trece la 5 am schimbat pe spot (bc 25t)

Tancuri folosite : Obj 140 , Bc 25 t , E5

O zi am apucat sa joc, e usor sa avansezi cat timp joci bine,dar aceeasi problema ca in random,ii cari pe altii cand castigi,cel putin la inceput.Se joaca altfel, toti pe o parte sau toti la snipe.

In schimb problema e ora la care se joaca,de ce nu se da drumul si in cursul zilei ca toti sa aiba sansa sa castige bonduri. Eu de ex. mi-am facut o regula,pana la 10 stau maxim si atunci poate sunt pe la activitatile clanului.Ok?

Nu am timp sa fac bonduri sa cumpar echipamentele auxiliare care nu ar trebuii sa se poata folosi in random si nici la activitatile intre clanuri,sa se poata folosi doar in ranked battle,aici e un dezavantaj enorm,daca nu pot juca la ora aia,ca multi de altfel cred,nu am posibililitatea de a avea acces la echipementele auxiliare,in random sau la advance daca intru cu T62 de ex.incarc la 5.5 si ma bat cu unul care incarca la 5 sec. fata in fata,care are sanse mai mari?

Deci din punctul meu de vedere asta e problema,posibilitatea de folosire a echipamentelor in random.

Problema si mai mare va fi cand aceste bonduri se vor putea cumpara cu gold sau bani din premium shop si atunci categoric jocul a devenit 100% pay to win.Atunci, click dreapta,delet daten gatul m@tii.

Cam asta e parerea mea.

• Upvote 1

Se joaca mai aiurea decat in random. E imposibil, ai in echipa 10 heavyuri si ceilalti 5, pleaca toti 10 pe o parte versus cei 5 + 3 medii langa ele si cei 10 mor in maxim 4 minute. Alta lupta, iarasi superioritate ptr ai mei, 7-5 scorul care in 2 minute devine 9-6 ptr aia si apoi ura si la gara. Pe harti unde tot timpul stau macar 2-3 tancuri, in ranked nimeni. Medii si light-uri in fata heavy-urilor vs alte heavy gen Mouse si E100... retardati care se duc intr-o anume pozitie unde nu am vazut in viata mea mergand un tanc desi trece prin fata alora si ramane cu sub jumate din hp in 2 secunde.. In stilul asta, curand jocul se duce dracu de tot. + de asta, sistemul asta de lupta este facut cel putin la fazele de inceput ptr a te forta sa joci cu cont premium si tanc premium. Ma dau tot cu 907, dau aproape 4000 damage si 4 kill-uri, resetez si baza noastra,  raman in viata si termin la egalitate. Nu am putut juca prea agresiv pe final deoarece eram vs un grille aproape full hp care campa si ma astepta iar eu mai aveam 600 deci probabil one shot ptr ala. Termin lupta cu 20000 brut si cu 2500 pe minus la net fara sa trag un singur gold. Eu personal cred ca am smf in el de ranked cu toate dezavantajele legate de consumabilele alea noi.

Din pacate e mai cancer decat random. Orice principiu pe care se bazeaza jocul este distrus de acest mod. Este un joc de camp in care indiferent cu ce se joaca ( light, mediu, td etc ) fiecare isi ia boschetul si asteapta. Dar.....acele bonduri sunt de luat pentru imbunatatirea echipamentelor. Sper doar sa nu ne trezim ca le vor pune la vanzare in shop. Ei zic ca nu dar pe viitor nu se stie....pt ca Wargaming.....

Inițial mi-a plăcut... Vreo 5-6 meciuri.

Echipe mai echilibrate ca în primele lupte nu țin minte că am întâlnit....aveam 10 ht, 3mt, 2td inamicii aveau la fel. Dar după aceea s-a stricat căruța. Inamicii 10 ht noi 3 pe harta de oraș, hărțile se repetau intr-o veselie...

Am ajuns la 3 steluțe si mi-am băgat picioarele.

Mm-ul este de foarte multe ori total aiurea ca tip de tancuri ,hartile se repetea ,asta e adevarat.

Jucand la nivelul 5 de cateva zile ,pot spune ca aici calitatea jucatorilor este foarte buna (multi movalai ) si implicit ies niste meciuri pe care in random nu le am vazut niciodata

Eu unu recunosc, nu sunt jucator de nivel 5 ( chiar daca am ajuns aici) dar incerc sa mi ajut echipa cum pot 

Asa am strans 6 puncte si sper sa raman in liga 1

Imi place , ma face sa fiu mult mai atent si incerc sa invat 

Edited by Gentutza_Ro

Pentru a ajunge la nivelul 5 trebuie sa tineti cont de un singur lucru :

Cand intrati in meci sa aveti in cap ca trebuie sa fiti in primii 3 din echipa pierzatoare si atit . Nu faceti spot , nu trageti pentru echipa ..nimic ca nici restul nu trag pentru voi .!

