Sari la conținut
Gelu607

Campania-The Soldiers of Fortune

Postări Recomandate

Salutare,

O noua campanie de clanwars este aici! Succes tuturor participantilor!!

Link: https://worldoftanks.eu/en/news/general-news/soldiers-of-fortune-global-map/

Premiile campaniei- Object 907, VK 72.01, Chieftain, M60, 121B, T95E6 si noul tanc T95/FV4201

Romania poate baga cel putin 3 clanuri in primele 50! Spor tuturor!

Partajează acest post

Link spre post

Salut, cum este prima campanie la care particip după mult timp și nu sunt obișnuit cu regulile noi, o să încerc să colectez niște date relevante despre campanie.

Vă rog să  mă corectați dacă greșesc, nu sunt familiar cu regulile noi. Tancurile de campanie sunt obiectivul principal pentru mulți dintre noi și înțeleg că sunt 10800 care vor fi date contra PFP (Personal Fame Points) și 4000 bonds, plus 600 la licitație pe bonds.

Încep cu câteva aspecte privind PFP Boosters. Aici aveți un link cu câteva calcule care ne spun dacă merită sau nu să luăm boostere suplimentare: jva57n6od3c21.png

Deocamdată este evident că până la level 4 merită luate boostere în prima parte a campaniei. Level 5 și level 6 ar putea merita pentru jucători  care câștigă mult PFP pe seară pentru că trebuie să recupereze 12500 și respectiv 29000 PFP ca să merite investiția.

La finalul zilei 3, pentru tanc sunt necesare 982 PFP, dar țineți cont că probabil toți cei care sunt în top au deja boostere de level 4 cel puțin, deci au strâns peste 2500 PFP până acum și poate unii din cei situați mai jos în clasament au luat și boostere de level 5 deci au strâns peste 4000 PFP.

• Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
4 hours ago, Yndy_ said:

Salut, cum este prima campanie la care particip după mult timp și nu sunt obișnuit cu regulile noi, o să încerc să colectez niște date relevante despre campanie.

Vă rog să  mă corectați dacă greșesc, nu sunt familiar cu regulile noi. Tancurile de campanie sunt obiectivul principal pentru mulți dintre noi și înțeleg că sunt 10800 care vor fi date contra PFP (Personal Fame Points) și 4000 bonds, plus 600 la licitație pe bonds.

Încep cu câteva aspecte privind PFP Boosters. Aici aveți un link cu câteva calcule care ne spun dacă merită sau nu să luăm boostere suplimentare: jva57n6od3c21.png

Deocamdată este evident că până la level 4 merită luate boostere în prima parte a campaniei. Level 5 și level 6 ar putea merita pentru jucători  care câștigă mult PFP pe seară pentru că trebuie să recupereze 12500 și respectiv 29000 PFP ca să merite investiția.

La finalul zilei 3, pentru tanc sunt necesare 982 PFP, dar țineți cont că probabil toți cei care sunt în top au deja boostere de level 4 cel puțin, deci au strâns peste 2500 PFP până acum și poate unii din cei situați mai jos în clasament au luat și boostere de level 5 deci au strâns peste 4000 PFP.

In primul rand vreau sa iti urez bine ai revenit in comunitate. E greu de zis pana la ce nivel e indicat sa investesti, pentru ca nu poti sti ce lupte vei castiga sau cand vei putea juca.... dar eu personal sunt de parere ca jucatorii din clanurile romanesti de top (LGEND, FUSED, DACUS, WTB, WBZ, BADD) pot investi pana la nivelul 6, chiar 7 pentru unii. Uneori nu strica sa risti putin, dar trebuie musai activitate zilnica si concentrare maxima. Bafta tuturor !

Partajează acest post

Link spre post
On 1/24/2019 at 2:18 PM, vaahian said:

In primul rand vreau sa iti urez bine ai revenit in comunitate. E greu de zis pana la ce nivel e indicat sa investesti, pentru ca nu poti sti ce lupte vei castiga sau cand vei putea juca.... dar eu personal sunt de parere ca jucatorii din clanurile romanesti de top (LGEND, FUSED, DACUS, WTB, WBZ, BADD) pot investi pana la nivelul 6, chiar 7 pentru unii. Uneori nu strica sa risti putin, dar trebuie musai activitate zilnica si concentrare maxima. Bafta tuturor !

In primul rand PFP trebuiesc investite cat mai repede,la inceputul campaniei,mai ales de jucatorii care sunt la limita inferioara a clasamentului si nu fac parte din clanuri competitive. Pentru jucatorii care au lupte numai pe frontul de advance si elite nu cred ca este problema sa investeasca pana la 10.

In ultima campanie am avut boost de 40% si am luat tancul fara probleme.

P.S. Felicitari @Yndy_ pentru prestatia de aseara pe Malinovka,ai tinut doua tancuri singur si am castigat,GG.

