Sari la conținut

Postări Recomandate

VA SALUT,

De la ultimul update , ma confrunt cu urmatoarele probleme: in timpul jocului au loc pierderi sau blocaje ale suntetului pentru cateva secunde , precum si a imaginii prin scaderea drastica a fps-urilor  adica de la 60-70 fps, undeva la 10-15 pentru cateva sec.

n-am patit niciodata acest lucru, placa video este ok, anul trecut am achizitionat-o este o placa ASUS RADEON RX560 4G, CU 4GB/128 BITI , am redus calitatea graficii de la ultra la maxima am pana la 70-74 fps, dar degeaba aceleasi probleme le am.

Ce as putea sa fac?

Partajează acest post

Link spre post

hdd-ul e nou, anul asta l-am luat

nu am probleme cu el. procesorul este un AMD QUAD CORE 7890, E F.BUN , PLACA VIDEO ASUS RADEON RX 560, 4GB/128 BITI, AM 16 GB RAM, 1866 MHZ

PANA LA ULTIMUL UPDATE NU MI-A FACUT FIGURI.

Partajează acest post

Link spre post

Cea mai mare problema este ca desi jocul are o grafica si un play superb, existenta si proliferarea codatilor este teribila. Si mai rar... si mai dragut! Sunt usor de vazut, nu trebuie efort intelectual. Restul e parfum!

Partajează acest post

Link spre post
On 4/26/2018 at 9:50 PM, NERO0000 said:

VA SALUT,

De la ultimul update , ma confrunt cu urmatoarele probleme: in timpul jocului au loc pierderi sau blocaje ale suntetului pentru cateva secunde , precum si a imaginii prin scaderea drastica a fps-urilor  adica de la 60-70 fps, undeva la 10-15 pentru cateva sec.

n-am patit niciodata acest lucru, placa video este ok, anul trecut am achizitionat-o este o placa ASUS RADEON RX560 4G, CU 4GB/128 BITI , am redus calitatea graficii de la ultra la maxima am pana la 70-74 fps, dar degeaba aceleasi probleme le am.

Ce as putea sa fac?

suna a procesor sau/si placa care se incing (cpu throttleing)...monitorizeaza-ti temperaturile... probabil carcasa nu e suficient aerisita sau imbaxita cu praf... fa si un schimb de pasta pe CPU si GPU... suflo si de praf carcasa cu un aer comprimat... daca windowsu e de mult instalat... fa o reinstalare,,, win7 preferabil/ verifica sa fii cu driverele up to date..

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.