Jump to content
Dorin.

M48A1 Patton

Recommended Posts

pe ce ramura ati mers catre el de la M4? M4A3E8 sau E2?

Daca nu ai E5-ul mergi pe E2 sa deblochezi si T29,E2 are armura si e mai incet,E8 mai putina armura dar e mai rapid,tunurile sunt la fel,eu am mers pe amandoua ca nu stiam acum un an in urma sa impusc doi iepuri deodata,abia acum am REcumparat Pattonul si am ramas placut impresionat.

Daca nu ai E5-ul mergi pe E2 sa deblochezi si T29,E2 are armura si e mai incet,E8 mai putina armura dar e mai rapid,tunurile sunt la fel,eu am mers pe amandoua ca nu stiam acum un an in urma sa impusc doi iepuri deodata,abia acum am REcumparat Pattonul si am ramas placut impresionat.

l-ai jucat vreodata cu derp-gun-ul? se merita sau nu? oricum o sa il joc si eu cateva meciuri, cred ca e fun.

l-ai jucat vreodata cu derp-gun-ul? se merita sau nu? oricum o sa il joc si eu cateva meciuri, cred ca e fun.

Daca te referi la E8 e misto tunul de 105 mm,trebuie doar gold,doar ca la tier 6 se misca tancurile repede si aiming-ul e mare,iti trebuie rabdare,dar cand dai damage,e fun rau

Am apucat sa dau vreo 20 lupte cu noul Patton si da e schimbat, a fost unul dintre primele mele tancuri si nici nu știam sa il joc,la 120 de batalii aveam 36 win rate si damage 1300 dmg.pe lupta,după 20 de lupte l-am dus la 40 win rate si am terminat sesiunea de lupte cu aproape 3000 wn8(m-a ajutat foarte mult jocul cu leopardul).Cred ca acum e unul din tancurile preferate din joc pentru mine.

Eu am preferat e8-ul, cere mai putin experienta ptr cercetare decat e2. Diferenta intre ele este + la blindaj ptr e2, + la viteza ptr e8.

Am apucat sa dau vreo 20 lupte cu noul Patton si da e schimbat, a fost unul dintre primele mele tancuri si nici nu știam sa il joc,la 120 de batalii aveam 36 win rate si damage 1300 dmg.pe lupta,după 20 de lupte l-am dus la 40 win rate si am terminat sesiunea de lupte cu aproape 3000 wn8(m-a ajutat foarte mult jocul cu leopardul).Cred ca acum e unul din tancurile preferate din joc pentru mine.

de cand l-au buff-uit acum e alta treaba.

E schimbat fata de cum a fost cand l-am avut prima data,cu optics pe el spotezi primul orice tanc,cu gun rammer încarci undeva la 7 sec. fara ratie,cu mk2 tragi din mers lejer,își i-a dinguri in upper plate daca il inclini puțin si senilele absorb multe lovituri când faci sidescraping,strânge tinta foarte repede si la snap-shooturi e eficient(mai ales când joci la turela),penetrare mare,nu e nevoie de gold in lupta,poți ieși pe plus cu creditele daca dai cel puțin 3k dmg,cu damage-ul pe minut si damage-ul roll pe shot mare face din tancul asta un brawler si il poți juca agresiv.