Jump to content
BBeleaua

-WBZ- si academiile -WBZ SI _WBZ-

Recommended Posts

Tin sa anunt ca clanul mare -WBZ-  este in refacere dar totodata va anunt ca academiile

1) -WBZ - https://eu.wargaming.net/clans/wot/500006165/

2) _WBZ-  - https://eu.wargaming.net/clans/wot/500031699/

Numai fac parte din structura WBZ . Tot ce tine de structura clanurilor , de numele lor si de sigla care o folosesc este pur si simplu o coincidenta .

Referitor la clanul nr 1 adica -WBZ . Acest clan da facea parte din academia -WBZ-  dar din cauza a doi oameni adica U_F_O_ si _MERCENAR_ ( imi pare rau pentru Dugulan fostu commander la ora actuala ) clanul s-a dus de rapa . 

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:33) este ultima avertizare care mai joaca cu x ( am ascuns numele ) il dau afara

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:49) in 10 mn este ot

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:53) out

Rezumatul ca sa numai intru in detalii .. baietii incepatori sau cei care isi cauta clan feriti-va de aceste 2 persoane :) ... nu mi se pare normal daca tu ai ceva personal cu alta persoana care joaca jocul acesta .. sa tai si sa spanzuri sa dai 30 de insi afara pentru ca o a 3-a persoana gen x ( nume ascuns )  joaca seara de seara cu acest clan la stronghold / advance si ajuta cumva sau aduce un aport clanului la acele victorii care le-au avut in trecut putine sau multe . Cert este ca gestul lor lasa de dorit au preferat sa dea afara commanderul ( commanderul - vina lui - avea un cont care il stiau toti oamenii de baza ) si sa il dea afara pe el si multi altii care au contribuit si au muncit sa creasca acest clan . 

Referitor la clanul nr 2 ... cum am spus si in primele randuri ... s-au folosit de numele -WBZ- si atat . ,

Nu recomand ! Dupa o mica revolta ? Dupa ce ca in clan erau oameni care nu vroiau sa joace stronghold si se invitau uneori mercenari aveati acolo un om care juca seara de seara .. ca ufo si mercenaru nu il haleau e problema lor . a fost frumos ce s-a intamplat ? ca s-a luat clanul ( clanul normal era a lui Dugulan dar domnul ufo a luat contul de commander a dat afara 30 + insi pe motivul ca acea persoana juca la stronghold si sa numai zic de cacaturile facute pe teamspeak gen canale " imi bag p**a in mama lui " ; " ii dau la ... lui " ( nu dau numele persoanei ) . Pacat de clan .. pacat de munca depusa de oameni sa ridice sh-ul ala la 9 dar asta e ... daca conducerea ( deputy commanderii ) s-au enervat si au luat asupra lor clanul si au dat afara toti oamenii care au muncit seara de seara la clan asta e si sti vorba aia s-a intamplat odata .. se va mai intampla ;) .

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:33) este ultima avertizare care mai joaca cu x ( am ascuns numele ) il dau afara

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:49) in 10 mn este ot

U_F_O_ (03.08.2018 23:32:53) out

Nu Recomand dar ca sa fiu fairplay cat de cat success :)

Ce spuneai ? e uite ca numai faceti parte din comunitatea -WBZ-  . si nu o mai aruncati pe dinualin .. era vorba de altcineva . nu caut faima prin metode de 2 bani caut sa afle lumea adevarul :) . success cu recrutatul domnule deathpool :) . 

