Jump to content
Emil

9.1 - Marks of Excellence - ATENTIE

Recommended Posts

Salut,

Dupa cum bine stiti (sau bine nu stiti) odata cu patch-ul 9.1 s-au introdus "Marks of Excellence", valabil doar in bataliile tip random.

Ce trebuie sa sti:

- acest "Marks of Excellence" sunt de fapt cateva "marcaje" care apar desenate pe teava tancului anumitor jucatori (pozele de mai jos)

- rolul acestora este de a evidentia jucatorii exceptionali in meciurile tip random, iar aceasta evidentiere se face strict dupa DAMAGE-UL MEDIU PE BATALIE al jucatorului pe respectivul tanc, dupa cum urmeaza:

--- 1 marcaj = are damage mediu pe batalie mai mare decat 65% din toti jucatorii de pe servere (EU1+EU2) care folosesc acel tanc

--- 2 marcaje = are damage mediu pe batalie mai mare decat 85% din toti jucatorii de pe servere (EU1+EU2) care folosesc acel tanc

--- 3 marcaje = are damage mediu pe batalie mai mare decat 95% din toti jucatorii de pe servere (EU1+EU2) care folosesc acel tanc

- marcajele sunt valabile doar intre nivelele 5-10 si pot sa dispara daca jucatorul joaca prost si damage-ul mediu pe batalie al respectivului tanc scade

Ce trebuie sa faci:

- ca sa obtii chiar un singur marcaj e foarte greu: momentan pe noul meu cont am jucat doar cu 2 tancuri - FCM 50 t si Panther II; am reusit sa obtin la fiecare doar primul marcaj, iar asta a insemnat urmatoarele:

--- FCM 50 t = am obtinut primul marcaj doar dupa ce am depasit pragul de 1.800 damage mediu pe batalie

--- Panther II = am obtinut primul marcaj doar dupa ce am depasit pragul de 1.600 damage mediu pe batalie

- atunci cand in echipa ta ai un jucator cu marcaj(e), ar trebui sa profiti de faptul ca ai un astfel de coechipier "meserias", sa mergi cu el si sa-i oferi suport, deoarece este destul de bun incat sa castige lupta

- atunci cand in echipa adversa intalnesti un jucator cu marcaje:

--- daca sunteti mai multi coechipieri, respectivul este tinta prioritara si trebuie sa va focusati sa-l scoateti din joc

--- daca esti singur, iar in fata ta apare un astfel de jucator, daca n-are tancul avariat grav, iar al tau sa fie intr-o buna conditie, sfatul este sa fugi, si sa incerci sa-ti faci damage-ul in alta parte...

Bafta!

post-972-0-31805900-1403687357_thumb.jpg

post-972-0-06958900-1403687361_thumb.jpg

post-972-0-39531200-1403687363_thumb.jpg

post-972-0-40589400-1403687365_thumb.jpg

post-972-0-80529500-1403687368_thumb.jpg

post-972-0-75502400-1403687370_thumb.jpg

post-972-0-01609800-1403687373_thumb.jpg

• Upvote 2

Pana acum am vazut cativa cu o 1 semn ( cei mai multi erau jucatori de kv1) , dar am vazut si 2 jucatori cu 2 semne, unul era un type t 34 , si unul un k1vs.

Am o stea pe kv-1s, nu stiam ce semnifica, pana acum.

Care aveti marcaje pe unul sau mai multe tancuri, postati va rog cate marcaje aveti pe respectivele tancuri si care este damage-ul mediu pe tancurile respective. Poate sunt persoane interesate in obtinerea marcajelor si astfel vor sti care este nivelul minim de damage mediu pe care trebuie sa-l depaseasca.

Mi-e, personal, ideea de "Marks of Excellence" imi place foarte mult. Asa-s desenau "asii" in cel de-al doilea razboi mondial eficienta pe campul de lupta, asa ca si noi putem fi un fel de "asi virtuali" (poze in atasament)

post-972-0-80236600-1403857193_thumb.jpg

post-972-0-67066600-1403857199_thumb.jpg

Eu pe t95 am 3 lini presupun ca trebui sa fie stele ca sa fie markurile astea ?

Da, la americani, maximul de 3 marcaje este reprezentat prin 3 stele de culoare alba.

Care a fost damage-ul mediu pe tanc cand ai luat cea de-a 3-a stea?

Eu am pe majoritatea tancurilor de 10 marcajele :) t57havey 3 marcaje 2000 de lupte averege damage 2700 e50m 3linii averege damage 2600 obj140 3 marcaje averege damage 2500 t110e3 3 marcaje 3500 averege damage batchat25t 3marcaje 2500 averge damage daca sunteti curioși cautai profilul pe wot SCHIJA si vedeti averege damage pe fiecare tank plus ca majoritatea dintre tier 10 am peste 1000 de lupte cu fiecare si ca sa intelega frustratii sunt in TA-RE nu de alta dar sa intelega unii de ce nu sunt buni pentru TA-RE

Salut,

Felicitari pentru rezultate.

ca sa intelega frustratii sunt in TA-RE nu de alta dar sa intelega unii de ce nu sunt buni pentru TA-RE

Nu vreau sa te jignesc si nici nu-ti neg abilitatile, dar modestia e de aur dupa parerea mea. Clanul TA-RE a fost de multe ori acuzat pe forum-uri ca are jucatori care umbla "cu nasul pe sus". Nu vorbesc de tine, ci de TA-RE la modul general. Eu personal infirm toate acuzatiile si sustin clanul TA-RE.  :)

Daca-ti mai amintesti, ai luptat in TA-RE sub comanda mea, cand jucam la un nivel mai profestionist, de pe vechiul meu cont (Zamolxis_RO). Acum joc doar la nivel de placere, dar stiu ca TA-RE, desi este cel mai bun clan romanesc, a ramas din pacate cu aceleasi probleme:

--- jucatori buni dar fara interes pentru Clan Wars (din 95-100 de jucatori inregistrati, doar 40-45 activi, dar care totusi abia se strangeau de 2 echipe - 30 jucatori)

--- jucatori buni dar fara "skill" in Clan Wars (in "random"-uri sunt printre cei mai meseriasi, dar in Clan Wars au probleme mari legate de jocul in echipa)

Va doresc cat mai multe rezultate bune.

Succes!

• Upvote 1

Da zamo neai lasat :( oricum stiu de ce viata isi urmeaza cursul felicitari si sa iti creasca copilul mare si sanatos scuze pt off topic

Si ai dreptate mult neinteres pt cw

Da zamo neai lasat :( oricum stiu de ce viata isi urmeaza cursul felicitari si sa iti creasca copilul mare si sanatos scuze pt off topic

Si ai dreptate mult neinteres pt cw

Off-Topic:

Merci pentru urari. Creste mare si-mi fac iar timp de WoT si vin iar pe capul vostru...  :D

Te-am verificat Schija, eram curios pentru ca valorile de avg damage care le-ai insirat ca le ai pe tier 10 mi se pareau foarte mici pentru a 3-a marca. De la 3200-3400 in sus ajungi sa iei a 3-a marca. N-ai pe nici un tanc de 10 mai mult de un marcaj. La alea nemtesti primul marcaj arata 3 linii, iar al 3'lea marcaj arata 9 linii.

Cromwell, 2 marcaje - 1128 dmg/battle.

Am 3 marcaje ,Rhm ,IS si amx 12 T fiecare cate un marcaj pe fiecare.Intrebarea mea este : Daca vand IS sil voi cumpara peste un timp marcajul va reveni ?