Jump to content
ade

Hetzer

Recommended Posts

post-5-0-79428400-1386077088_thumb.jpg

Hetzer este un anti-tanc german de tier 4 foarte puternic. In primul rand te poate ajuta destul de mult partea frontala a tancului care este inclinata destul de mult. De asemenea cu al doilea tun poti provoca in medie cam 400 de daune la o rata de tragere de 7 obuze/minut. Totusi nici dimensiunile sale reduse si motorul de 220 de cai putere nu trebuie uitate.

post-5-0-54070300-1386077115_thumb.png

Fiind un anti-tanc de tier IV achizitionarea sa costa doar 127.000 de credite care va vor face sa simtiti ca au meritat. Punctele sale slabe ar fi partea inferioara a tancului, cea laterala si partea din spate. Cea mai buna tactica de abordat ar fi sa stati dupa ceva care sa va acopere acea mica parte inferioara din fata si in rest sa aveti o tinta buna.

post-5-0-33328300-1386077137_thumb.jpg

• Upvote 2

Legat de speriat, la fel se intampla si cu linia de TD-uri britanice (AT-urile), multi se sperie de ele cand le vad. Dupa cateva lupte bune cand adversarul se punea in fata mea 'razand' si nu stiam sa-l nimeresc, m-am enervat si-am inceput sa caut zonele de penetrare. Am gasit

care s-ar putea sa fie bun si pentru restul membrilor comunitatii. Acum mi se pare unul din cele mai usoare tancuri de penetrat :D

Hetzer este si va fi unul dintre cele mai indragite tancuri din joc.

It just looks soo cute and cuddly :P

Nu imi place deloc de Hetzer ! L-am luat pe versiunea 8.9 si cu tunul ala mare nu am penetrat nici kv-1 pe lateral sau alte tier 4

la inceput era tare dar l-au 'nerfuit',nu stiu dar inainte abia il penetrai cu tancuri de acelasi nivel .era acelasi lucru cand vezi in fata un t95 cu cei 305 mm in fata.

Nimeni nu mai joaca cu hetzer acuma toti se baga pe linia noua pe marder 38 t,cred ca peste 2 luni o sa fiu singurul de pe linia lui jagdpanzer e 100 acuma am jagdtiger .

De cand a aparut acest joc cu tancuri pe App Store il joc intr-una. Am ajuns la tankul numarul 6 dar sincer tot hetzer mi sa parut cel mai periculos din toate, plus ca facea cel mai mult damage cu lovituri de aproape 500. In trecut am mai jucat si alte jocuri cu tancuri dar acesta mi se pare cel mai echilibrat si frumos.

hetzy hetzy gonna hetz,hetzer e un td de asalt,foarte versatil si foarte periculos in mainile unui priceput. Manevrabil,usor si iute,peek-a-boom e must-do cand este montat tunul de 10,5cm ,iar cu tunul de 7,5cm ,poti vana de la distanta cam orice ii arunca in fata un mm normal