banned.png

Venim cu dovezi noi

U_FO (03/08/2018 23:01:50) care mai joaca cu selfpapa il dau afara din clan
U_FO (03/08/2018 23:02:05) ori el or noi
MERCENAR (03/08/2018 23:05:32) mue psd si papa
_nkvd_soad (03/08/2018 23:13:16) psd nu merita sa-l injuri
ArcadiaFalls (03/08/2018 23:23:30) ne mai trebuie un om la batalie
U_FO (03/08/2018 23:32:35) este ultima avertizare care mai joaca cu selfpapa il dau afara
U_FO (03/08/2018 23:32:49) in 10 mn este ot
U_FO (03/08/2018 23:32:53) out
U_FO (03/08/2018 23:41:34) la revedere
god_razvan (03/08/2018 23:41:54) nu va vad pe ts
U_FO (03/08/2018 23:42:15) in o zi facem
U_FO (03/08/2018 23:42:17) ts
U_FO (03/08/2018 23:42:58) mercenar a zis ca midas si goodrazvan sa nu ii execut
MERCENAR (03/08/2018 23:48:09) baieti
MERCENAR (03/08/2018 23:48:14) va salut
MERCENAR (03/08/2018 23:48:22) clanu se reconstruieste
MERCENAR (03/08/2018 23:48:30) prea multe discutii
MERCENAR (03/08/2018 23:48:43) si nu imi place asa
MERCENAR (03/08/2018 23:49:02) o sa cumparam un ts
MERCENAR (03/08/2018 23:49:29) cine vrea sa ramana nici o problema
mielumare (03/08/2018 23:55:12) ufo ai ratat unu ma
U_FO (03/08/2018 23:55:20) care
U_FO (03/08/2018 23:55:24) zil
U_FO (03/08/2018 23:55:28) cal execut
mielumare (03/08/2018 23:55:34) ala cu burta mare maȘ)))
U_FO (03/08/2018 23:55:43) aWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW
_nkvd_soad (03/08/2018 23:56:05) bai ce aveti cu aia cu buricul iesit in fara?
_nkvd_soad (03/08/2018 23:56:20) afara?

Ia uite cati oameni au fost dati afara 

123.png

SI DE CE ? ca 2 oameni nu stiau de functia MUTE si au preferat sa sparga un clan ... si nu e vorba de clan e vorba de bataia de joc contra jucatorilor care s-au trezit dati afara si care au muncit seara de seara sa adune cutii pentru rezerve sau sa isi ridice cladirile ... pentru ce ... ca s-a trezit ufo care avea 2000 de cutii ( cam inactiv ) sa taie si sa spanzure ... 

Concluzia : E UITE CA NU MAI FACETI PARTE DIN -WBZ- ! SA VA FIE RUSINE PENTRU INJURIILE CARE LE-ATI ADUS ASUPRA UNOR MEMBRII SA VA FIE RUSINE PENTRU CA V-ATI BATUT JOC DE JUCATORII CARE ERAU FOARTE ACTIVI ACOLO SA VA FIE RUSINE CA CONTINUATI CU FEL DE FEL DE STRAMBE IMPOTRIVA BAIETILOR !!! 

P.S : O FAC SA AFLE LUMEA ADEVARUL  NU MA INTERESEAZA PAREREA TA CA AVEAM SAU NU MODERATOR AICI ... ITI GARANTEZ CA LA FEL SE INTAMPLA :) ! SUCCESS CU RECRUTATUL ! SFATUL MEU : SCHIMBATI-VA NUMELE LA CLAN ;)

INCA UNA SI MA DUC : ( ce`i mai place bautura lu ufo ca nu prea scrie corect :))) ) 

Untitled.png

Se pare ca -WBZ- se va reface . Avatar a revenit :) . Asteptam toti fostii membrii inapoi in clan . Cu referire la fostele academii numai exista . in viitorul apropiat -WBZ- isi va forma o noua academie . Deci 

1) -WBZ - https://eu.wargaming.net/clans/wot/500006165/

2) _WBZ-  - https://eu.wargaming.net/clans/wot/500031699/

sunt pur si simplu clanuri si atat . voi reveni cu noul nume la noua academie :)

Acum 11 ore, BBeleaua a spus:

Ce spuneai ? e uite ca numai faceti parte din comunitatea -WBZ-  . si nu o mai aruncati pe dinualin .. era vorba de altcineva . nu caut faima prin metode de 2 bani caut sa afle lumea adevarul :) . success cu recrutatul domnule deathpool :) . 

