Sari la conținut
Destroyer

Proiect nou/vechi in comunitatea romaneasca a jucatorilor de tancuri

Recommended Posts

Am sters off-topic/flame. Ramaneti pe subiect si incetati cu atacurile pe acest topic.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum merge campania pentru AUDAX? totul bine? Se pare ca au doar o regiune...chiar va urmaresc baietii pentru ca sunt curios ce rezultate au staruri-le Romaniei!

Spor in continuare si sper sa faceti fata!

Partajează acest post

Link spre post
20 hours ago, Gelu607 said:

Cum merge campania pentru AUDAX? totul bine? Se pare ca au doar o regiune...chiar va urmaresc baietii pentru ca sunt curios ce rezultate au staruri-le Romaniei!

Spor in continuare si sper sa faceti fata!

Merge asa s-asa. Alaltaieri a fost o regiune, ieri 2, astazi poate mai multe sau nici una. Mai e drum lung pana a ajunge "starurile Romaniei". Se mai face curat in clan, se mai aduc jucatori noi, etc.

Momentan "starurile Romaniei" pe harta globala sunt baietii din -WBZ-, care, dupa culoare, apar ca fiind in alianta cu EVOSQ si FEAR.

Mersi, spor si voua.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Incepand de aseara AUDAX este cel mai bine clasat clan romanesc pe harta globala privind numarul de teritorii detinute, avand 6 provincii de tier 10 cu un venit total de 1.560 gold/zi.

La cantitatea de gold/zi, -WBZ- ramane in top cu un venit total de 2.040 gold/zi.

Va urma...

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

1560 gold pe zi cu 6 teritorii...imi aduc aminte ca pe CW 1.0 ala erau provincii de 4500 gold.

Teoretic, daca sunteti constanti in 30 de zile strangi 46.800 gold.

Daca sunteti 95 in clan sa zicem si se imparte "strict" in mod egal, vine 500 gold de caciula :(

Mi se pare foarte putin.

Oricum felicitari pentru cele 6 teritorii. Astepta postarea cu 10 teritorii :)

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post
1 hour ago, OmniaLiviu said:

1560 gold pe zi cu 6 teritorii...imi aduc aminte ca pe CW 1.0 ala erau provincii de 4500 gold.

Teoretic, daca sunteti constanti in 30 de zile strangi 46.800 gold.

Daca sunteti 95 in clan sa zicem si se imparte "strict" in mod egal, vine 500 gold de caciula :(

Mi se pare foarte putin.

Oricum felicitari pentru cele 6 teritorii. Astepta postarea cu 10 teritorii :)

Atunci da, erau alte vremuri. WG-ul e zgarcit in ziua de azi. Un clan decent, pozitonat decent pe harta globala poate lua undeva intre 2.000-3.000 gold/zi cu 4-5 teritorii decente. Bineinteles se poate si mai mult, dar asta in cazul clanurilor de top.

La noi, gold-ul din CW este suplimentat din buzunarul lui Lemon, care incearca sa faca sa fie bine pentru toti jucatorii si sa duca clanul cat mai sus. Altfel de unde crezi ca exista suficient gold pentru premii gen:

- 500 gold la achizitionarea fiecarui tanc de tier 10 (jucabil in CW/Ofensive) pentru jucatorii activi

- 1.000 gold pentru fiecare jucator activ care aduce 50-60.000 cutii la fortareata pe ultima luna

- 2.500 gold pentru fiecare jucator activ care aduce 90-100.000 cutii la fortareata pe ultima luna

- si alte premii in gold (ex: victorii in CW impotriva anumitor clanuri de top, etc.)

Pe scurt, orice jucator activ din AUDAX is poate asigura cel putin contul lunar premium (2.500 gold) prin simplul fapt ca participa aproape zilnic la activitatile clanului (CW, Ofensive, Detasamente). Bineinteles conteaza foarte mult numarul de victorii (nu poti face treaba doar daca esti prezent si pierzi pe banda rulanta). Mai intra in calcul si "pasiunea" jucatorilor pentru CW/Ofensive/Detasamente (un jucator pasionat de asa ceva isi scoate gold-ul lunar). Nimeni nu poate fi fortat sa participe, daca nu le place, nu intra, "dragoste cu forta" nu se poate. Nu participa, nu face cutii, este pus REZERVIST (nu se bucura de bonusurile zilnice din fortareata) si de cele mai multe ori jucatorul rezervist iese singur din clan...

