Jump to content
Gelu607

Clanwars-Sezonul 11-Tier 8 & 10

Recommended Posts

Salutari colegi de turela si pasionati de adrenalina virtuala!

Clanwars sezonul 11 este aici, tier 8 si tier 10!

Fac acest topic ca sa dezbatem, povestim si impartasim experientele clanurilor romanesti din acest event si chiar reusitele aliantelor sau ruperea lor din contra.

O sa va rog fara hate, fara cearta si pur si simplu argumentetele logice si evidente ar fii apreciate in acest topic.

Detalii despre campanie aici: https://worldoftanks.eu/en/news/general-news/global-map-season-11/

Harta globala: https://eu.wargaming.net/globalmap/?utm_campaign=wgcc&utm_medium=link&utm_source=clan_profile_global_map_page&fbclid=IwAR0Rbw2Yyf0rKfCXYfrGVFviClocemQLf0zRaLKA4kQ0UdV78QyPNUaWwxo#province/turin

Succes pe campul de lupta!

Buna inițiativa  de a discuta 

Noi din VCTRX ne-am mutat de la ora 22-23 la ora 20-21 începând o alianță cu colegii din S-GUN.

Dar vreau sa specific ceva ce nu mi s-a parut normal ..faptul ca G-ON, în urma cu 3 seri a pus atac una din provinciile care le dețineam. Cu toată stima  pentru ei, dar chestii de genul intre clanuri Ro mi se pare putin deplasat si lipsa de bun simț. 

Spor tuturor

26 minutes ago, Iph4 said:

Noi din VCTRX ne-am mutat de la ora 22-23 la ora 20-21 începând o alianță cu colegii din S-GUN.

Dar vreau sa specific ceva ce nu mi s-a parut normal ..faptul ca G-ON, în urma cu 3 seri a pus atac una din provinciile care le dețineam. Cu toată stima  pentru ei, dar chestii de genul intre clanuri Ro mi se pare putin deplasat si lipsa de bun simț. 

Spor tuturor

Felicitari pentru alianta!

In ceea ce priveste G-ON, daca nu esti in alianta cu ei, pe harta globala nu se prea tine cont de natie ci de gold din pacate, asa ca atacul lor a fost justificat daca era o zona buna de farmat gold si puteau sa faca asta usor.

Voi doar trebuia sa aparati ca sa va mentineti regiunea si sa ajutati alianta voastra!

Spor in continuare!

Nu are nimeni nici o obligație fata de un alt clan, indiferent ca e vorba de un alt clan romanesc, dacă respectivele clanuri nu sunt aliate. 

• Upvote 1

Se tine cont de alianta nu ca x e clan romanesc 🙂 mai ales cat hate este intre clanurile noastre romanesti nu prea vad o alianta la general intre toate ... gen s-a mai incercat ... gen failed 😉 

Depinde de situație... Sezonul trecut de cw, Dacus, Wtb și Onix au colaborat foarte bine iar acum Dacus, Onix, G-ON, Ro_sr sau Elf s-au comasat în aceeași alianță sub umbrela TRTD și DAGOD și vor avea o colaborare corectă! 

Poate exista înțelegere dacă se da dovada de respect reciproc și sunt de părere ca fără orgolii inutile se poate face o treabă decentă! 

Cu aceasta ocazie le urez bun venit noilor camarazi de cw și ii rog sa ne plaseze cât mai multe lupte sa putem lua teritorii, suntem în foame mare de puncte de influență! 🤣

• Upvote 1

La 10.04.2019 la 9:31, Iph4 a spus:

Spor tuturor

Salut , sincer nu stiam de voi eu doream sa intram pe zona de nord .... cand am jucat cu voi pe Cliff am vazut ca era Adysan care a fost la noi in clan , nu am nimic cu clanurile Romanesti,  imi doresc sa vad cat mai multe in top si pe harta globala !!!! Mult noroc la toata lumea , Ety_Dinamo.

• Upvote 2

3 regiuni cu ajutorul aliantei!