banned.png

Venim cu dovezi noi

U_FO (03/08/2018 23:01:50) care mai joaca cu selfpapa il dau afara din clan
U_FO (03/08/2018 23:02:05) ori el or noi
MERCENAR (03/08/2018 23:05:32) mue psd si papa
_nkvd_soad (03/08/2018 23:13:16) psd nu merita sa-l injuri
ArcadiaFalls (03/08/2018 23:23:30) ne mai trebuie un om la batalie
U_FO (03/08/2018 23:32:35) este ultima avertizare care mai joaca cu selfpapa il dau afara
U_FO (03/08/2018 23:32:49) in 10 mn este ot
U_FO (03/08/2018 23:32:53) out
U_FO (03/08/2018 23:41:34) la revedere
god_razvan (03/08/2018 23:41:54) nu va vad pe ts
U_FO (03/08/2018 23:42:15) in o zi facem
U_FO (03/08/2018 23:42:17) ts
U_FO (03/08/2018 23:42:58) mercenar a zis ca midas si goodrazvan sa nu ii execut
MERCENAR (03/08/2018 23:48:09) baieti
MERCENAR (03/08/2018 23:48:14) va salut
MERCENAR (03/08/2018 23:48:22) clanu se reconstruieste
MERCENAR (03/08/2018 23:48:30) prea multe discutii
MERCENAR (03/08/2018 23:48:43) si nu imi place asa
MERCENAR (03/08/2018 23:49:02) o sa cumparam un ts
MERCENAR (03/08/2018 23:49:29) cine vrea sa ramana nici o problema
mielumare (03/08/2018 23:55:12) ufo ai ratat unu ma
U_FO (03/08/2018 23:55:20) care
U_FO (03/08/2018 23:55:24) zil
U_FO (03/08/2018 23:55:28) cal execut
mielumare (03/08/2018 23:55:34) ala cu burta mare maȘ)))
U_FO (03/08/2018 23:55:43) aWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW
_nkvd_soad (03/08/2018 23:56:05) bai ce aveti cu aia cu buricul iesit in fara?
_nkvd_soad (03/08/2018 23:56:20) afara?

Ia uite cati oameni au fost dati afara 

123.png

SI DE CE ? ca 2 oameni nu stiau de functia MUTE si au preferat sa sparga un clan ... si nu e vorba de clan e vorba de bataia de joc contra jucatorilor care s-au trezit dati afara si care au muncit seara de seara sa adune cutii pentru rezerve sau sa isi ridice cladirile ... pentru ce ... ca s-a trezit ufo care avea 2000 de cutii ( cam inactiv ) sa taie si sa spanzure ... 

Concluzia : E UITE CA NU MAI FACETI PARTE DIN -WBZ- ! SA VA FIE RUSINE PENTRU INJURIILE CARE LE-ATI ADUS ASUPRA UNOR MEMBRII SA VA FIE RUSINE PENTRU CA V-ATI BATUT JOC DE JUCATORII CARE ERAU FOARTE ACTIVI ACOLO SA VA FIE RUSINE CA CONTINUATI CU FEL DE FEL DE STRAMBE IMPOTRIVA BAIETILOR !!! 

P.S : O FAC SA AFLE LUMEA ADEVARUL  NU MA INTERESEAZA PAREREA TA CA AVEAM SAU NU MODERATOR AICI ... ITI GARANTEZ CA LA FEL SE INTAMPLA :) ! SUCCESS CU RECRUTATUL ! SFATUL MEU : SCHIMBATI-VA NUMELE LA CLAN ;)

INCA UNA SI MA DUC : ( ce`i mai place bautura lu ufo ca nu prea scrie corect :))) ) 

