Jump to content
Gelu607

Campania-The Soldiers of Fortune

Recommended Posts

Acum 5 ore, vohu_manah a spus:

Adica DACUS conduce???? 🙂 Si nu se lauda Zamolxis ca bla bla bla ...... vrajeli de genul ... v-am spus eu ... nu stiu ce , nu stiu cum .. dacus .....

Ma lăudam când era clanul mai slab, acum suntem prea buni pentru laudă! 🤣

• Like 1

A trecut și ziua 8 și nivelul minim pentru tanc a urcat la 6921. Creșterea față de ziua precedentă a fost de 1683, cea mai mare creștere de până acum și fără să dea semne de plafonare. 

În aceste condiții estimez că va fi nevoie de 18000 puncte pentru tanc la finalul sezonului și se poate ca acest nivel să mai crească treptat.

Între clanurile românești REGAL a avut o zi bună, 9 noi jucători au intrat în top, iar JDUN au avut o zi proastă, 10 jucători ieșind din top

_ELF_ 5

_WTB_ 20

-WBZ- 36

A--B 2

BADD 58

CTRL- 28

DACUS 62

FUS2D 9

FUSED 52

G-ON 35

GTD_ 15

JDUN 20

LGEND 53

N-AGE 19

NYSM 14

OMNIA 2

ONIX 49

REGAL 35

S-GUN 23

V0LT 4

WAR-W 15

• Upvote 2

20 hours ago, ZamolxisDeus said:

Ma lăudam când era clanul mai slab, acum suntem prea buni pentru laudă! 🤣

Modestia .....

• Like 1

După 9 zile nivelul minim pentru tanc crește la 8870 puncte, cu 1949 mai mult față de ziua 8, continuând să accelereze față de ziua precedentă.

În aceste condiții voi crește din nou estimarea privind numărul de puncte pentru a lua tanc la 20000 până la finalul campaniei. De asemenea, la acest nivel de creștere cei care și-au făcut boost-ul de nivel 5 după primele 3-4 zile, sunt deja în avantaj față de cei cu boost de level 4. 

CTRL- și DACUS au avut o zi bună ieri, crescând numărul de jucători în top 10800 cu 11 și respectiv 7 membri ai clanului. Mai toate clanurile românești au mers bine și ne apropiem încet, încet de 600 tancuri pentru comunitate.

_ELF_ 7

_WTB_ 20

-WBZ- 35

A--B 6

BADD 59

CTRL- 39

DACUS 69

FUS2D 5

FUSED 54

G-ON 37

GTD_ 15

JDUN 25

LGEND 52

N-AGE 19

NYSM 14

OMNIA 5

ONIX 50

REGAL 33

S-GUN 26

V0LT 3

WAR-W 12

• Upvote 3

In primul rand felicitari @Yndy_ pentru topul actualizat zilnic si postarile concise si constructive, in al doilea rand felicitari tuturor clanurilor romanesti care participa - rezultatele sunt promitatoare.

Numai daca s-ar strange romanii in 2-3 clanuri care sa fie chiar competitive, ce bine ar fii...

Edited by WolfsAreLame

@WolfsAreLame nu ai sa vezi asta niciodata .. si daca o sa mai fie .. o sa fie de moment .. din contra noi romanii preferam sa spargem clanuri cu fel de fel de promisiuni si dupa hopa .. si acel clan mare pac spart ... au mai fost n proiecte ... in care se vedeau rezultate dar pe moment ... ca de orgoliul la noi e mare rau de tot :))) . Viva le Romania :)))

ca sa fiu de ajutor locul 10800 - 11,117 la ora 04:05 AM ceea ce inseamna ca azi a crescut cu 2247 puncte ultimul loc ... deci din ce vad eu pe zi se creste cu 300 pct + gen 1600 - 1900 - 2200 ... ca si calcul asa dupa mine in ultima zi 10800 ar cam avea in jur de 23500 de pct ... s-ar cam ajunge la ultimul loc ca punctaj intre 22000 - 25000 cam asa ... dupa calculele mele 

După 10 zile de campanie locul 10800 este 11.117, creșterea față de ziua precedentă fiind de 2.247 puncte.

Înainte să fi citit postul lui @BBeleaua mă gândisem și eu că trebuie să schimb formula pentru estimarea numărului de puncte necesare la finalul campaniei și am folosit aceeași ipoteză, că va continua să accelereze creșterea cu câte 300 puncte pe zi, pentru că nu dă nici un semn să se domolească.  Deci în acest moment cred că trebuie ca fiecare participant la campanie să urmărească să obțină 23.200 puncte pentru a fi sigur că primește tanc.

