Jump to content
  • 0
David Mapper

OPRITI tancurile cancerigene ANIME

Question

Ati vazut GUNOIUL asta pe care WG l-a bagat deja pe serverul asiatic? Uitati-va la comentarii!
Trebuie sa oprim asta. Multi au zis ca daca apare si pe serverul european, se vor lasa de joc.

Totusi, nu m-as mira daca WG il adauga si la noi. Ajutati in aceasta campanie pt a opri tancul. http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/633402-campaign-against-anime-tanks/

E PENTRU VIITORUL ACESTUI JOC!

• Upvote 4

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Oficial ma cac pe jocul lor. N-am mai jucat de 1 saptamana. Nici nu mai intru in joc cu toate ca mai am 200 zile premium.

• Upvote 2

• 0
1 hour ago, _micKee_ said:

Oficial ma cac pe jocul lor. N-am mai jucat de 1 saptamana. Nici nu mai intru in joc cu toate ca mai am 200 zile premium.

Si dupa ce am scris acest comment am inceput sa ma joc WOT.

Edited by _micKee_
  • Upvote 8

• 0

da ce are frate doar au bagat defender...patriot lebe-rte....ce crezi ca ma mai mira cva....nu ati auzit...au inchis biroul de la londra ca nu mai au bani...in 3 ani e pilaf jocu

• 0

N-am mai jucat WOT de aproape 2 luni. Am scapat si de cont. Joc zilnic PUBG acum, are potential mai mare. Dar inca intru pe-aici sa vad cum se mai plange lumea :))

• 0

Mai rarutz... parca-i mai dragutz... :)... desi a dat cu atata umed afara... ce primavara... ce inceput de vara... cum vine weekendul... da Doamne - Doamne drumul la robinet...

• 0

WG-ul vrea sa scoata bani din piatra seaca, si pe langa dorinta asta, habar n-are cum s-o faca.

Daca si-ar pune 1 neuron in functiune, ar realiza ca ar putea face bani din skin-uri si embleme unicat pe tanc. Sunt mai usor de implementat decat un intreg tanc, iar pe langa asta jocul n-ar avea nimic de suferit si toata lumea ar fi multumita...

• 0

Poate tu ai plati ptr emblene sau skin-uri unicat, eu nu as face-o decat daca mi-ar aduce ceva inapoi. Ceva gen 1% bonus camo ( ma refer la embleme). Skin-ul, mi se rupe ca e unicat sau nu. Mi se pare cam mult sa dai 600 gold pt cele 3 anotimpuri, daca ar face 1 universal de exemplu contra a 400 gold mi s-ar parea mai avantajos decat este acum si poate l-am cumpara ptr mult mai multe tancuri decat am cumparat deja. Oricum, bani fac, nu le plangeti de mila. 

Pana si modul asta nou de joc tot ptr a le aduce bani e gandit. In principiu iesi in avantaj daca indeplinesti task-urile alea, credite, consumabile...bla bla. Daca nu le faci rapid iesi pe minus in final si asta mai ales daca spamezi gold ca tampitu' . Oricum, ca orice joc, si asta va cadea si va scadea ca si numar de jucatori. Sunt niste cicli, fiecare joc ajunge la un varf de popularitate apoi o ia la vale si este foarte greu daca nu imposibil de redresat. Noi ca si useri, la un moment dat ne plictisim de el.  Un mod corect de gandire ar fi nu cum sa fac sa castig mai multi bani ci cum sa fac sa atrag sau sa pastrez mai multi jucatori. Intotdeauna castigul datorat cantitatii va fi mai mare ca cel datorita costurilor necesare.

Ptr ce as plati eu in joc? Deocamdata ptr nimic altceva decat cont premium. Probabil daca ar schimba modeul de joc as mai plati si ptr altceva. Dar, atata timp cat jocul este facut de asa natura incat sa nu tina cont de tine ca si jucator... nu am de ce. Asta se intampla atunci cand echipa de dezvoltatori nu joaca si nu priveste jocul dpdv al unui jucator ci al unuia caruia i se dau niste indicatii de urmat. 

Ce mi-a placut la Triburile comparativ cu asta e ca aia tineau cont de jucatori. Ca orice joc, si ala era updatat destul de des. Dar, pe langa modificarile aduse de ei, gaseai in joc si modificari propuse de jucatori. Nu toate propunerile erau luate in seama dar unele da. Sistemul era simplu, puteai propune ce vroiai tu pe forumul lor. Daca aveai un minim de replici de sustinere, propunerea ajungea la nemti. La fel si aici, daca ar tine cont de ce ne dorim noi, carcotelile ar disparea sau ar fi mult mai putine decat in prezent. 

Revenind la titlul topicului, ptr ca m-am indepartat de el, nu cred ca la noi va aparea asa ceva vreodata. Sa nu uitam in ce masura a prins anime-ul la asiatici si in ce masura a prins la noi. In Asia, Anime-ul ptr unii a devenit un mod de viata. Pe partea de marketing e ok, le dau ceea ce stiu ca vor consuma.

Edited by chevy_x