Untitled.png

hai sa nu mintim poporul cu televizorul. de obicei nu imi place sa intru in polemica dar vad ca ai luat totusi prea in serios problema desi nu inteleg care este supararea ta aici. lucrurile pe care le postezi tu aici nu sunt toate reale. nu toti care sunt pe lista respectiva au fost dati afara, multi au plecat singuri din varii motive (unii erau prieteni cu cei care au fost dati afara, altii au crezut povestile de dragoste ale celor care au plecat sau pur si simplu au plecat pentru ca eram prea putini si nu mai puteam sa facem o echipa de ofensiva sau altceva). macar intereseaza-te si posteaza corect. ma uimeste faptul ca un moderator poate sa aiba atata rea intentie contra cuiva mai ales ca nu stie ( sau nu vrea sa stie?) parerea tuturor. convorbirile pe care le-ai postat nu le contesta nimeni dar ele s-au intamplat dupa ce "prietenii si bunii colegi" deja aveau o strategie impotriva acestui clan. eu nu "vin cu probe" de nume sau discutii dar iti relatez o intamplare:vrei sa creezi ofensiva dar nu mai ai cu cine desi baietii erau destui pe joc si nu iti mai raspunde nimeni la mesaje. cineva spune ca multi dintre cei online sunt pe discord si incearca sa faca o echipa de stronghold dar de tier 8( pentru adunat de cutiute?) si tot asa vreo 2 zile la rand. s-a resetat ts-ul si nu toti mai aveau drepturile dinainte. cand cel care a resetat ts-ul (unul dintre cei care a fost dat afara) a fost intrebat ce s-a intamplat cu o seara inainte, o explicatie a fost ca voiau sa faca o echipa care sa castige si sa joace in liniste desi dupa rezultate nu s-a intamplat asta. la faptul ca nu au raspuns la mesaje desi erau online "neconcludent". s-au activat rezerve diferite(ok, are dreptul toata lumea pentru ca fiecare au castigat la randul lor cutiute) dar daca activezi rezerve de venituri in lupta la ora 01.30 cand pe joc mai sunt 8 colegi mie unul mi se pare cam aiurea. s-a luat decizia ca unii dintre cei care au creeat acele bisericute sa fie dati afara din clan deoarece parea ca joaca numai pentru ei( se activau rezerve si se juca numai la tier 8 de parca voiau sa scoata parleala pe ce au castigat pana atunci sau sa consume pentru ca oricum aveau de gand sa plece sau sa fie dati afara sa poata spuna la altii ca ei au fost "surghiuniti de catre oamenii rai"). la ce te poti gandi ca unii dintre cei care au ramas, au plecat apoi in clanul "vecin" pe care il tot lauzi dezertand de la noi acolo pentru diferite grade mai mari? mie mi se pare cam trasa de par:)). despre relatia cu cel care il mentionai ca a fost banat pe ts si se reintorcea mereu ( cum oare?) este o poveste mai veche si cred ca fiecare om isi rezerva dreptul sa-si aleaga prietenul sau apropiatii mai ales cand e vorba sa intre la tine in casa. cred ca si tu de-a lungul timpului pe acest joc iti rezervai dreptul sa-ti alegi mercenarii care te ajutau, nu? sau ii bagai in echipa pe toti primii veniti? iar ajungem acolo incat sa deducem ca baietii care il introduceau dupa fiecare ban permanent pe IP sa credem ca faceau tot ce le statea in putinta sa fie contra? nimeni nu a zis ca nu ii convine acest lucru desi stiau relatia dintre ei si fiecare statea in spatele calculatorului pana la urma si putea sa faca ce vrea de acolo, cu atat mai mult sa-si exprime o parere personala ca nu le taia nimeni curentul sau le tragea scaunul de sub picioare. revenind la cladiri sa stii ca nu toti au participat la lupte sau unii dintre ei nici macar nu au participat la ridicarea vreuneia deoarece erau de putin timp in clan deci iar nu se sustine ca au fost dati afara toti cei care au ridicat cladiri. multi dintre cei care au fost dati afara erau si inactivi deci iar statistica ne omoara. cat despre dugulan( este singurul nume mentionat), este singurul care nu a fost dat afara de pe paginile noastre de socializare si probabil ca o sa vina inapoi cand o sa-si dea seama cu cine a stat de vorba si asta fara sa se roage de "oamenii rai ". deci ma astept la tine ca moderator sa nu mai aduci atatea acuze unor persoane si sa le lauzi pe celelalte( te pot numi si subiectiv aici deoarece ai fost in acel clan si poate ai anumite interese). este prima si ultima mea postare pe acest subiect si sper ca toti sa ne comportam ca niste oameni maturi de acum incolo. sa ai o zi buna si sa te bucuri de joc in continuare.

Chiar nu ma mai intereseaza cu ce povesti veniti ;) v-am spus ca sunt sau nu moderator aici e irelevant pentru ca si utilizator simplu daca eram tot postam :) ce am primit de la baieti aia am postat . nu am nici un interes . v-am pupat success cu recrutatu ;) . Am demonstrat ceea ce am vrut sa demonstrez ;) .  Nu o mai dam in diverse eram acolo cand v-ati separat numai veniti cu 7000 de explicatii aici ;) . Topicul va fi curatat . 

Acum 10 minute, BBeleaua a spus:

Chiar nu ma mai intereseaza cu ce povesti veniti ;) v-am spus ca sunt sau nu moderator aici e irelevant pentru ca si utilizator simplu daca eram tot postam :) ce am primit de la baieti aia am postat . nu am nici un interes . v-am pupat success cu recrutatu ;) . Am demonstrat ceea ce am vrut sa demonstrez ;) .  Nu o mai dam in diverse eram acolo cand v-ati separat numai veniti cu 7000 de explicatii aici ;) . Topicul va fi curatat . 

mie mi se pare ca ai iesit pe minus.

