Jump to content
lord.ingus

Clan pentru persoane mature

Recommended Posts

Caut un clan care sa aiba si membri peste 40 de ani, unde sa pot sa mai imi aduc niste amici tot asa mai maturi, fara tendinte de sefie sau disciplina militara din partea conducerii, unde lumea se bucura de placerea jocului si nu il confunda cu viata reala. Doresc sa particip la team batle sau clan wars eventual. Pentru a vedea tancurile detinute puteti intra pe site wot lord_ingus.

Daca sunteti un clan cu sefi, sefuleti la care le place sa dea lectii si sa isi dea importanta, va rog sa nu ma cautati. Daca sunteti un clan de prieteni, in care toti sunt egali, respectati si ajutati deopotriva si in care jucati de placere, atunci cautati-ma pe skype la lord.ingus.

Cerinte:
—minim 1 tier 10 IN GARAJ
—raidcall instalat
—16ani+
—bun simt si respect

Avantaje:
—antrenamente zilnice
—companii
—plutoane
----lupte 7vs7
----CLAN WARS
—strategii de lupta
—ajutor din partea clanului la misiuni oricand
Va asteptam!

Esti binevenit sau sunteti bineveniti.

Pentru discutii te asteptam la ROEGL.

althar, energywars

Recrutam jucatori de +18 ani cu minim un tier 6 full si tier 8 full pentru team battle si cat de curand debarcari la greu in TW .In cazul varstei se mai fac si mici exceptii, in functie de fiecare caz Comunicarea in joc se face cu TS3 .
Va asteptam sa luati legatura cu mine pe facebook pentru a intra in clan sau sa aplicati pentru clan aici http://worldoftanks.eu/community/clans/500037803-SPIR/
Va asteptam sa petrecem lupte frumoase impreuna!

Adresa mea de facebook Antal Danutz pm!

Salut!

Daca dispuneti de cate un tank de VIII ,Teamspeak3+microfon si umor dezvoltat .Sunteti bine veniti in clanul Drunk Bastards

Pentru detalii:

IDwot: 02OpTiCk!

mail:roomania_gaming@yahoo.com

Va asteptam!
GL&HF!

Salut!

Daca dispuneti de cate un tank de VIII ,Teamspeak3+microfon si umor dezvoltat .Sunteti bine veniti in clanul Drunk Bastards

Hahaha, hai ca asta-i buna... Om de 40 de ani, care cauta clan cu oameni maturi, sa intre intr-un clan care se numeste "Drunk Bastards" (in traducere "Corciturile Bete" sau "Copiii din flori beți")  :lol:

Hahaha, hai ca asta-i buna... Om de 40 de ani, care cauta clan cu oameni maturi, sa intre intr-un clan care se numeste "Drunk Bastards" (in traducere "Corciturile Bete" sau "Copiii din flori beți")  :lol:

Mdea. Dupa rank-ul pe care il ai pe forum ar trebui sa fii putin mai calculat in ceea ce scrii pe forum. Deja mi-am facut o impresie despre acest forum .

Am sa depun o reclamatie impotriva ta la administratorul forum-ului .

Acest  clan este format din persoane care dupa o zi grea la locul de munca ofere 1-2 ore jocului World of tanks. Cand spun persoane ma refer la oameni maturi ..

Am sa fac si eu putina reclama acestui forum !

Sper sa va fiu de folos! 

O zi buna !

Mdea. Dupa rank-ul pe care il ai pe forum ar trebui sa fii putin mai calculat in ceea ce scrii pe forum.

[...]

Acest  clan este format din persoane care dupa o zi grea la locul de munca ofere 1-2 ore jocului World of tanks. Cand spun persoane ma refer la oameni maturi ..

Eu doar am spus ceea ce EU, PERSONAL, gandesc, adica O PERSOANA MATURA care, dupa "o zi grea la locul de munca" se relaxeaza folosind pseudonimul "DRUNK BASTARD".

Nu am jignit personal pe nimeni, ci doar am tradus numele clanului. Corecteaza-ma, te rog, daca "Drunk Bastards" se traduce altfel decat  "Corciturile Bete" sau "Copiii din flori beți".

Stau si ma intreb de ce WG nu v-a sanctionat clanul (din cauza numelui, a nu se intelege alte cauze), deoarece aceasta impreunare de cuvinte englezesti sunt incadrate in capitolul "limbaj obscen" in categoria +16/+18 ani (citeste clauzele WG pentru nick-urile jucatorilor/clanurilor).

Am sa depun o reclamatie impotriva ta la administratorul forum-ului .

Te rog, chiar sunt curios ce paragrafe din regulamentul forumului am incalcat, pe care sper ca l-ai citit.