Având în vedere câte puncte se dau în funcție de tipul de lupte, este deja evident că din turneele de calificare pentru a intra pe hartă nu se mai pot face destule puncte, trebuie minim 2 victorii pe hartă (sau la Advance) pe seară și până la finalul campanie s-ar putea să fie nevoie de 3 pe seară ca să se țină pasul. Aceste știri sunt destul de grave pentru unele clanuri românești și jucătorii lor, care fac 10-12 lupte pe seară, dar nu obțin punctaje foarte mari de pe urma lor.

Această situație cumva avantajează clanurile mari, care deja aveau mulți jucători în tanc cu teritorii pe hartă și își ridică și mai mulți jucători, în timp ce clanurile mai mici încep să gâfâie. S-au remarcat în seara trecută BADD, FUSED și DACUS care au acum fiecare peste 60 jucători în tanc, în timp ce WAR-W care lupta cu o singură echipă, a ajuns în două zile de la 15 la 4 jucători în top, iar NYSM a pierdut locurile pentru toți cei 14 jucători care erau ieri dimineață în top.

_ELF_ 2

_WTB_ 21

-WBZ- 34

A--B 9

BADD 72

CTRL- 39

DACUS 77

FUSED 63

G-ON 37

GTD_ 15

JDUN 25

LGEND 59

N-AGE 20

OMNIA 1

ONIX 56

REGAL 28

S-GUN 20

V0LT 2

WAR-W 4

• Upvote 4

10 hours ago, BBeleaua said:

@WolfsAreLame nu ai sa vezi asta niciodata .. si daca o sa mai fie .. o sa fie de moment .. din contra noi romanii preferam sa spargem clanuri cu fel de fel de promisiuni si dupa hopa .. si acel clan mare pac spart ... au mai fost n proiecte ... in care se vedeau rezultate dar pe moment ... ca de orgoliul la noi e mare rau de tot :))) . Viva le Romania :)))

Din experimentele de pana acum cred ca putem trage linistiti concluzia ca nici o fuzionare nu dureaza. Singura cale de a face un clan care sa dureze este sa recrutezi jucatori individual, cat mai aproape unii de altii ca nivel de performanta si sa-i tratezi intr-un mod egal. Altfel aia buni o sa se creada zei si e posibil sa plece pentru ca ''stau aici sa ma joc cu toti botii'' , iar cei slabi o sa se simta marginalizati/desconsiderati si e posibil si ei sa plece undeva unde lumea ii apreciaza mai mult.

In general nu prea vad cum sa convietuiasca jucatori cu 2k+ wn8 cu alti jucatori care sunt pe la 1k-1.3k wn8.  In schimb am vazut multi jucatori la 1.5-1.7k wn8 care joaca foarte bine pe recente (numai ca ei nu sunt frustrati care si-au resetat contul, sau si-au vandut contul lor mov si au luat unul mediocru cu multe tancuri pe el). In opinia mea recentele sunt cel mai relevant criteriu de recrutare, desi si aici e loc de eroare - stiu jucatori cu wn8 mare care sunt doar farmeri de wn8 in random, tot ce stiu e sa stea safe si sa farmeze damage. Si cand bagi oameni de genul asta sa joace intr-o echipe iese dezastru, pentru ca nu sunt in stare sa se miste pe harta repede si atunci cand trebuie si nu stiu sa faca share damage (gen toata lumea moare pe langa el, si el e full hp...).

Atunci cand te prind pe 'perma-track' inamicii un 'wn8 random camping farmer' o sa se uite la tine cum mori si el o sa ramana pe pozitia lui safe full hp, nun jucator bun o sa iti ia fata incasand 1-2 lovituri ca sa iti ofare timp sa te repari si sa ramai in viata. Nu este vorba de altruism aici, el doar incearca sa isi maximizeze sansele de a castiga acel meci, pastrand inca o gura de foc in viata. Totusi nu uncercati asta in random, aproape de fiecare data cand am incercat sa ajut pe cineva s-a terminat prost pentru mine, in general cel salvat fugind si lasandu-ma singur...😑

8 hours ago, Yndy_ said:

După 10 zile de campanie locul 10800 este 11.117, creșterea față de ziua precedentă fiind de 2.247 puncte.

Înainte să fi citit postul lui @BBeleaua mă gândisem și eu că trebuie să schimb formula pentru estimarea numărului de puncte necesare la finalul campaniei și am folosit aceeași ipoteză, că va continua să accelereze creșterea cu câte 300 puncte pe zi, pentru că nu dă nici un semn să se domolească.  Deci în acest moment cred că trebuie ca fiecare participant la campanie să urmărească să obțină 23.200 puncte pentru a fi sigur că primește tanc.

