Jump to content
  • 0

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Fizic vorbind, nu exista aceasta optine in joc. In schimb iti poti imbunatati tancul pe parcus. Odata ce echipajul tau ajunge la 100% eicienta, acestuia i se pot atribui noi 'calificari suplimentare', printre care si 'camuflajul', reducand vizibilitatea tancului in raza de actiune a adversarilor.

• 0

buna,as dori sa stiu ce inseamna k,de exemplu 3k in tabelul de prezentare a echipelor.multumesc

Te referi la personal rating/scor personal?

• 0

buna,as dori sa stiu ce este munitie gold si cum pot avea si eu.multumesc

Munitia gold (APCR) este al doilea tip de munitie disponibil din cele trei, in ordinea de la stanga la dreapta - proiectil normal (AP), gold (APCR) si exploziv (HE). Este disponibila doar anumitor tipuri de tancuri, se poate achizitiona cu gold sau cu bani. Modalitatea de plata o alegi prin selectarea din casuta aferenta platii munitiei. 

De preferinta, munitia gold o utilizezi pentru a penetra tancuri pe care munitia normala/exploziva nu reuseste sa le penetreze, uneori acordandu-ti si un damage mai mare. Atentie insa la utilizarea acesteia, prea multe proiectile gold trase saracindu-te aproape instant, mai ales daca nu faci damage.

post-25-0-51038800-1387229255_thumb.jpg

post-25-0-39055200-1387229267_thumb.jpg

• 0

buna,ieri am avut 600000creditesi azi mai am 382218,nu am cumparat nimic.ce se intampla?

Daca ai utilizat munitie gold (dupa cum am postat mai sus), e posibil sa fi ramas fara bani.

Ori ti-ai cumparat consumabile si ai bifat sa-ti realimenteze automat... ratii de lupta suplimentare, ciocolata, coca-cola etc. - fiecare consumabila de acest gen costa 10.000 sau 25 gold.

post-25-0-60591000-1387229718_thumb.jpg

• 0

Munitia gold (APCR) este al doilea tip de munitie disponibil din cele trei, in ordinea de la stanga la dreapta - proiectil normal (AP), gold (APCR) si exploziv (HE). Este disponibila doar anumitor tipuri de tancuri, se poate achizitiona cu gold sau cu bani. Modalitatea de plata o alegi prin selectarea din casuta aferenta platii munitiei. 

De preferinta, munitia gold o utilizezi pentru a penetra tancuri pe care munitia normala/exploziva nu reuseste sa le penetreze, uneori acordandu-ti si un damage mai mare. Atentie insa la utilizarea acesteia, prea multe proiectile gold trase saracindu-te aproape instant, mai ales daca nu faci damage.

Doar o mica completare. Munitia "premium" se poate achizitiona si pe credite si poate fi si HEAT sau HESH.

http://wiki.worldoftanks.com/Ammo

• 0

buna.j1mBO crosshair,de ce nu il pot instala.multumesc

Buna,

Jimbo crosshair nu se instaleaza. Se downloadeza arhiva, se dezarhiveaza si se copiaza intr-un anumit folder unde ai instalat jocul. Daca urmezi acesti pasi cum trebuie, ar trebui sa-ti mearga fara probleme. De asemenea, ar trebui sa gasesti indicatii unde trebuie pus folderul, in interiorul fisierului dezarhivat ( ar trebui sa fie un document word/notepad cu indicatii ).

bafta!