Jump to content
Gelu607

Campania-The Soldiers of Fortune

Recommended Posts

A venit Boika ala sa se laude si aici ca a luat cele mai multe tancuri cu un clan romanesc intr-o campanie?

Edited by ANDI_B
  • Upvote 1

5 hours ago, ANDI_B said:

A venit Boika ala sa se laude si aici ca a luat cele mai multe tancuri cu un clan romanesc intr-o campanie?

Mda, ca sa-i mai tai din elanul muncitoresc ma simt obligat sa indic faptul ca nu este vreo mare realizare si in nici un caz o performanta.

-WBZ- a luat exact acelasi numar de tancuri (89) acum 2 ani. Numai ca -WBZ- au terminat si pe locul 40 atunci, BADD a reusit numai locul 72 acum, desi campania a fost mult mai usoara si mai scurta.

Asa ca nu va mai laudati atata cu numarul de tancuri, doar faptul ca spamezi lupte nu e in nici un caz o performanta - cu asta se lauda si DACUS inainte, spamau lupte la greu si se laudau cu nr de tancuri luate, chiar vreti sa le luati locul si sa faceti acelasi lucru?

Atatea discutii despre cine o are mai mare si mai tare m-au determinat sa mai adaug niste date la topul clanurilor - si anume winrate, nr. de lupte si rata de fame points / lupta.

Consider ca media de fame points pe lupta este cel mai bun indicator al performantei, urmata de winrate.

Cel mai bun rezultat e in mov, locul doi in albastru si locul 3 in verde. Ultimele 3 locuri sunt cu rosu.

Clan         Pozitie clasament          Nr.fame points          Multiplicator     Nr. tancuri       Nr. lupte        Winrate        Medie fame points pe meci

FUSED         32                                     516.369                        x6                     71                 395               67.09%                  1307

DACUS        45                                      330.335                        x5.5                  77                 393               59.54%                  840

ONIX            62                                      200.119                        x5.5                  70                 443               55.3%                    451 

BADD          72                                       142.063                       x5                      89                 554               55.23%                  256

LGEND        74                                       140.656                       x5                      81                 301               59.47%                 467

-WBZ-          79                                       132.255                       x5                      38                 404               55.69%                 327

CTRL-         101                                      84.100                        x5                       39                 316               54.75%                 266

_WTB_       127                                       64.755                        x5                       29                239                63.6%                   270

G-ON          129                                      63.617                         x5                      49                 404               54.95%                 157

N-AGE        139                                       50.543                        x4                      22                 267               53.56%                 189

Cifrele vorbesc de la sine.

BADD a avut cel mai mare numar de lupte in campanie dar un numar foarte mic de puncte luate pe meci jucat, doar 2 clanuri luand mai putine puncte ca ei pe batalie.

P.S.: Boika, incearca sa folosesti si tu un pic gramatica limbii romane - postarile tale sunt un pic cam greu de citit si/sau de inteles...

Edited by WolfsAreLame

Felicitări clanului DACUS că are wr mai mare față de BADD atunci. 😂😂😂😂😂😂

• Haha 3

28 minutes ago, WolfsAreLame said:

Mda, ca sa-i mai tai din elanul muncitoresc ma simt obligat sa indic faptul ca nu este vreo mare realizare si in nici un caz o performanta.

-WBZ- a luat exact acelasi numar de tancuri (89) acum 2 ani, si atunci s-au dat doar 6.000 de tancuri - nu 10.800 ca acum (aproape dublu). Numai ca -WBZ- au terminat si pe locul 40 atunci, BADD a reusit numai locul 72 acum, desi campania a fost mult mai usoara si mai scurta.

Asa ca nu va mai laudati atata cu numarul de tancuri, doar faptul ca spamezi lupte nu e in nici un caz o performanta - cu asta se lauda si DACUS inainte, spamau lupte la greu si se laudau cu nr de tancuri luate, chiar vreti sa le luati locul si sa faceti acelasi lucru?

Atatea discutii despre cine o are mai mare si mai tare m-au determinat sa mai adaug niste date la topul clanurilor - si anume winrate, nr. de lupte si rata de fame points / lupta.

Consider ca media de fame points pe lupta este cel mai bun indicator al performantei, urmata de winrate.

Vel mai bun rezultat e in mov, locul doi in albastru si locul 3 in verde. Ultimele 3 locuri sunt cu rosu.