Acum 3 ore, Awa a spus:

Pentru a ajunge la nivelul 5 trebuie sa tineti cont de un singur lucru :

Cand intrati in meci sa aveti in cap ca trebuie sa fiti in primii 3 din echipa pierzatoare si atit . Nu faceti spot , nu trageti pentru echipa ..nimic ca nici restul nu trag pentru voi .!

Te am vazut pe twitch (Daki stream ) cu light ul german,  te ai dus yolo si ai murit instantaneu :))

• Upvote 1

Acum 4 ore, Gentutza_Ro a spus:

Te am vazut pe twitch (Daki stream ) cu light ul german,  te ai dus yolo si ai murit instantaneu :))

Maxim:)))))

Bre...awa e un jucator bun dar ce sa faci fiecare avem zile proaste....el are numai pe ranked battles:)))

Dume dume dar daca si awa da fail...restu ce sanse mai avem eh?Eu evit sa joc modul asta pt ca tot ce inseamna tanc e camper...

• Upvote 1

Eram pe locul 335 aseara pe la ora 11 in LIGA I. Se fac usor 9 rank points pe saptamana (daca esti o fiinta umana). Daca aveam macar 5 tancuri de X eram undeva in top 100.

Tancuri jucate: E5, 140, 62A. 

@Awa eu mi-am scos parleala meciul ala 3. 5 k spot :D 

• Upvote 1

Eu inca n-am apucat sa joc ranked. De fiecare data cand vreau sa dau sunt in afara programului. :)

Se ajunge usor la rank 5?

23 minutes ago, _micKee_ said:

Eu inca n-am apucat sa joc ranked. De fiecare data cand vreau sa dau sunt in afara programului. :)

Se ajunge usor la rank 5?

In 2 zile de jucat asa chill. 

Si se castiga gold 2000 de gold in liga I mi se pare ok plus 5000+ de cacaturi din alea pentru echipamente 7 zile premium.

• Upvote 1

Acum 20 ore, Gentutza_Ro a spus:

Da ..pllm cu toate ca pe random merge grav cu rhm-ul ala de 10 , la ranked nu inteleg nimic cu el ... NU m-am dus yolo...m-am dus sa fac ce ar trebui cu rahatu ala de tanc ca daia vede 500 si merge cu 75km/h sa aprinda din prima ....:)

Adica am 6 meciuri ..100% win rate , 2389 media de dmg si 3588 WN8 pe el ..in conditiile in care trage la 9,5 secunde ...

In prima seara eram cu 100LT-ul pe lakeville si am dat spot mid de 6700 parca in 2 minute..pierdem cu 15-1 si ies pe locul 9 ..WTF?!?! pe urma am aflat ca au bagat cica un micro pach ca nu se punea spottingul le usore ....

Cu BC25-t -3700 spot ..castigam si sunt pe locul 14 ....

In meciul cu Andi eram to in rhm pe Abbey ..ma duc la jumate cu 485 spot aprind vo 4 si tot spotul se duce pe la altii ...gen Andi :) ..Ba mai mult eram nespotat si apare la 200 de metri un  260 care se uita fix pe pozitia mea ...cred ca cineva de la noi din echipa ii spunea ce si cum ...

Pe redshire ..baza cu castelul in dreapta ...ma duc sa dau spot la grele si pe mijloc ..aprind 11 si nu trage nimeni in ei ....

3 hours ago, Awa said:

In meciul cu Andi eram to in rhm pe Abbey ..ma duc la jumate cu 485 spot aprind vo 4 si tot spotul se duce pe la altii ...gen Andi :) ..Ba mai mult eram nespotat si apare la 200 de metri un  260 care se uita fix pe pozitia mea ...cred ca cineva de la noi din echipa ii spunea ce si cum ...

Pe redshire ..baza cu castelul in dreapta ...ma duc sa dau spot la grele si pe mijloc ..aprind 11 si nu trage nimeni in ei ....

Eu am spotat pe cei din linia 123 de asta am avut spot dmg. Erau fraierii aia care faceau PEEK in open zone sa dea pe mine si iti luau bucati. Nimic legat de ce spotai tu pe MID.