Partajează acest post

Link spre post
Acum 40 minute, Emil a spus:

Atunci da, erau alte vremuri. WG-ul e zgarcit in ziua de azi. Un clan decent, pozitonat decent pe harta globala poate lua undeva intre 2.000-3.000 gold/zi cu 4-5 teritorii decente. Bineinteles se poate si mai mult, dar asta in cazul clanurilor de top.

La noi, gold-ul din CW este suplimentat din buzunarul lui Lemon, care incearca sa faca sa fie bine pentru toti jucatorii si sa duca clanul cat mai sus. Altfel de unde crezi ca exista suficient gold pentru premii gen:

- 500 gold la achizitionarea fiecarui tanc de tier 10 (jucabil in CW/Ofensive) pentru jucatorii activi

- 1.000 gold pentru fiecare jucator activ care aduce 50-60.000 cutii la fortareata pe ultima luna

- 2.500 gold pentru fiecare jucator activ care aduce 90-100.000 cutii la fortareata pe ultima luna

- si alte premii in gold (ex: victorii in CW impotriva anumitor clanuri de top, etc.)

Pe scurt, orice jucator activ din AUDAX is poate asigura cel putin contul lunar premium (2.500 gold) prin simplul fapt ca participa aproape zilnic la activitatile clanului (CW, Ofensive, Detasamente). Bineinteles conteaza foarte mult numarul de victorii (nu poti face treaba doar daca esti prezent si pierzi pe banda rulanta). Mai intra in calcul si "pasiunea" jucatorilor pentru CW/Ofensive/Detasamente (un jucator pasionat de asa ceva isi scoate gold-ul lunar). Nimeni nu poate fi fortat sa participe, daca nu le place, nu intra, "dragoste cu forta" nu se poate. Nu participa, nu face cutii, este pus REZERVIST (nu se bucura de bonusurile zilnice din fortareata) si de cele mai multe ori jucatorul rezervist iese singur din clan...

Aici mă simt obligat să intervin și eu,nu mă pot abține... :)

Un jucător activ dintr-un oarecare clan,cu transporturile și brigada trofee obligatoriu la nivelul 10 primește în cel mai minunat caz un maximum de 3000 cutiuțe in cazul in care clanul lui câștigă centrul de comandă!

Voi ca și clan,in momentul de față aveți 72 de ofensive jucate in ultimele 30 de zile cu un win de 44%!

Nici macar noi, Dacusul care avem un winrate de 70% la advance nu ne putem lauda cu un om care măcar să se apropie de cele 100k cutiuțe!

In momentul in care faci promisiuni ar fi bine și să impui obiective realizabile...

Asta e o altă promisiune șireată a lui Lemongooose care știe cu siguranță că așa ceva e irealizabil și lucrează după modelul implementat în Quiet!

Când mai auziți ceva de genul Emil,măcar voi băieții isteți și știu sigur că sunteți câțiva acolo,ar fi bine sa ii mai tăiați aripile! 

Partajează acest post

Link spre post
1 hour ago, ZamolxisDeus said:

Aici mă simt obligat să intervin și eu,nu mă pot abține... :)

Un jucător activ dintr-un oarecare clan,cu transporturile și brigada trofee obligatoriu la nivelul 10 primește în cel mai minunat caz un maximum de 3000 cutiuțe in cazul in care clanul lui câștigă centrul de comandă!

Voi ca și clan,in momentul de față aveți 72 de ofensive jucate in ultimele 30 de zile cu un win de 44%!

Nici macar noi, Dacusul care avem un winrate de 70% la advance nu ne putem lauda cu un om care măcar să se apropie de cele 100k cutiuțe!

