Jump to content
macabuba

Cum sa castigi 2500 GOLD si bani reali jucand WOT, Dota2, LoL, etc. - totul legal, nu e scam site!

Recommended Posts

On 8/12/2017 at 2:03 AM, AHILLE said:

Salut am ales si eu la Quest misiunea in care trebuie sa distrugi 2 inamici pe durata minim 10 batali pana aici toate ok .Am facut 12 batali sa fiu sigur ca nu sunt probleme dar surpriza cand am dat upgrade ciuciu - ai ratat misiunea .Eu cel putin cred ca este abureala nu mai inteleg nimic .

Am patit si eu la fel cu doua, dar stiu de ce :) In momentul in care inchizi jocul WOT, mai astepti minim 30 minute pt Quest ca sa se faca update, ca daca tu dai manual update, vei avea totul pana la penultima sesiune, deci nu se va contoriza ultima. Si inca un lucru, trebuie sa distrugi 2 inamici pe batalie deci cam 20 de tancuri distruse in minim 10 batalii. E un quest destul de dificil, eu prefer sa aleg pe cel cu 70% winrate la mimin 10 batalii, apoi aleg questul "misiune imposibila" cu 5 victorii in linie.

Oricum tot nu am inteles pana in prezent AHILE tu joci competitii la 2 zile  si tournamente care incep luni? ca acolo se scoate grosul de GOLD. Ca sa ai sanse de castig alege misiunea Stalingrad daca ai win8 intre 700-1249. Eu doar Stalingrad joc si tournamente. La Questuri am castigat doar o singura data "misiunea imposibila", apoi pe 2 le-am bulit ca am dat update prematur si nu s-a pus ultima sesiune de joc :( deci am pierdut 200 pwcoins.

Oricum cu toate insumate am in prezent 3350 pwcoins, asta inseamna in echivalent la conversie 830 de GOLD de la WOT si toate astea fara mare stres in 15 zile, merita? :) 

Pentru mine este usor sa fac misiunea cu kill 2 tacuri inamice in min 10 batali dar cum am spus de 2 ori am rata misiunea nu stiam cu upgradul .Am jucat de toate ca nu am stiut la inceput ce si cum daca nu a explicat nimeni ce sa faci asta e .Deci sa inteleg ca trebuie sa joc numai la quest si stalingrad  ?Eu am deabia 500 nu sunt asa de bun ca tine .

Edited by AHILLE

9 hours ago, AHILLE said:

Pentru mine este usor sa fac misiunea cu kill 2 tacuri inamice in min 10 batali dar cum am spus de 2 ori am rata misiunea nu stiam cu upgradul .Am jucat de toate ca nu am stiut la inceput ce si cum daca nu a explicat nimeni ce sa faci asta e .Deci sa inteleg ca trebuie sa joc numai la quest si stalingrad  ?Eu am deabia 500 nu sunt asa de bun ca tine .

Ca sa vezi cum se contorizeaza la Questuri , apesi in stanga meniului Quests, apoi cand ti se deschide pagina apesi butonul mare MY QUESTS. In acel moment vei vedea "statusul" la Questul care il joci inclusiv cele care le-ai jucat apasand butoanele de navigare... 500 tot e bine, felicitari si la mai mare! .... eu am facut un mic calcul ca daca de ex nu joci deloc si doar te loghezi zilnic, faci pe an 3600 pwcoins, daca mai si participi in competitii si tournamente si guesturi in circa 5 luni pe varianta lejera ai 2500 GOLD WOT iar daca tragi tare il poti face in 3 luni.

Vezi ca poti sa participi si la cate un tournament pe saptamana, de acolo poti ciupi macar 50 pwcoins pe sapt, sau cu putin noroc ajungi la 150-300. Conditia este sa participi zilnic de marti pana vineri la cate 4 batalii pe zi

8 hours ago, GLORYOUS said:

Interesant. mersi de pont!

Cu placere! Spor la produs GOLD :)

Daca nu ai cont premium sau nu cumperi perle nu poti face decat un quest pe saptamana.

La fel si la challanges sau turnee.
Nu e nimic free ceea ce explica si premiile.

Edited by Silviu_GP

1 hour ago, Silviu_GP said:

Daca nu ai cont premium sau nu cumperi perle nu poti face decat un quest pe saptamana.

La fel si la challanges sau turnee.
Nu e nimic free ceea ce explica si premiile.

Dupa ce joci 8 competitii, inclusiv tournamente din cate stiu treci la urmatorul nivel unde ai voie gratis 2 competitii si un tournament pe saptamana. O competitie se resetaza cam la 2-3 zile in functie de cand apuci sa intri si de cand este activa.Un tournament se reseteaza saptamanal. Inseamna ca lunar ai cam vre-o 15 ocazii pt inceput sa castigi pwcoins gratis. In luna urmatoare (sper ca asa e) intri direct cu acest bonus adica din prima zi a lunii ai voie gratis 2 free chalenge (2 competitii simultane), un tournament si catre un quest saptamanal.

