Jump to content
Nece

Maus Weak Spots

Recommended Posts

• Administrator

Maus este cel mai mare tanc din joc, probabil cea mai usoara tinta pentru noi. Daca esti singur, mai bine este sa fugi, Mausul e un tanc care trebuie atacat in grup.

Puncte slabe frontale

post-1-0-43367600-1385889511_thumb.png

Daca esti fata in fata cu un Maus, trebuie sa ai tier X, altfel nu prea ai sanse. Cel mai indicat este sa ii tragi in front plate.

Puncte slabe laterale

post-1-0-08091200-1385889612_thumb.png

Partile laterale sunt mai prietenoase, aici putem sa facem si noi ceva damage. Cea mai buna optiune este sa incercam sa ii dam ammo rack, pe turela, avem nevoie de cel putin 185 putere de penetrare.

Puncte slabe din spate

post-1-0-19962500-1385889734_thumb.png

Cea mai buna sansa o avem de la spate, cu multe locuri vulnerabile pe partile din spate dar si la turela.

post-1-0-83639800-1385889817_thumb.png

.

• Upvote 1
  • Content Creator

Un tanc mare si bun,lam incercat pe test server. Primesti la bouce-uri in prostie daca potrivesti unghiul cum trebuie.Partea buna este ca la viteza lui micuta nu este greu sa faci unghiul potrivit .Eu unul il prefer mai mult decat pe e-100 :)

• Super Moderator

Trebuie apcr tot timpul si costa...are un tun de rahat si e foarte lent..

Am jucat aprox. 20 meciuri cu el si l-am vandut. Marea problema e mobilitatea. In rest e foarte OK tancul. Dar aceasta "mica" problema a mobilitatii mi-a restrictionat damage-ul mediu pe lupta la acest tanc la aprox. 2.300. Pe E50M am 3.300 damage mediu pe lupta, diferenta de la cer la pamant...

Mi se pare mult mai bun VK-ul de nivel 9. Acelasi tun si blindaj frontal mult mai eficient.