Jump to content
Yndy_

Frontline 2019

Recommended Posts

Campania Frontline 2019 se va desfășura din februarie până în noiembrie 2019, câte o săptămână în fiecare lună.

Principalele premii sunt noul heavy premium suedez de tier VIII  Emil 1951 și un tanc surpriză de tier IX. Se poate câștiga unul sau maxim două tancuri premium.

Este destul de complicat de înțeles noul mod de joc, de aceea am deschis acest thread ca să răspundem la întrebări.

Regulile sunt detaliate în engleză aici: https://worldoftanks.eu/en/content/frontline-episode-1-regulations/

Aștept print screen și cu primele persoane care ajung la Prestige level 5 (maximul pentru săptămâna aceasta și aștept și aventuri interesante din Frontline. 

Mi se pare că Frontline 30vs30 este foarte atractiv, deși cred că în curând va fi nevoie de hărți noi, că ne vom plictisi de harta actuală.

De 3 ori poti ajunge la tier 30 saptamana aceasta, dar vei ajunge la Prestige level 5 pentru ca a doua si a treia oara vei primi cate 2 levels.

e grele rau de tot fata de primul frontline cresti mult mai greu .. multumiri lui @RedInside am furat poza care o postase el in grupul lui si o atasez aici .. punctele necesare sa ajungi la lvl 30 .. diferenta fata de primul frontline ... ca sa fi la zi cu episoadele .. 3 reseturi / episod din cate am inteles ... cam tre sa baxezi ore pe tankuri la greu :))) 

pct front.png

De fapt poți face cu 2 reseturi mai mult decât episodul la care ești, deci, da, poți face 3 acum dar atunci o să poți face numai unul în martie.

Eu personal o să încerc un reset pe episod, doar dacă se suprapune cu vreun concediu am șanse la mai mult.

În plus, am impresia că devine tot mai greu să iei General în luptă, pe măsură ce jucătorii se obișnuiesc cu harta.

si obisnuinta dar si prostia unora doare ! gen se face cap la C si tu in loc sa faci def te duci si te bati cu alte tankuri inamice pentru dmg si tot asa

Aveți idee, dacă iau un level de prestige și apoi mai fac 5-7 levels azi, se păstrează pentru luna viitoare?

On 2/17/2019 at 11:29 AM, Yndy_ said:

Aveți idee, dacă iau un level de prestige și apoi mai fac 5-7 levels azi, se păstrează pentru luna viitoare?

Se salveaza progresul, continui de unde ai ramas

• Thanks 1