Jump to content
  • 1

Question

Buna ziua, vreau sa intreb pe scurt pe ce linie sa merg cu artileria, deci cam ce artilerie ar fi cea mai buna ? nu conteaza ce tier ,ca oricum vreau sa ajung la tier maxim dar ma intereseaza cam ce linie ar fi cea mai buna .

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

dupa parerea mea cele mai bune linii de arty sunt cele germane si americane, dar daca vrei sa ajungi mai repede la o artilerie de tier X, mergi pe cele rusesti, pe linia cu KV-2 de tier VI.

• Like 1

• 0

Eu am preferat linia franceza deoarece la tier X este un autoloader(tip magazie) http://wiki.worldoftanks.com/Bat.-Ch%C3%A2tillon_155_58  si mie mi sa parut buna linia insa nam mai continuat,nu sunt fanatic arty :D,dar Artileria dupa linia lui kv-2 este interesanta ,pentrul tunul pe care S-51 il detine :

VIII 203 mm B-4   1850/1450/1850 HP 102/260/102 mm

http://wiki.worldoftanks.com/S-51

Dupa ce termin linia lui Rhm ,miam propus sa am si eu un tanc arty :D

• 0

O intrebare de noob :(  

Am achizitionat o artilerie SU 18, dar nu stiu cum sa joc cu artileria, mai exact nu stiu pe ce tasta sa apas ca sa apara acea harta vazuta de sus. Sau trebuie ceva instalat in joc ca sa pot tinti de sus?

LE

Am gasit, scuze, era simplu, tasta shift :), dar  se pare ca nu e asa simplu de tintit, sunt niste cerculete, care trebuiesc aliniate.

• 0

sau iti bagi modul ala cu ajutorul caruia pui tinta ca si un tanc obisnuit. Se activeaza cu tasta G ."Strategic viev " parca se numeste.

• 0

Poate imi spuneti si mie la ce se refera ce este subliniat in poza... Cel putin un tank lovit in plin, nu prin splash!

E funny ca am observat acum... dupa 5000 chifle cu arty : SHY :

post-1009-0-64374700-1451718135_thumb.png

• 0

Deci citesc pe aici că cele mai bune sunt cele germane și americane, urmate de cele rusești și franțuzești. Cam ce avantaje și dezavantaje are fiecare?

Eu urăsc arty, dar cred că totuși aș lua una să o dezvolt, măcar așa...

Am auzit că cele nemțești trag mai cu boltă, deci poți ținti tancuri aflate după obstacole, ceea ce cu celelalte se presupune că nu se poate face cu aceleași rezultate. 

Văd că cele franțuzești și rusești stau bine la puterea de foc.

Deci, dacă acum ar trebui să vă luați o artilerie, pe care ați opta să o dezvoltați?

• 0

Lasati artileria.

1 xp redus;

2 joc static;

3 nevoie mare de mobilitate/repozitionare pentru a face ceva;

4 munitie limitata/redusa;

5 tinta batjocurii si a haterilor;

6 toata pleava iti va cere sa tragi in tinta lui, de unde o multime de reprosuri;

7 timp mare de incarcare;

8...

9...

etc