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

La finalul zilei 4, pentru tanc sunt necesare 1657 PFP, creșterea față de ziua precedentă a fost de 675 PFP.

În continuare, uitându-mă la anumite clanuri, văd jucători cu multe puncte și PFP mic, semn că se investește în continuare în boostere și ceea ce în seamnă că în zilele următoare totalul punctelor va crește mai rapid.

Am și o situație a clanurilor românești care au jucători în top 10800, ordonate alfabetic.

_WTB_ 27

-WBZ- 38

BADD 60

CTRL- 11

DACUS 58

FUSED 52

JDUN 14

LGEND 36

OMNIA 7

REGAL 17

S-GUN 23

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post
Acum 19 minute, Yndy_ a spus:

La finalul zilei 3, pentru tanc sunt necesare 1657 PFP, creșterea față de ziua precedentă a fost de 675 PFP.

În continuare, uitându-mă la anumite clanuri, văd jucători cu multe puncte și PFP mic, semn că se investește în continuare în boostere și ceea ce în seamnă că în zilele următoare totalul punctelor va crește mai rapid.

Am și o situație a clanurilor românești care au jucători în top 10800, ordonate alfabetic.

_WTB_ 27

-WBZ- 38

BADD 60

CTRL- 11

DACUS 58

FUSED 52

JDUN 14

LGEND 36

OMNIA 7

REGAL 17

S-GUN 23

Plus G-ON, 32 licențe... 

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

La finalul zilei 5, pentru tanc sunt necesare 2626 PFP, creșterea față de ziua precedentă a fost de 969 PFP.

A fost o primă creștere semnificativă a numărului de puncte minime pentru tanc și a început concurența pentru poziția 10800. Probabil că majoritatea au terminat de cumpărat boostere, posibil să mai fie jucători care își iau boostere azi și mâine, iar de luni vom putea estima câte puncte vor fi necesare pentru tanc la finalul campaniei.

Clanuri românești cu jucători în top 10800 la finalul zilei:

_WTB_ 25

-WBZ- 39

BADD 46

CTRL- 18

DACUS 58

FUSED 44

G-ON 37

JDUN 14

LGEND 40

N-AGE 18

OMNIA 3

REGAL 18

S-GUN 27

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Poti adauga GTD_ cu 15 licente dupa care si mergem pana la capat :). Succes tuturor!

Partajează acest post

Link spre post

La finalul zilei șase, este nevoie de 3803 puncte pentru tanc, o creștere de 1177 față de ziua precedentă. 

Începe să fie tot mai aprigă lupta pentru top 10800 iar majoritatea clanurilor românești au reușit să își crească numărul de licențe față de ziua de ieri.

_WTB_ 27

-WBZ- 44

BADD 50

CTRL- 23

DACUS 57

FUSED 50

G-ON 30

GTD_ 15

JDUN 23

LGEND 42

N-AGE 18

OMNIA 4

REGAL 23

S-GUN 30

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 38 minute, Yndy_ a spus:

La finalul zilei șase, este nevoie de 3803 puncte pentru tanc, o creștere de 1177 față de ziua precedentă. 

Începe să fie tot mai aprigă lupta pentru top 10800 iar majoritatea clanurilor românești au reușit să își crească numărul de licențe față de ziua de ieri.

_WTB_ 27

-WBZ- 44

BADD 50

CTRL- 23

DACUS 57

FUSED 50

G-ON 30

GTD_ 15

JDUN 23

LGEND 42

N-AGE 18

OMNIA 4

REGAL 23

S-GUN 30

DACUS... 60....😁👍

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

La finalul zilei 7 și jumătatea campaniei sunt necesare 5238 puncte pentru tanc. Creșterea față de ziua precedentă este de 1435 puncte.

Folosind aceste date estimez că vor fi necesare 15300 puncte pentru a lua tancul la finalul campaniei. Totuși prognoza ar fi mai precisă dacă aș vedea două zile la rând cu creșteri relativ similare.

Este posibil ca începând de azi să înceapă să fie "crescute conturi" de către cei care deja și-au asigurat tancul prin punctele acumulate în prima săptămână. Asta se va vedea într-o creștere mai accelerată a punctajului minim în ultimele 3 zile de campanie. 

Clanurile românești au aproximativ 550 de tancuri în acest moment după cum urmează:

_ELF_ 7

_WTB_ 23

-WBZ- 40

A--B 2

BADD 53

CTRL- 27

DACUS 57

FUS2D 6

FUSED 52

G-ON 30

GTD_ 15

JDUN 30

LGEND 49

N-AGE 18

NYSM 15

OMNIA 6

ONIX 48

REGAL 26

S-GUN 29

V0LT 6

WAR-W 15

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Adica DACUS conduce???? 🙂 Si nu se lauda Zamolxis ca bla bla bla ...... vrajeli de genul ... v-am spus eu ... nu stiu ce , nu stiu cum .. dacus .....

Editat de vohu_manah
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...