Jump to content
  • 0
Mihai

Nu nimeresc nimic

Question

Salut tuturor. M.am apucat acu' ceva vreme de acest joc. E tare interesant doar ca nu pricep anumite aspecte. M.am uitat pe videoclipuri la stilurile de abordare a altora asupra fiecarui tanc dar degeaba. Am inteles ca proiectilul trebuie sa loveasca la un anumit unghi, in functie de loc. Totusi; 

Exemplu: Folosesc un KV 1, folosesc cam 10-15 lovituri pe 2 tancuri, mai slab cotate si care nu erau in miscare. Ce credeti ? 0 puncte daune. 

Am folosit tinta si manuala si auto. Uneori cea pe auto e mai eficienta decat cea manuala.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salut, nu trebuie sa folosesti tinta automata mai ales pentru tancurile care stau pe loc.

Incearca sa tragi la tancuri in fata in lower plate (sub burta), pe lateral si in spate sunt cel mai vulnerabile. Tancurile care au turela stoc, poti sa penetrezi usor turela stoc, trebuie sa iti dai seama daca e stoc sau nu.

Ai putea sa iti instalezi modul zonelor de penetrare, ca sa vezi zonele unde trebuie sa tragi ca sa penetrezi. Mai multe detalii ai aici (nu stiu daca o sa iti apara pe tancurile mici gen tier I,II,III,IV,V)

De asemenea poti sa citesti acest articol unde sunt explicate punctele slabe ale anumitor tancuri de tier X, citeste mai multe detalii aici.

Iti recomand sa citesti si Tactici de baza partea I, precum si partea a II a.

• 0

Dureaza ceva pana te inveti sa tragi. Apoi, asa cum a spus si Nece, sa nu folosesti auto-aimingul (sau click dreapta din mouse pe tancul inamic). Si poate cel mai important, asteapta sa focalizeze pana la maxim.

• 0

Salut tuturor. M.am apucat acu' ceva vreme de acest joc. E tare interesant doar ca nu pricep anumite aspecte. M.am uitat pe videoclipuri la stilurile de abordare a altora asupra fiecarui tanc dar degeaba. Am inteles ca proiectilul trebuie sa loveasca la un anumit unghi, in functie de loc. Totusi; 

Exemplu: Folosesc un KV 1, folosesc cam 10-15 lovituri pe 2 tancuri, mai slab cotate si care nu erau in miscare. Ce credeti ? 0 puncte daune. 

Am folosit tinta si manuala si auto. Uneori cea pe auto e mai eficienta decat cea manuala.

Obisnuieste-te sa joci putin mai deensiv, chiar daca joci cu un tanc foarte puternic pentru tier-ul lui. Din experienta iti zic ca eram si eu 'bagacios', simteam nevoia sa fac diferenta si sa dau cat mai mult damage, pozitionandu-ma astfel gresit fata de adversari, sau, in incercarea de a omora pe cineva, eram omorat de alti adversari. Iti recomand sa joci mai defensiv, facand asta o sa te obisnuiesti si cu aiming-ul, sa tragi corect si sa ai rabdare sa se focalizeze tinta cum trebuie. 

Foloseste zonele de penetrare de care a zis si Nece, asa vei invata punctele slabe ale tancurilor si vei avea succes pe viitor cand vei trage asupra acestora. Consider ca rabdarea este cheia la inceput si ca vei invata pe parcurs sa te pozitionezi si sa tragi corect (eficient). Deasemenea, eficienta consta si in hit-ratio (procentajul proiectilelor nimenite din cate ai tras), si in plus, te va ajuta si din punct de vedere financiar. Cu cat ai daune mai mici la sfarsitul meciului si tragi mai bine (mai eficient, mai putine proiectile recumparate dupa lupta) cu atat vei avea si mai multe credite. Sper ca sfaturile noastre ti-au fost de folos si pe viitor sa devii un jucator foarte bun.

• 0

Dureaza ceva pana inveti sa controlezi tancul sa sti,eu am 7000 de batali la activ si am invatat unde sa trag si pozitia sa numi iau mult damage.O sa inveti si u nuti face griji un sfat gaseste un clan bun sa te invete cum sa folosesti putereea tancului,ma refer un clan cu oameni buni care au rabdare succes in continuare :)