Jump to content
Yndy_

Campanie - Fire Trail 4-14 iulie 2019

Recommended Posts

Sunt 11 zile de campanie doar pe foaie, doar in cele 10 zile poti acumula fame points , se inchide global map-ul Luni, ora 11:00 ( ora Romania) . Avand in vedere ca eu anticip ca astazi vom ajunge la suma de 10k pentru ultimul loc, consider ca pana Duminica o sa creasca minim 17k - max 19 k . Fiind weekend ( ultimele trei zile) income va creste, de ce ? pentru ca si acel clan ce pierde va primii puncte ( regulamentul nou) plus numarul de persoane disponibile va creste si in clanuri ( automat mai multe lupte de generat) . @ZalmoxisDeus  hai cu cotele 🙂

Edited by ScePticK
  • Haha 1

6 minutes ago, ScePticK said:

Sunt 11 zile de campanie doar pe foaie, doar in cele 10 zile poti acumula fame points , se inchide global map-ul Luni, ora 11:00 ( ora Romania) . Avand in vedere ca eu anticip ca astazi vom ajunge la suma de 10k pentru ultimul loc, consider ca pana Duminica o sa creasca minim 17k - max 19 k . Fiind weekend ( ultimele trei zile) income va creste, de ce ? pentru ca si acel clan ce pierde va primii puncte ( regulamentul nou) plus numarul de persoane disponibile va creste si in clanuri ( automat mai multe lupte de generat) . @ZalmoxisDeus  hai cu cotele 🙂

De pe joi, 4 iulie, pana pe duminica, 14 iulie, exceptand evident dimineata de 15 iulie, sunt 11 zile.

• Upvote 1

Acum 28 minute, ScePticK a spus:

Cota e ca sunt 11 zile, calculează încă o dată! 🤣

Acum 58 minute, ScePticK a spus:

Eu v-am spus încă înainte de a începe tot ca mizez pt tanc la cel mult 15k! 

Am calculele mele făcute și îmi păstrez părerea și acum! 

Acum 4 ore, ZamolxisDeus a spus:

Și eu am spus ca sunt 11 zile, cine a zis de 10?

Calcul simplu de clasa 1, 4 zile x 2k=8k+7k ultima poziție de tanc acum=15

Gresit! Campania se termine duminica la ora 10. Deci mai sunt 3 zile de campanie. Duminica seara nu se mai joaca

Acum 20 minute, klauss74 a spus:

Gresit! Campania se termine duminica la ora 10. Deci mai sunt 3 zile de campanie. Duminica seara nu se mai joaca

Campania se încheie luni la ora 11,ora României! 

23 minutes ago, klauss74 said:

Campania se incheie duminica la ora 10 doar daca duminica e 15 iulie

La finalul zilei a opta de campanie, baremul necesar pentru tanc este 9833, cu 2532 mai mult decât ieri și cu 2912 mai mult decât în aceeași zi a campaniei trecute. Creșterea a fost chiar mai mare decât în estimările mele maximale și astfel iarăși trebuie să modific material prognoza pentru final. Poate o să mă credeți sau poate nu, dar în următoarele trei zile nivelul minim se va dubla, în acest moment prognozez că vor fi necesare între 19100 - 19700 puncte pentru a fi între primii 8000.

Datorită acestor modificări a devenit evident că era mai bine ca toți participanții să fi luat și boosterul de level 6, chiar și până în ziua a cincea.

Topul clanurilor după numărul de licențe este mai jos:

DACUS 67
LGEND 53
REZ1S 50
REZIS 42
ONIX 36
N-AGE 33
GTD 29
JDUN 21
FUS2D 19
G-ON 16
S-GUN 16
CTRL- 15
NYSM 13
V0LT 11
2NRGY 8
REGAL 5
  • Upvote 1

A trecut ziua a noua și baremul pentru tanc a crescut la 12922, peste maximul estimat de mine și cu 3089 peste ziua precedentă. Trebuie să îmi re-echilibrez din nou proiecțiile și astfel consider că va fi nevoie de 20000 - 20500 puncte pentru a fi în primii 8000.

Deja nu mai sunt multe schimbări în numărul de jucători în tanc al fiecărui clan, se trage tare pentru ca cei care sunt peste limită să rămână acolo, și pentru asta, să faci peste 3000 puncte pe seară nu este chiar așa de ușor.

DACUS 69
LGEND 54
REZ1S 50
REZIS 45
ONIX 37
N-AGE 34
GTD 30
JDUN 23
FUS2D 21
CTRL- 16
G-ON 16
S-GUN 16
NYSM 13
V0LT 7
2NRGY 1

Iată că a trecut ziua dinainte de ultima zi și putem să ne vedem rezultatele. Locul 8000 la finalul zilei a 10-a de campanie a avut 16365 puncte, cu 3443 mai mult decât în ziua precedentă. Este destul de greu de estimat cu cât va crește în ultima zi. În ultima zi a campaniei precedente, nivelul minim a crescut cu 3600 puncte, dar sunt convins că vom depăși această cifră în seara aceasta, eu estimez între 3800 și 4000 și deci mă aștept că linia finală va fi trasă undeva între 20150 - 20400 puncte

Mai jos este clasamentul clanurilor românești în funcție de jucătorii aflați în top 8000:

DACUS 71
LGEND 60
REZIS 49
REZ1S 48
ONIX 41
N-AGE 34
GTD 30
JDUN 27
FUS2D 20
G-ON 18
CTRL- 17
S-GUN 16
NYSM 14
  • Upvote 1

2 hours ago, Yndy_ said:

Iată că a trecut ziua dinainte de ultima zi

Hmm nu stiu ce sa zic....

S-au depășit așteptările raportat la nr de puncte necesare pt ultima poziție pt tanc! 

Estimările mele au fost optimiste, dar realitatea este ca acum au fost și mai puține licențe pt tanc raportat la ultimele campanii! 

Singurul din staff-ul meu care a anticipat asta este Sceptick, care chiar dacă nu a intuit bine nr de zile din campanie, a intuit perfect ultima poziție pt tanc! 

Felicitari tuturor care au participat la campanie și au luat licențe pt tanc și capul sus învinșilor, urmează și alte campanii! 

Am anticipat de la inceput ca sunt necesare peste 20.000 puncte pentru tanc... au fost doua persoane din clan care mi-au spus ca timpul este prea scurt.... ( nu dau nume ) 

Bafta tuturor in ultima zi de campanie ! 🙂

• Haha 1

:Și până la urmă a fost nevoie de 20889 puncte pentru tancul de campanie, baremul a crescut cu un neverosimil 4524 puncte în ultima seară.  Acum se numără tancurile în comunitatea românească ... și rezultatele sunt 460 tancuri în 13 clanuri românești după cum urmează:

DACUS 72
LGEND 65
REZIS 52
REZ1S 51
ONIX 43
N-AGE 34
GTD 30
JDUN 28
FUS2D 21
G-ON 19
CTRL- 17
S-GUN 16
NYSM 12
  • Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...