Si ca sa vada lumea ca te bati cap in cap cu vorbele .. norocul meu e ca am facut printuri la reply-uri pe aici sa le dau pe watssup :)

iata ceea ce ai editat tu si e doar cu gri ( la reply-ul de mai sus ) 

teo.thumb.png.3b346652dbf20bf6e5a1c44dd8bd793c.png

Numai  baga ca ai intrebat tu baietii care au fost exclusi din clan :) ca sunt cu ei acolo pe discord seara de seara si tu ai ban pe discord  .. ca nu ii mai intereseaza de voi asta e ... . numai aruncati cu noroi in altii asumati-va greselile . Faceam parte din clanul mare .. voi academia faceati parte din clanul mare indirect m-a interesat si pe mine ce s-a intamplat acolo ;) . parca era vorba de dinualin acum e vorba de selfpapa ? e vedeti cum o tot suciti voi =)) . da ufo s-a injurat cu selfpapa .. ufo de nervi a dat 30+ oameni afara + canale create pe ts cand il injura pe selfpapa de mama si altele ... mai astept un print de pe ts si daca il primesc iti garantez ca il pun aici cu canalele create de conducerea actuala a clanului tau ;) . asa ca eu zic sa ai grija la limbaj ca nu sunt nebun :) si nu ne tragem de sireturi ;) . si te intreb un lucru

1) daca tot spui ca voi nu aveti nici o vina de ce toti oamenii activi au plecat de la voi ( sa fie ca tine AU PLECAT nu au fost dati afara )  1152972622_pozawbz.thumb.png.9fc50ca2c7eaa9ef41eca06f5910beb3.png

2) Culmea ca majoritatea sunt uniti in alt clan ... si aici vine intrebarea .. de ce toti sunt in alt clan si voi doar 3 insi ufo mercenaru si tu ( ma refer la conducere ) sunteti pe dinafara ?

3) o sa revin cu printuri cu canalele create de mercenaru si ufo pe fostu ts wbz .. si cu o discutie intre mercenaru si un membru in care mercenaru vroia sa vina si el in volt :))) . e vorba de esentialul discutiei ( numai sa pun mana pe printuri asta conteaza ) . 

4) Dugu asteapta aia 60 de euro si acum si culmea de ce aici zici ca nu au fost exclusi dar mie in privat mi-ai recunoscut ca ufo a gresit =)) . 

5) si uite cum reiese si cu furatu clanului . si uite cum reiese cum ca oamenii au fost dati afara nu au plecat de buna voie nu au iesit singuri din clan ca asa spuneai :)) . 

6) hai gg . te-am pupat :)) Success pe viitor cu clanu si repet asumati-va greselile ca vad ca in privat o faci dar in public te cam dai zmeu ;)

633134290_mesajprivat.thumb.png.d882ceb6bed637a848d746600ef68ba9.png

AI FOST RUGAT SA TE OPRESTI... DEJA SUNTEM PENIBILI...DEGEABA AI 2 COPII CA ESTI MAI COPIL DECAT EI

INCA O DATA SPER CA VEI INCHEIA ACEST MINI CIRC

SI TE ROG SA MA BANEZI SAU CEVA CA NU GASESC EXIT-UL DE PE ACEST FORUM...

Edited by theorbiter90

Nu are rost sa mai puneti paie pe foc, mai ales in conditiile in care nici unul dintre voi nu era in clan la momentul respectiv. Ceea ce s-a intamplat a fost o eroare infantila (de genul "nu mai vorbi cu fata aia ca te spun lu' ma-ta ca fumezi") peste care se poate trece usor, e doar un joc. Disputa reala a fost intre doua persoane care nici macar nu se deranjeaza sa mai posteze comentarii undeva legat de problema asta

Topic inchis dar nu sters . am demonstrat ceea ce am avut de demonstrat . atata puteti ? sa va legati de viata reala a altor persoane cand nu stiti ce sa mai spuneti . va bateti singur cu vorbele voastre ... va mintiti singuri cu minciunile voastre . Familia mea e familia mea ;) jocul e joc dar voi cand nu aveti ceva loviti cu injurii in familii etc. topic inchis ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...