In momentul in care faci promisiuni ar fi bine și să impui obiective realizabile...

Asta e o altă promisiune șireată a lui Lemongooose care știe cu siguranță că așa ceva e irealizabil și lucrează după modelul implementat în Quiet!

Când mai auziți ceva de genul Emil,măcar voi băieții isteți și știu sigur că sunteți câțiva acolo,ar fi bine sa ii mai tăiați aripile! 

In cele 3 saptamani de QUIET, eu personal, am facut 53.000 cutii (jucam doar Ofensive, nu era sezonul de CW inceput).

Pana acum Lemon n-a facut nici o promisiune sireata, pana acum toti care aveau de luat gold si l-au luat. Baietii pot confirma. Gold-ul pentru numarul de cutii aduse in fortareata, daca un ma insel, se da pe data de 09 a fiecarei luni (contorizarea s-a inceput din 09.02.2018, iar gold-ul se va da in luna urmatoare, adica 09.03.2018). Deja s-a dat gold pentru cei care si-au cumparat zecarii buni de jucat in CW/Ofensive/Detasamene. Pana acum, Lemon s-a tinut de cuvant la fel cum te-ai tinut si tu ZamolxisDeus:)

Mai jos pun un print-screen in care se poate vedea numarul de cutii pe ultimele 28 zile din AUDAX. Concluzia: se poate daca se vrea.

Eu personal, am intrat in AUDAX in data de 03.02.2018. Am lipsit 3 sau 4 zile din joc. In concluzie, in aprox. 10 zile am farmat aprox. 28.000 cutii (in medie o ofensiva pe zi, nu mai mult, din cauza CW-ului). Daca extrapolez, rezulta ca in aprox. 30 zile eu as putea farma aprox. 84.000 cutii, adica as fi chiar sub limita de 90.000 cutii dar cu siguranta as fi peste limita de 50.000 cutii.

Ultimele 30 de zile sunt de fapt ultimele 8 zile. Clanul si-a inceput activitatea sub sigla AUDAX incepand cu data de 08.02.2017, cand s-a terminat "curatenia de primavara" si au intrat marea masa de jucatori care era in plan sa intre. De atunci si pana astazi s-au jucat un total de 10 ofensive (4 victorii, 3 infrangeri, 3 remize - adica rata de castig de 57,14%). Intr-adevar nu e o rata de castig de invidiat, dar nu e nici de 44%. Daca e nevoie pot veni cu print-uri ca dovada.

In plus, daca ne gandim logic, care ar fi sansele ca un clan care ar avea rata de castig de 44% la Ofensive, sa aiba eSH X  (Elo Rating Stronghold in Division X) = 1.291 = loc 66 in Europa si eGM X (Global Map Elo Rating in Tier X) = 1.298 = locul 53 in Europa? :)

Revenind pe harta globala de CW, in momentul de fata, in top 100 clanuri in Europa avem 6 clanuri romanesti (clasamentul oscileaza putin de la o zi la alta in functie de mai multi factori):

[-WBZ-] = locul 25

[Z__G] = locul 47

[AUDAX] = locul 53

[-WTB-] = locul 57

[5FPS] = locul 77

[DACUS] = locul 96

Stiu ca interesul pentru CW a scazut, de cand provinciile nu mai genereaza asa de mult gold, dar ca sa faci treaba buna intr-o campanie speciala viitoare, trebuie sa te antrenezi din greu in CW si Ofensive...

shot_001.jpg

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 5 minute, Emil a spus:

In cele 3 saptamani de QUIET, eu personal, am facut 53.000 cutii.

Pana acum Lemon n-a facut nici o promisiune sireata, pana acum toti care aveau de luat gold si l-au luat. Baietii pot confirma. Gold-ul pentru numarul de cutii aduse in fortareata, daca un ma insel, se da pe data de 09 a fiecarei luni (contorizarea s-a inceput din 09.02.2018, iar gold-ul se va da in luna urmatoare, adica 09.03.2018). Deja s-a dat gold pentru cei care si-au cumparat zecarii buni de jucat in CW/Ofensive/Detasamene. Pana acum, Lemon s-a tinut de cuvant la fel cum te-ai tinut si tu ZamolxisDeus:)

Mai jos pun un print-screen in care se poate vedea numarul de cutii pe ultimele 28 zile din AUDAX. Concluzia: se poate daca se vrea.