Având în vedere câte puncte se dau în funcție de tipul de lupte, este deja evident că din turneele de calificare pentru a intra pe hartă nu se mai pot face destule puncte, trebuie minim 2 victorii pe hartă (sau la Advance) pe seară și până la finalul campanie s-ar putea să fie nevoie de 3 pe seară ca să se țină pasul. Aceste știri sunt destul de grave pentru unele clanuri românești și jucătorii lor, care fac 10-12 lupte pe seară, dar nu obțin punctaje foarte mari de pe urma lor.

Această situație cumva avantajează clanurile mari, care deja aveau mulți jucători în tanc cu teritorii pe hartă și își ridică și mai mulți jucători, în timp ce clanurile mai mici încep să gâfâie. S-au remarcat în seara trecută BADD, FUSED și DACUS care au acum fiecare peste 60 jucători în tanc, în timp ce WAR-W care lupta cu o singură echipă, a ajuns în două zile de la 15 la 4 jucători în top, iar NYSM a pierdut locurile pentru toți cei 14 jucători care erau ieri dimineață în top.

Da, si eu cred ca vor trebuii undeva pe la / peste 20k pentur tanc. Dar cred ca e de ajuns o victorie pe harta plus un turneu de landing (chiar daca nu castigi cu ownerul dar ajungi pana la el) pentru a te mentine in top. Din astea doua poti face lejer 2k+.

Clanurile mari sunt mereu avantajate pentru ca la fiecare campanie vin jucatori (sau chiar echipe intregi) din clanurile mai mici la ei doar pentru a lua tancul, plus ca avand multi jucatori activi pot farma puncte si pe conturile celor mai putin activi sau chiar inactivi. Daca nu o sa uit si nu o sa-mi fie lene, poate o sa fac o verificare la 2 saptamani dupa ce se termina campania sa vedem cate din tancuri chiar raman in clanurile mari (gen LGEND, FUSED, DACUS, WTB, WBZ, BADD, etc..)

Clanurile mici si mai putin competitive sunt de asemenea in postura de a face mai putine puncte acum la sfarsitul campaniei pentru ca nimeni nu mai iese de pe harta sa reinvesteasca punctele. La inceputul campaniei toata lumea iesea si intra pe harta, deci era mai usor sa gasesti adversari mai slabi.

On 1/24/2019 at 2:18 PM, vaahian said:

In primul rand vreau sa iti urez bine ai revenit in comunitate. E greu de zis pana la ce nivel e indicat sa investesti, pentru ca nu poti sti ce lupte vei castiga sau cand vei putea juca.... dar eu personal sunt de parere ca jucatorii din clanurile romanesti de top (LGEND, FUSED, DACUS, WTB, WBZ, BADD) pot investi pana la nivelul 6, chiar 7 pentru unii. Uneori nu strica sa risti putin, dar trebuie musai activitate zilnica si concentrare maxima. Bafta tuturor !

Nivelul 6 cred ca il au multi, dar nu cred sa fie cineva din vreun clan romanesc cu nivel 7 la bonus. 20k e deja foarte mult, dupa ce iei bonusul ala trebuie sa faci undeva peste 60K doar ca sa iti scoti investitia.

• Like 1

locul 10800 - 13522 pct ... crescut cu 2405 pct cu 158 pct mai mult fata de ziua precedenta ... 

După a 11-a zi este nevoie de 13.593 puncte pentru tanc creșterea față de ziua precedentă fiind de 2.406 puncte. Estimarea curentă privind numărul de puncte necesare pentru tanc la sfârșitul campaniei este 22.000.

E în continuare greu, deși măcar pentru prima oară am scăzut estimarea, nu am crescut-o. Câteva alte clanuri și-au pierdut și ultimul jucător care era în tanc, dar per total avem pentru prima oară peste 600 de români care în acest moment sunt în top 10800. Clanurile care au crescut cel mai bine seara trecută au fost BADD, FUSED și LGEND. Scăderile cele mai mari au fost la A--B și REGAL.

_WTB_ 20

-WBZ- 38

A--B 2

BADD 82

CTRL- 39

DACUS 77

FUSED 70

G-ON 42

GTD_ 15

JDUN 25

LGEND 66

N-AGE 19

ONIX 63

REGAL 23

S-GUN 20

WAR-W 1

• Thanks 1
  • Upvote 2

12 hours ago, Yndy_ said:

După a 11-a zi este nevoie de 13.593 puncte pentru tanc creșterea față de ziua precedentă fiind de 2.406 puncte. Estimarea curentă privind numărul de puncte necesare pentru tanc la sfârșitul campaniei este 22.000.