Clan         Pozitie clasament          Nr.fame points          Multiplicator     Nr. tancuri       Nr. lupte        Winrate        Medie fame points pe meci

FUSED         32                                     516.369                        x6                     71                 395               67.09%                  1307

DACUS        45                                      330.335                        x5.5                  77                 393               59.54%                  840

ONIX            62                                      200.119                        x5.5                  70                 443               55.3%                    451 

BADD          72                                       142.063                       x5                      89                 554               55.23%                  256

LGEND        74                                       140.656                       x5                      81                 301               59.47%                 467

-WBZ-          79                                       132.255                       x5                      38                 404               55.69%                 327

CTRL-         101                                      84.100                        x5                       39                 316               54.75%                 266

_WTB_       127                                       64.755                        x5                       29                239                63.6%                   270

G-ON          129                                      63.617                         x5                      49                 404               54.95%                 157

N-AGE        139                                       50.543                        x4                      22                 267               53.56%                 189

Cifrele vorbesc de la sine.

BADD a avut cel mai mare numar de lupte in campanie dar un numar foarte mic de puncte luate pe meci jucat, doar 2 clanuri luand mai putine puncte ca ei pe batalie.

P.S.: Boika, incearca sa folosesti si tu un pic gramatica limbii romane - postarile tale sunt un pic cam greu de citit si/sau de inteles...

Asa comunitate slaba nu am avut niciodata si noi vorbim de performanta.Atunci cand iti depasesti conditia se numeste PERFORMANTA,cand rezultatul este asteptat si de nivelul clanului se numeste NORMALITATE iar cand se joaca sub asteptari=MEDIOCRITATE.

Puneti voi cele 3 calificateve in dreptul clanurilor si o sa vedeti pentru ce va certati.

• Upvote 2

Wow, winrate si fame points per meci foarte mici pentru LGEND.

La 03.02.2019 la 8:55, Adrian00 a spus:

ONIX cred e singurul clan romanesc de 1600 wn8 care detin teritoriu pe elite. cum e posibil? 😐 where is justice?

Untitled.png

Este cat se poate de corect.stai linistit si anul trecut am avut teritoriul pe elite front dar nu a mai vazut nimeni.

Acum 3 ore, Yndy_ a spus:

Wow, winrate si fame points per meci foarte mici pentru LGEND.

Campania asta a fost clar facut pentru clanuri cu multe echipe (adica nu mai poti fura puncte de la clanuri mari asa cum am facut puna acu , campania trecuta am facut 1.000.000 de puncte cu winrate mai mic 😉 cu o echipa jumate) Campania asta iti trebuia 3-4 echipe care sa joace bine. Si in legatura cu winratu , campania asta si campania trecuta am jucat 90% pe advance , cand joci seara de seara cu fame , csa , throw , shekl, fest  etc eu zic ca 59% nu e foarte rau ...  

Edited by CYE_RObyFTW
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Acum 39 minute, CYE_RObyFTW a spus:

Si in legatura cu winratu , campania asta si campania trecuta am jucat 90% pe advance , cand joci seara de seara cu fame , csa , throw , shekl, fest  etc eu zic ca 59% nu e foarte rau ...  

Adevărat... Una e sa joci cu Avântul Prăbușirea alta e sa joci cu Barcelona... 

Winrate de 60 pe advance e foarte bun! 

Oricum Roby felicitări, ați făcut o treabă bună cu un clan format în pripă! 

Respect! 👍

• Like 1

43 minutes ago, CYE_RObyFTW said:

Campania asta a fost clar facut pentru clanuri cu multe echipe (adica nu mai poti fura puncte de la clanuri mari asa cum am facut puna acu , campania trecuta am facut 1.000.000 de puncte cu winrate mai mic 😉 cu o echipa jumate) Campania asta iti trebuia 3-4 echipe care sa joace bine. Si in legatura cu winratu , campania asta si campania trecuta am jucat 90% pe advance , cand joci seara de seara cu fame , csa , throw , shekl, fest  etc eu zic ca 59% nu e foarte rau ...  

90% din meciuri pe advance dar mult mai putine puncte/meci decat DACUS? Hmmm....🤔

Acum 1 minut, WolfsAreLame a spus:

90% din meciuri pe advance dar mult mai putine puncte/meci decat DACUS? Hmmm....🤔

Și Dacus a jucat mult pe advance... 

2 minutes ago, ZamolxisDeus said:

Și Dacus a jucat mult pe advance... 

Pai daca LGEND a luat 81 de tancuri si doar 467 fp/meci si a jucat 90% din lupte pe advance.

Atunci DACUS care a luat 77 de tancuri si 840 fp/meci, cate lupte a jucat pe advance? 180%?

Ca sa nu mai zic de FUSED cu si mai putine tancuri luate (71) dar 1300 fp/meci. Aia cat au jucat, 280% pe advance?

Hai sa fim seriosi, LGEND a luat surprinzator de multe tancuri dar surprinzator de putine puncte.

Asta nu poate insemna decat ca nu mai este un clan de elita ci doar un alt clan bun romanesc.