Ultimele 30 de zile sunt de fapt ultimele 8 zile. Clanul si-a inceput activitatea sub sigla AUDAX incepand cu data de 08.02.2017, cand s-a terminat "curatenia de primavara" si au intrat marea masa de jucatori care era in plan sa intre. De atunci si pana astazi s-au jucat un total de 10 ofensive (4 victorii, 3 infrangeri, 3 remize - adica rata de castig de 57,14%). Intr-adevar nu e o rata de castig de invidiat, dar nu e nici de 44%. Daca e nevoie pot veni cu print-uri ca dovada.

In plus, daca ne gandim logic, care ar fi sansele ca un clan care ar avea rata de castig de 44% la Ofensive, sa aiba eSH X  (Elo Rating Stronghold in Division X) = 1.291 = loc 66 in Europa si eGM X (Global Map Elo Rating in Tier X) = 1.298 = locul 53 in Europa? :)

Revenind pe harta globala de CW, in momentul de fata, in top 100 clanuri in Europa avem 6 clanuri romanesti (clasamentul oscileaza de la zi la zi in functie de mai multi factori):

[-WBZ-] = locul 25

[Z__F] = locul 47

[AUDAX] = locul 53

[-WTB-] = locul 57

[5FPS] = locul 77

[DACUS] = locul 96

Stiu ca interesul pentru CW a scazut, de cand provinciile nu mai genereaza asa de mult gold, dar ca sa faci treaba buna intr-o campanie speciala viitoare, trebuie sa te antrenezi din greu in CW si Ofensive...

shot_001.jpg

Noi cum naiba suntem acolo,am jucat doar câteva meciuri de clan wars! :)

Eu in continuare sunt de părere că promisiunea de reward pentru 100k cutiuțe e o iluzie și e irealizabilă oricărui clan românesc!

Bănuiesc că fiecare om mai are și seri in care lipsește,din terțe cauze,sau poate nu prinde loc în echipa sau echipele care joaca advance...

Eu v-am zis de 44 % win pentru că asta apare pe site-ul oficial la voi pe ultimele 30 de zile...

In rest mi se rupe de Gâscă pe lămâie ce enormități mai promite,dar sunt de circa 4 ani in acest joc și sunt la al doilea clan pe care îl conduc efectiv și îți pot spune când ceva miroase frumos sau urât,cred că am ceva experiență acumulată...

In fine ,cum v-am mai urat,mult succes in ceea ce va propuneți și va urez asta pentru voi cei câțiva prieteni pe care ii am acolo,dar asocierea unor oameni curati cu niste elemente mocirloase din comunitatea românească nu cred că va aduce nimic bun!

Sper să mă înșel și peste un an să mă ironizezi că nu am avut dreptate dar asta e feelingul meu!

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post

Personal si mie mi-e greu sa fac 90-100.000 cutii pe luna, chiar imposibil. In schimb, pot face lejer 50-60.000 cutii pe luna, adica 1.000 gold ii am asigurati de acolo ca jucator + gold in functie de prezenta la CW ca jucator. Ca si strateg, mai am ceva bonusuri in gold. Numarul de cutii farmate + numarul de prezente in CW pot asigura unui jucator cei 2.500 gold necesari pentru luna de cont premium.

Oricum, pentru a ajunge un clan de top, mai este mult de munca. :)

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 50 minute, Emil a spus:

In cele 3 saptamani de QUIET, eu personal, am facut 53.000 cutii (jucam doar Ofensive, nu era sezonul de CW inceput).

Eu personal, am intrat in AUDAX in data de 03.02.2018. Am lipsit 3 sau 4 zile din joc. In concluzie, in aprox. 10 zile am farmat aprox. 28.000 cutii (in medie o ofensiva pe zi, nu mai mult, din cauza CW-ului). Daca extrapolez, rezulta ca in aprox. 30 zile eu as putea farma aprox. 84.000 cutii, adica as fi chiar sub limita de 90.000 cutii dar cu siguranta as fi peste limita de 50.000 cutii.