Daca eu, personal, as trimite un ticket impotriva clanului -D_B-, datorita incalcarii clauzelor de limbaj pentru nume jucatori/clanuri, crezi ca WG o sa ia ceva masuri?

Deja mi-am facut o impresie despre acest forum

Sper ca una buna, avand in vedere numarul mare de informatii folositoare de pe forum (mod-uri, tutoriale, sfaturi, pareri, etc.), peste care probabil nu ai avut timp sa treci cu vederea, deoarece ai cont pe acest forum de doar 10 zile. Dar la noi, romanii, e la moda sa ne simtim ofensati din orice mic rahat si sa ne dam cu parerea inainte de a ne face o parere...

Acuma, spune-mi mie, ce parere sa-mi fac eu despre urmatorul paradox:

- nume clan (in traducere): "Corciturile Bete" / "Copiii din flori beți" / "Copiii beți din flori"

- descriere clan: "Seriozitate, responsabilitate"

Iti dau si un exemplu: eu imi fac un CV, in care mentionez urmatoarele aspecte:

- varsta: 40 ani

- educatie si formare profesionala: corcitura beata / copil beat din flori / copil din flori beat

- aptitudini si competente personale: serios, responsabil

Ce parere crezi tu ca o sa-si faca angajatorul?

Am sa fac si eu putina reclama acestui forum !

Poti sa-mi faci mie, personal, deoarece in nume personal am facut postarea care te-a suparat.

De asemenea, pot sa-ti fac si eu tie: 02OpTiCk, EFF 694, WN8 717 ... dar mai bine hai sa nu ne facem reclame  :) ...

Sa ne traiesti!

Regulamentul WG referitor la Nume (Jucatori si Clanuri), Avatare, Imagini/Video-uri, Semnaturi & Clan Logo-uri

(Ceea ce incalca clanului vostru / ce masuri se pot lua impotriva clanului vostru, este marcat in culoare rosie)

3.4 Names (Players and Clans), Avatars, Images/Video, Signatures & Clan logos

Certain content for names, avatars, images/video, signatures & clan logos, have no place on the World of Tanks forums or within the world of tanks game, due to their extremely offensive, annoying or inappropriate nature. The following list is only a summary, but it gives some idea of names, images, signatures, avatars and clan logos which are not accepted with the world of tanks environment:
Names, Avatars, Images/Video, Signatures & Clan logos ....

• that contain insults, personal attacks, abuse or harassment.
  • That contain unprintable words or abbreviations, or which are unattractive and/or unreadable.
  • which have (in any way) racist or nationalistic implications which may create offense to a certain nation, ethnic, religious or racial group.
  • that contain an allusion of racial or national supremacy, as well as discriminative propaganda on any level.
  • which are derogatory discriminative or offensive to people with a disability or illness.
  • which have an association with sexuality, pedophilia, sexual abuse; or have an offensive connection to the human body or bodily functions.
  • which contain excessive gore or violence, or are obscene/vulgar.
  • which make reference to addictive or illegal substances or their use, or any other illegal activities.
  • which either in whole or partly contain copyrighted or registered trade mark elements.
  • that contain reference to current mainstream religions that may create offense, i.e. names such as God, Jesus, Allah, etc.
  • that contain Logotypes, symbols, emblems or figures connected in one way or another with organizations, that violate or were violating existing laws and rules (For example, using different variations of Nazi symbolic, abridgements and signs( 88, 14, 420, SS), or similar stylization (such as, 55) as well as credentials, names and surnames of Nazi leaders) which may provoke strong negative reaction/association or promote national/ethnic/religious hatred.
  • that are connected with negative historical or political personalities, first of all those who are judged by international courts for crimes against humanity, those that generally arouse feelings of suffering or disgust in the majority of people, as well as members of currently existing terrorist organizations;
  • that negatively portraits the projects moderators, staff or administration;
  • which in any other manner violates the End User License Agreement or local laws;

....... either implicitly or explicitly are prohibited (This also contains links to websites containing the above). If names (player or clan), avatars, signatures, images/video, clan logos within the forums or within the game violate these rules the offending account may be changed and/or the accounts may be sanctioned or suspended. Moreover, the administration reserves the right to delete, update or modify any names (player or clans) and avatars, images or clan images which are considered inappropriate on the forums or within the game environment.
Additionally, excessively long forum signatures are not permitted. Signatures may not exceed two lines. If these limitations are exceeded, then the disruptive elements will be removed without explanation and the offending account may receive sanctions. Users are allowed to use images in your signatures, but their size must not exceed 468px×100px (length x width). The signatures can contain animation, but it should not be annoying.