A fost o zii buna pentru noi:

image.png.cc996ac769e997281966c7f9233d6fe7.png

• Like 1
  • Upvote 1

Salutare noi am reusit sa ne impunem si detinem in acest moment 7 teritorii bine inteles si cu ajutorul aliantei.

Acum incercam sai ajutam pe colegii din N-AGE, ei aleg zona unde ataca si noi ii ajutam cu lupte .🙂

NOIQ 🙂

Felicitari si celorlalte clanuri Romanesti care se lupta pe harta. 🙂

global 1.png

global 2.png

Edited by Bo1Ka
  • Upvote 1

noi suntem un clan nou si in weekend ne pliciseam asa ca am zis sa ne bagam si noi la tire 8.... de atunci tinem cu dintii de provincia asta amarata :))

image.png.067789ba3ece5de52ca4b9cdcd83840b.png

poate in sezonul viitor vom gasi o alianta cu care sa colaboram. spor si o zi faina!

• Upvote 1

Am zis sa ne facem și noi taskurile la tier 8 și am ales să rămânem. 5 regiuni momentan desigur și cu ajutorul alianței!

FUSED & GTD_ am luptat împreună toată campania. 

Mai sunt 5 Zile, succes tuturor!

received_445785229560189.jpeg

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

La 15.05.2019 la 12:12, Gelu607 a spus:

Am zis sa ne facem și noi taskurile la tier 8 și am ales să rămânem. 5 regiuni momentan desigur și cu ajutorul alianței!

FUSED & GTD_ am luptat împreună toată campania. 

Mai sunt 5 Zile, succes tuturor!

received_445785229560189.jpeg

Respect maxim pentru GTD_ ! 

Salutari comunitate!

Campania s-a incheiat si am terminat si noi la tier 8 cu 9 regiuni.

Cateva aspecte ale campaniei vreau sa le descriu si eu aici datorita experientelor prin care a trecut clanul meu:

Lucruri pro-Alianta este foarte importanta, atat verbala cat si fizica pe harta globala.

Meciuri grele si foarte grele la tier 10 pentru a ramane pe harta.

Tier 8 nivel destul de scazut si accesibil tuturor in opinia mea.

Scopul principal al acestor campanii este farmarea de gold, lucru care il faci cu activitate pe clan si multa experienta de lupta+aliante.

Un lucru pozitiv observat de mine, clanurile romanesti s-au atacat reciproc mult mai putin ca de obicei si a fost o oarecare pace pe harta intre romani.

Multumim inca odata FUSED pentru o alianta de succes si felicitari tuturor clanurilor romanesti care au reusit sa scoata rezultate bune in aceasta campanie!!

image.thumb.png.ceb050afc4e9f242c4b9398ff7fc4713.png

Clasamentul final pe tiere mai jos, doar clanurile romanesti din primii 100 le-am luat in calcul:

Tier 10

1.FUSED-locul 24

2.NOIQ-locul 28

3.G-ON-locul 34

4.DACUS-locul 36

5.ONIX-locul 70

6.GTD-locul 82

7.S-GUN-locul 95

Tier 8

1.REGAL-locul 22

2.GTD-locul 36

3.VOLT-locul 39

4.CTRL--locul 59

5.ARC4N-locul 70

6.3RNGY-locul 78

Iar mai jos o sa fac clasamentul bazat pe "political leaderboard", este clasamentul pe baza caruia clanurile vor lua un anumit numar de bonds dupa campanie:

1.NOIQ-locul 14-30.000 bonds

2.FUSED-locul 26-25.000 bonds

3.DACUS-locul 30-25.000 bonds

4.S-GUN-locul 63-5000 bonds

5.G-ON-locul 76-2500 bonds

6.ONIX-locul 78-2500 bonds

7.VCTRX-locul 79-2500 bonds

8.GTD-locul 96-2500 bonds

Nu cred ca am ratat niciun clan care este prezent in primele 100 de locuri in toate clasamentele, daca totusi am facut-o va rog sa ma atentionati!

Multumesc!

Edited by Gelu607
  • Like 1