Revenind pe harta globala de CW, in momentul de fata, in top 100 clanuri in Europa avem 6 clanuri romanesti (clasamentul oscileaza putin de la o zi la alta in functie de mai multi factori):

[-WBZ-] = locul 25

[Z__G] = locul 47

[AUDAX] = locul 53

[-WTB-] = locul 57

[5FPS] = locul 77

[DACUS] = locul 96

shot_001.jpg

Bravo,bravo. Si ei au putut. Unii dintre ei au fost si premiati. Spor la cat mai multe cutiute.

image.thumb.png.7c1c9f5441abb2ea38c7d38a65ebbef2.png

image.thumb.png.5a81b8df9db1775650549e1b0e16d085.png

Era o vreme, cand cei din clan ma rugau sa ies de pe harta unde stateam comozi cu curu pe gold si sa mergem in alta parte, doar ca sa ne batem cu alte clanuri.  Acum se fac basici la palme pentru 1500 gold. E cam periculos cu premiile astea. De obicei jucatorii skilati nu prea joaca ca robotii asa. O sa aveti multi jucatori muncitori dar la skill mai slabuti.

• Haha 1
  • Sad 1

Partajează acest post

Link spre post

Jucator din Audax la sfarsitul lunii. Are aproape 100 mii cutiute. Trebuie sa munceasca mai mult,mai mult. Ahahahaha!

EnlightenedActiveAbyssiniangroundhornbil

II7bzu.gif

• Haha 6

Partajează acest post

Link spre post

Adica trebuie sa traga atat pentru 2500 de gold ?  Adica 50 ( cincizeci ) de lei / luna  ? Adica 0,7 bani /ora ?

Partajează acest post

Link spre post
16 minutes ago, Catalin. said:

Adica trebuie sa traga atat pentru 2500 de gold ?  Adica 50 ( cincizeci ) de lei / luna  ? Adica 0,7 bani /ora ?

Nu privi si tu asa problema. :P

Pentru 2.500 gold/luna, jucatorul trebuie sa bage 2-3 meciuri de CW zilnic (cam o ora de CW) plus o ofensiva zilnica (o ora). Daca mai creste tancuri sau mai face bani prin detasamente de tier 8, se mai aduna ceva cutii, care si astea se pun la socoteala desi jucatorul joaca in interesul lui personal si nu al clanului.

Pe scurt: cam 2 ore munca in beneficiul clanului (conditia fiind sa castige meciurile), 4-5 zile din 7, si are cei 2.500 gold asigurati, din cele 50.000 cutii lunare + meciurile de CW.

Sa faci 50.000 cutii chiar nu e greu. Problema apare la peste 70.000 cutii pe luna, cel putin in cazul meu. <_<

Partajează acest post

Link spre post

Foarte putin gold se da la cw din pacate,wargaming stie doar sa ia nu sa dea.

Si spor la cutii

Editat de fasole_1
  • Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post
7 hours ago, Catalin. said:

Sau intri intr-un clan bun, mai exact unul care nu este romanesc.

28167104_1397442567069288_63833160524811

• Haha 2

Partajează acest post

Link spre post

Babaet, 1000 gold e 4.25 EUR (más-o-menos 20 RON). Cam cat de distrus/fomist sa fii sa nu-ti permiti 20 RON/luna? Cat iese /h? :) 

God, I lube keelsteel+roby ca nu ne baga in CW (meciuri zilnice, etc.). Am auzit ca o sa intram din cand in cand pe global map sa salutam clanurile romanesti. :) Project Mayhem. :)

Partajează acest post

Link spre post
4 hours ago, mzr said:

Babaet, 1000 gold e 4.25 EUR (más-o-menos 20 RON). Cam cat de distrus/fomist sa fii sa nu-ti permiti 20 RON/luna? Cat iese /h? :) 

God, I lube keelsteel+roby ca nu ne baga in CW (meciuri zilnice, etc.). Am auzit ca o sa intram din cand in cand pe global map sa salutam clanurile romanesti. :) Project Mayhem. :)

Stai ca vin aia si o dau asa: In loc sa arunc banii "intrun"( ei probabil asa ar fi scris) joc mai bine ies cu prietena mea in oras.

