Jump to content
Cician

Buna ziua, posibil lag

Recommended Posts

• Members

Buna ziua tuturor, am o problema cu WOT-ul, am un asa zis, LAG, doar ca,,,daca ma deplasez inainte sau orice manevra fac, ramane activata manevra aia vreo 5 secunde, de ex. daca trag si ma prinde chestia aia...trage si de 10 ori una dupa alta dar tinta imi arata ca nu sa rosit, ca si cand se descarca tunul, am 120-180 fps cu intre 60-100 ping, vreau sa va spun, eu am propriu zis lag...dar tancurile de langa mine le vad in timp real ce fac si tot, nu sacadeaza dupa ce isi revine tancul meu...nu stiu sa va explic, e foarte ciudat...am vrut sa dau EDIT sa va spun ca am pus ultima lupta, nu m-am uitat in replay dar ma gandesc ca se vede, ma uit si eu acum, disper 😞

replay_last_battle.wotreplay

Edited by Cician
  • Moderator

Problemele tale par să fie legate de conexiunea la internet. Vezi cumva ping-spikes? Adică să sară la 300-400 și apoi să revină?

Problemele la conexiune pot fi datorate furnizorului de internet și/sau echipamentelor instalate, sau pot fi datorate rețelei wi-fi, dacă folosești. Eu am foarte des probleme de genul acesta.

• Members
La 06.02.2021 la 18:48, Yndy_ a spus:

Problemele tale par să fie legate de conexiunea la internet. Vezi cumva ping-spikes? Adică să sară la 300-400 și apoi să revină?

Problemele la conexiune pot fi datorate furnizorului de internet și/sau echipamentelor instalate, sau pot fi datorate rețelei wi-fi, dacă folosești. Eu am foarte des probleme de genul acesta.

am urmarit si nu-mi fluctueaza ping-ul, echipament...posibil de la router ca l-am schimbat recent, sunt pe fibra pana la modem dupa aceea cablu utp, multumesc de ajutor, voi incerca sa schimb routerul, nu am posibilitate sa joc pe conexiune directa, routerul e in pod, multumesc inca o data