Sunteti patetici ! Va tot c..ti pe voi cu ce realizari aveti si tot comentati la adresa LGEND . LGEND va bate pe toti de cate ori vrea si jucatori mai buni ca in LGEND nu gasiti in Romania. Sunteti niste frustrati cu conturi cumparate si cu tancuri farmate de altii ca nu sunteti in stare de nimic in jocul asta fara tundra, aimbot si alte mizerii .... V-ar trebui un mare report la WG sa va baneze pe toti si sa va scoate basinile din cap !

Surprinzator este ca niste mediocrii de jucatori comnteaza ei si fac analiza jocului cand de fapt sunteti niste galbeni plini de figuri si fara valoare.

D-aia nu exista comunitate frumoasa in Romania. Frustratilor ! E evident ca nu doar wn8-ul il aveti mic. 

Acum 17 ore, WorldOfTanks a spus:

Este cat se poate de corect.stai linistit si anul trecut am avut teritoriul pe elite front dar nu a mai vazut nimeni.

Aia care au lansat zvonul, se stiu ei cine sunt, se lauda ca au luat nu stiu cate tancuri la campanie, dar au uitat sa spuna ca le-au venit o echipa intreaga in clan cu vreo doua zine inainte de sfarsitul campaniei. Se cred mari jucatori, dar in schimb sunt doar niste frustrati penibili.

47 minutes ago, klauss74 said:

Aia care au lansat zvonul, se stiu ei cine sunt, se lauda ca au luat nu stiu cate tancuri la campanie, dar au uitat sa spuna ca le-au venit o echipa intreaga in clan cu vreo doua zine inainte de sfarsitul campaniei. Se cred mari jucatori, dar in schimb sunt doar niste frustrati penibili.

Vorbesti de frustrati si "mari jucatori", dar de fapt cred ca tu esti cel frustrat ca esti departe de ei. Nu am vazut sa critice cineva clanul ONIX aici pe forum, ba chiar dimpotriva, asa ca inceteaza sa cersesti atentie . GG ONIX 

2 hours ago, 3200wn8 said:

Sunteti patetici ! Va tot c..ti pe voi cu ce realizari aveti si tot comentati la adresa LGEND . LGEND va bate pe toti de cate ori vrea si jucatori mai buni ca in LGEND nu gasiti in Romania. Sunteti niste frustrati cu conturi cumparate si cu tancuri farmate de altii ca nu sunteti in stare de nimic in jocul asta fara tundra, aimbot si alte mizerii .... V-ar trebui un mare report la WG sa va baneze pe toti si sa va scoate basinile din cap !

Surprinzator este ca niste mediocrii de jucatori comnteaza ei si fac analiza jocului cand de fapt sunteti niste galbeni plini de figuri si fara valoare.

D-aia nu exista comunitate frumoasa in Romania. Frustratilor ! E evident ca nu doar wn8-ul il aveti mic. 

Singurul frustrat de aici esti tu, vad ca ti-a sarit mustarul ca lumea zice adevarul si nu mai crede in legende si povesti. Doar faptul ca vii si bati campii despre aimboti, basini, galbeni, mediocri, etc. nu schimba cu nimic realitatea si nu ofera nici un argument viabil in aceasta discutie. Doar iti exteriorizezi frustrarea si confirmi ca cele spuse de mine mai devreme sunt edevarate.

Eu am cerut doar o explicatie logica de ce LGEND care are mai multe tancuri luate decat DACUS, are mult mai putine puncte luate pe meci. Poate oferi cineva o alta explicatie decat cea data de mine? Nu cred, pentru ca nu este alta explicatie.

Poate intelegi un pic mai bine situatia:

LGEND ia mai multe tancuri decat DACUS = LGEND are mai multi jucatori activi deci mai multe echipe

LGEND are aproape acelasi winrate ca DACUS, dar ia numai jumatate din punctele care le ia DACUS pe meci jucat = asta inseamna ca LGEND a pierdut cam tot ce a jucat pe advance si a castigat mult doar prin turnee de landing

Explicatia aia cu 'am jucat mult pe advance' cade din start datorita faptului ca aveti foarte putine puncte luate. Daca LGEND a juat 90% pe advance, atunci DACUS au jucat 180% p advance, nu mai zic de FUSED unde iese 280% daca calculam punctele luate pe meci....

Scuza aia cu 'campania asta a fost facuta pentru aia cu multe echipe' cade si ea, sunteti pe locul 2 la numarul de tancuri (deci au fost multe echipe) dar pe locul 5 la puncte.

Hai sa nu o mai dam de garduri aiurea, sunt jucatori foarte buni in LGEND dar clanul nu mai este unul de elita, probabil ca au fost acceptati muti jucatori mai mediocri poate chiar slabi - ceea ce a dus la transformarea LGEND intr-un clan bun si atat.

Si ca sa fim intelesi, nici un clan romanesc nu este excelent in momentul de fata - toata lumea se zbate in mediocritate datorita faptului ca jucatorii buni se resping intre ei ca moleculele de gaz intr-un balon

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...