E în continuare greu, deși măcar pentru prima oară am scăzut estimarea, nu am crescut-o. Câteva alte clanuri și-au pierdut și ultimul jucător care era în tanc, dar per total avem pentru prima oară peste 600 de români care în acest moment sunt în top 10800. Clanurile care au crescut cel mai bine seara trecută au fost BADD, FUSED și LGEND. Scăderile cele mai mari au fost la A--B și REGAL.

_ELF_  -2

_WTB_ 20 -1

-WBZ- 38 -4

A--B 2  -7

BADD 82 +10

CTRL- 39 se mentin

DACUS 77 se mentin

FUSED 70 +7

G-ON 42  +5

GTD_ 15 se mentin

JDUN 25 se mentin

LGEND 66 +7

N-AGE 19 -1

OMNIA -1

ONIX 63 +7

REGAL 23 +5

S-GUN 20 se mentin

WAR-W 1 -3

Am adaugat schimarile la numarul de tancuri fata de ziua precedenta. 

Se pare ca situatia este din ce in ce mai grea pentru clanurile mici sau mai putin competitive. _ELF_ si OMNIA nu mai au nici un jucator in tanc acum, A--B au -7, WBZ au -4, WAR-W au -3, WTB au -1.

Cele mai mari cresteri sunt la BADD, FUSED, LGEND si ONIX.

3NRGY care au avut o prestanta buna la tier 8 in ultimul sezon, in aceasta campanie nu cred ca au avut vreodata macar un jucator in tanc. Deci se pare ca frontul de tier 8 din CW normal e un fel de 'easy mode' , lucru usor de explicat datorita faptului ca cele mai competitive clanuri nici nu isi bat capul cu tier 8.

Sa vedem cum stau clanurile si in clasamentul general, dupa numarul de fame points:

Clan       Pozitie clasament     Numar de puncte

FUSED      28                              311.515 

DACUS     38                              221.403

ONIX        69                             106.797

-WBZ-      71                              103.632

BADD       76                              93.806

G-ON       88                              78.439

LGEND     90                              77.784

CTRL-       112                            56.852

N-AGE     126                            46.353

_WTB_      133                           43.087

REGAL      145                           36.803

S-GUN     174                            27.915

GTD_       214                             16.907

_ELF_       227                           15.318

QUIET      242                            13.751

JDUN       244                            13.724

WAR-W   253                            12.670

A--B        326                            7.945

3NRGY    506                            4.307

OMNIA   547                            3.848

Voi incerca sa updatez acest top zilnic pana la finalul campaniei, dar voi trece decat primele 10 clanuri (sunt mai lenes de fel). La finalul campaniei voi face un top in care va fi trecuta toata lumea.

Daca am uitat pe cineve imi cer scuze, spuneti-mi si voi adauga.

Edited by WolfsAreLame
  • Upvote 2

6 hours ago, BBeleaua said:

da se pare ca si clanul IREAL numai au nici un jucator in tank ... 

adauga te rog si GTD_ la clasamentul clanurilor pe fame points. Mersii :)

10 minutes ago, Gelu607 said:

adauga te rog si GTD_ la clasamentul clanurilor pe fame points. Mersii :)

Gata, am adaugat.

Clan         Pozitie clasament          crestere/scadere

FUSED         27                                           +1

DACUS        42                                            -4

-WBZ-          66                                            +5

ONIX           73                                             -4

LGEND        86                                            +4

G-ON           88                                            ---

BADD          91                                            -15

CTRL-         112                                           ---

_WTB_       133                                           ---

N-AGE        143                                          -17

O scadere destul de dramatica in clasament pentru N-AGE si BADD, o crestere buna pentru -WBZ- si LGEND.

Oare sa renasca cele mai bune clanuri romanesti de acum 1-2 ani? Sau e doar o infuzie temporara de jucatori ? 🤔

Edited by WolfsAreLame

12 zile de campanie au trecut, bariera pentru tanc s-a ridicat la 16.209, cu 2686 peste punctajul de ieri. Pentru siguranță, cei care vor tancul ar trebui să își asigure 22.500 puncte, ultimele două zile vor fi de foc.

Clanurile românești au pierdut câteva locuri per total, scăzând sub 600 tancuri per comunitate. Nimeni nu a crescut cu mult cât să fie menționat, însă S-GUN a pierdut 7 tancuri aseară și va avea de tras pentru că toți cei 13 rămași sunt aproape de linie.

_WTB_   23 (+3)

-WBZ-   39 (+1)

BADD    83 (+1)

CTRL-    38 (-1)

DACUS  76 (-1)

FUSED   72 (+2)

G-ON     41 (-1)

GTD_      15 (/)

JDUN     28 (+3)

LGEND   65 (-1)

N-AGE    19 (/)

ONIX      65 (+2)

REGAL    20 (-3)

S-GUN    13 (-7)

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...