E clar ca nu e recomandat pana nu se prinde destula experienta sa incepi sa iti cheltui pwcoins in competitiile platite. Am observat ca acolo intra jucatori buni de tot. Cam in medie ei fac peste 4000 damage si 4 chiluri / batalie ca sa fie in prima linie. Mie personal asa ceva inca nu imi iese ca nu am tancurile potrivite si nici performanta nu am deci sunt  noob :D Deci eu ma bag pe Stalingrad si am prins chiar locul 1 adica profit 300 pwcoins/ competitie

Tot e clar ca ei nu fac toata treaba asta pt ochi frumosi. Pe baza faptului ca au creat o platforma eSport, sunt jucatori pe baza carora profita si din ei scot bani, adica pt primul nivel de premium dupa ce platesti 14 RON pe luna ai acces la 3 competitii gratuite si una premium care pot sa ruleze simultan. Asta inseamna ca daca faci 4 batalii, ti se va contoriza rezultatul la toate cele 4 competitii inclusiv si la tournament cand ruleaza. Cei care platesc 27 RON, au 4 competitii gratuite, 2 premum, un tournament si competitii nelimitate in care bagi bani. Ideea mi se pare ingenioasa, adica este ceva de gen daca nu ai rabdare si vrei totul repede atunci platesti.

P.S. cui ii este lene sa citeasca prima pagina, doar dati click pe link-ul urmator http://social.pwnwin.com/share?referrer=mordek1  Apoi dati SIGN UP , apoi dupa ce va bucura cu ceva gold gratis de pwnwin primit apasati butonul PLAY si selectati jocul World Of Tanks .... Merge la fel pt Dota2, League of Legends, etc. Daca aveti cont la fiecare joc in parte veti avea surpriza placuta cand vi se vor cumula pwcoins din toate jocurile la un loc si le veti putea cheltui pe ce vreti voi ce e de vanzare la marketplace

Edited by macabuba

31 minutes ago, Silviu_GP said:

Pai asta spuneam si eu dar mai succint :)

Imi place platforma, in comparatie cu ESL e mai ok.

La noi in Ardeal se invarte mult in jurul degetului, deci e mult de explicat :D

Dap si pare mai profitabila si cu mai multe sanse de castig, dar cam da dependenta :D ... am vazut schita la tema site-ului care apare in 1-2 luni, e de belea, mai e si mobile friendly... nici nu e nevoie de aplicatie ca sa mearga cum trebuie

L.E. jos dovada ca am ajuns pe locul 1 dintre jucatorii romani pe pwnwin, probabil luna asta este a mea, pana se prind mai multi de-ai nostri ca exista platforma asta :)

mordek1.thumb.png.e398ac859a734877fc74a45c3b4d1c7b.png

Edited by macabuba

La Quest : la misiunea distruge 2 tancuri in minim 10 batali ,deci dupa ficare luta in care distrugi 2 tancuri astepti sa faca upgradul sau doar cand ai terminat toate cele 10 batalii ?

39 minutes ago, AHILLE said:

La Quest : la misiunea distruge 2 tancuri in minim 10 batali ,deci dupa ficare luta in care distrugi 2 tancuri astepti sa faca upgradul sau doar cand ai terminat toate cele 10 batalii ?

Nu am facut-o niciodata, banuesc ca se ia in calcul media ultimelor 10 batalii. Adica daca stii cand ai facut 20 kiluri/ fraguri in ultimele 10 batalii jucate atunci apesi butonul update. Nu cred ca are relevanta daca joci cate o batalie sau 10 odata, sau cate 3 batalii cu pauze intre ele. Ce iti recomand este ca atunci cand esti sugur ca ai minim 20 fraguri  si sunt ultimele 10 batalii jucate sa astepti 30 minute ca sa fii sigur ca a venit la ei raportul catre serverul lor de la serverele WOT....Ca altfel o patesti ca mine sa dai update la ultimul scor fara ca sa il aiba ei, deoarece am apasat prea repede pe update :(

asa am patit eu de 2 ori :( si am facut cate 12 batali sa fiu sigur asta este dar nu cred ca am asteptata jumatate de ora ,o sa fac si cum zici tu sa vad ce iese .

Daca iti este de ajutor, foloseste browserul chrome pt notificari, iti da si bonus pe pwnwin cu ocazia asta (o singura data)  si atuci vei sti exact cand isi face serverul lor update dupa ce ai iesit din WOT. Cum iti da notificarea pwnwin prin chrome, poti sa dai update la quest :)