Jump to content

Recommended Posts

Nu...nu are legatura cu produsul WG-ului

Pentru pasionati si incepatori

Machetele sunt modelele in dimensiuni mai mici dedicate pentru copilul din tine sau colectionarilor

Link spre buy sau daca vreti sa vindeti...bineinteles cu acordul adminilor ..postati aici...nu uitati...orice sfat / parere este bine venita!

Incep eu.......Vreau sa imi cumpar o macheta de tanc din plastic/metal care sa nu muncesti la lipire( urasc sa le lipesc) ce imi recomandati?

Edited by catalinike

Da ...dar nu am prins-o....si mai era si t 34 pe bucati lansat acum vreo 2-3 ani care nici acum nu s-a terminat :)) 

Care mai aveti si vreti din colectia aia si vreti sa le dati trimiteti-mi pm pe privat.

Edited by catalinike

Da , modelismul e boala grea.Facusem si eu o macheta ..Pz IV H din placaj , carton , ceva teava de cupru pentru tu etc.Talpicile de la senile taiate cu traforajul cam 300 de bucati.Rotile de angrenare si galeti si rotile de rulare din ...placaj.Si culmea calcau perfect.Turela se invartea tunu elevatie + - ...si a tinut pana a pus fiul meu mana pe ...tanc.Avea 3 ani si tancul era ...diii calu !De atunci ma ocup de planuri doar.Caut maresc la scara desenez.Sau colectionez reviste.Dar de machete adevarul e ca nu mai am timp.Si sunt asa frumoase.

002 - M1 Abrams.rar

Edited by utu
  • Upvote 2

Nu am de vanzare , nu mai am timp de machete , acum mai mult munca , scoala cu juniorul e in a patra doar mai am timp din cand in cand de desenat planuri,Si WOT.Daca vrea insa cineva reviste desore tancuri am colectii intregi in format PDF.Le pot arhiva si posta pe forum.Poza pe care am postat-o e de la un concurs de modelism.Cand mai am timp liber , cam rar , mai trag cate o fuga la asa ceva.Sa ma uit nu sa particip.

La 13.09.2017 la 21:13, utu a spus:

Nu am de vanzare , nu mai am timp de machete , acum mai mult munca , scoala cu juniorul e in a patra doar mai am timp din cand in cand de desenat planuri,Si WOT.Daca vrea insa cineva reviste desore tancuri am colectii intregi in format PDF.Le pot arhiva si posta pe forum.Poza pe care am postat-o e de la un concurs de modelism.Cand mai am timp liber , cam rar , mai trag cate o fuga la asa ceva.Sa ma uit nu sa particip.

Dap...baga...daca sunt de calitate poate le pun pe perete langa cele cu tancuri reale

Am vaz pe forum ca vinde cineva dar e prea mult 50 lei pt 1.70 ...oricum eu vreau sa iau vreo 5-10 sa le pun pe birou ca ornament....si e prea scump ..5 bastoane pt 10 bucati de plastic mici

Acum 2 ore, catalinike a spus:

Dap...baga...daca sunt de calitate poate le pun pe perete langa cele cu tancuri reale

Am vaz pe forum ca vinde cineva dar e prea mult 50 lei pt 1.70 ...oricum eu vreau sa iau vreo 5-10 sa le pun pe birou ca ornament....si e prea scump ..5 bastoane pt 10 bucati de plastic mici

Ei , vezi , aici e drama modelistilor.Daca vrei sa faci o macheta ,asta inseamna ore de munca , ceva de ordinul sutelor.Cauta pe internet poze cu machete realizate de profesionisti.Sti la cat s-a vandut un F-15 Eagle cu motoare cu reactie  ( de exemplu ) copie fidela a avionului ,la scara 1:10 ? 2500 lire sterline.De asta cei care fac machete nu le vand asa usor.Pentru ca nu isi scot banii.Zici ca 50 de lei e mult , dar o macheta ( kv-1 ex.) la o scara acceptabila ca sa-i faci toate detaliile sa arate a tanc , inseamna 2-3 luni de munca a cate 4-5 ore pe zi.

Foarte interesante. Cred ca e o munca foarte migaloasa si cu multe cerinte la capitolul atentie dar si cu satisfactia unui produs finit care arata..wow ! 

P.S.: Cand am citit titlul topicului prima data, m-am gandit la asta :