Like, Nibba! Tu iti scoti prietena in oras cu 10 lei? Unde *cenzurat* o duci? La o portie de mici?

• Haha 2

Partajează acest post

Link spre post
Acum 58 minute, ANDI_B a spus:

Stai ca vin aia si o dau asa: In loc sa arunc banii "intrun"( ei probabil asa ar fi scris) joc mai bine ies cu prietena mea in oras.

Like, Nibba! Tu iti scoti prietena in oras cu 10 lei? Unde *cenzurat* o duci? La o portie de mici?

La o portie de mici foarte mici xD

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 4 ore, Alex_Zagaevschi a spus:

La o portie de mici foarte mici xD

Si pe aia doar sa ii arati, vezi iubi micii aia :lol:

• Haha 2

Partajează acest post

Link spre post

Salut !

Am cateva intrebari ce, sper eu, vor clarifica situatia si pentru comunitatea romaneasca interesata de evolutia voastra, avand in vedere sperantele si asteptarile avute de la acest proiect:

1. Ce s-a intamplat cu AUDAX ? Nu il mai regasesc in wotlife.

2. Daca v-ati schimbat numele, de ce ?

3. Scopul clanului a ramas acelasi ( competitivitate pe GM, sh-uri seara de seara, un fel de super-clan romanesc) ?

4. Cate din promisiunile specificate in primul post al topicului au fost respectate ( le trec mai jos, spre reamprospatarea memoriei posibililor curiosi)

"  - vrem sa facem un clan in care conducerea sa fie democratica si consultativa

- vrem rezultate pe harta globala dar in acelas timp vrem sa avem resurse pentru rezerve in fiecare seara . Ne propunem sa avem intre 18 si 00 resurse pornite non stop

- vom plati si bonusa jucatorii cu gold din Cw si din afara jocului pentru anumite tancuri cercetate

- fiecare ofiter va avea sarcini si obligatii clare si in acest fel munca pentru tinerea in activitate a clanului sa nu fie perturbata de lipsa unei persoane

- goldul din Cw va fi suplimentat si jucatorii vor primii premii pentru activitate ( cutiute ) si vom organiza diverse concursuri "

5. Au fost platiti jucatorii ( care au indeplinit conditiile - tancuri cercetate, cutiute la sh, prezenta/competitivitate la sh/cw) cu gold/bani din afara jocului ( adica a sarit cineva cu cardul, pe romaneste), conform pormisiunilor?

6. Ce planuri de viitor aveti ?

Cam atat. Consider ca sunt intrebari de bun simt, fara ironie ( sunt complet dezinteresat - joc extrem de rar, jocul devenind plictisitor pentru mine) si, mai ales, consider ca sunt intrebari carora le puteti raspunde deoarece se bazeaza fix pe ceea ce ati promis/spus. 

Multumesc anticipat !

Partajează acest post

Link spre post

Emil explica ca Audax inseamna  indraznet, curajos. Cand ai rezultatele alea la advance si rezultate la cw modeste, numai Audax nu este.

La promisiunea pusa de Catalin, ultima, trebuie inlocuit suplimentat cu adus de acasa. E valabil si pentru a 3 a promisiune. Cred ca daca nu mai baga sponsorul bani, e cam foame mare de gold. La cw nu prea se castiga, din ce se vede.

Jucatori din Regal asteptand gold-ul si bonusuri de la cw

hungry_birds_02.gif

Partajează acest post

Link spre post

Catalin, cel mai in măsură sa te lămurească este Emil. Acum este un pic ocupat.... cu pampers-ul...... și un pic dezamăgit după plata prestației in CSA. 

P. S. In Dacus a facut "minune" și goldul a fost fără număr.....pana la 10.000:SILENT:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum