Jump to content
ade

KV-1

Recommended Posts

• Community Contributor

KV-1 este un tanc sovietic greu de tier V foarte eficient impotriva tancurilor de acelasi tier sau chiar de tier VI.

post-5-0-38859600-1386077187_thumb.jpg

Dupa obtinerea statusului "Elite" veti putea castiga multi bani cu acest tanc.
Fiind unul din putinele tancuri grele de tier V cu un blindaj puternic si cu un tun de 85 mm avand rata de tragere de 12 obuze/minut,este o placere sa jucati cu el.
Punctele slabe ale acestui tanc sunt :partea inferioara a sasiului ,lateralele si spatele.
Mobilitatea si viteza de deplasare de aprox. 30km/h sunt relativ mari pentru un tanc greu.

KV-1 duce la KV-1S sau T-150.

• Upvote 1
  • Membru Activ

Eu pe kv1 folosesc tunul greu de 122 mm. Rupe. Nu prea are el precizie dar acolo unde calca....lasa crater. Sunt acum cu Kv1s si strang exp pt tunul de 122 mm, nu.mi plac pacanitorile astea de tunuri care nu dau nici 1% damage uneori.

• Members

KV-1 este un tanc sovietic greu de tier V foarte eficient impotriva tancurilor de acelasi tier sau chiar de tier VI.

attachicon.gifKV-1 World of Tanks.jpg

Dupa obtinerea statusului "Elite" veti putea castiga multi bani cu acest tanc.
Fiind unul din putinele tancuri grele de tier V cu un blindaj puternic si cu un tun de 85 mm avand rata de tragere de 12 obuze/minut,este o placere sa jucati cu el.
Punctele slabe ale acestui tanc sunt :partea inferioara a sasiului ,lateralele si spatele.
Mobilitatea si viteza de deplasare de aprox. 30km/h sunt relativ mari pentru un tanc greu.

KV-1 duce la KV-1S sau T-150.

salut, joc wot de aprox. 2 saptamani,de curand am intrat in posesia unui kv-1, intrebarea mea este cum obtin statusul ,,Elite,,?mentionez ca am realizat toate cercetarile cerute si tot nu imi apare ca am acel status!ceva sfaturi?multumesc!

• Community Contributor

salut, joc wot de aprox. 2 saptamani,de curand am intrat in posesia unui kv-1, intrebarea mea este cum obtin statusul ,,Elite,,?mentionez ca am realizat toate cercetarile cerute si tot nu imi apare ca am acel status!ceva sfaturi?multumesc!

Trebuie sa cercetezi si KV-1S si T-150 dupa el, pentru a obtine statutul elita.

• Community Contributor

NU trebuie sa cumperi kv-1s sau t-150 pentru a face elita kv-1, doar le cercetezi cu experienta, iar statutul elita nu face altceva decat sa cresti echipajul mai repede, ca sa-l activezi trebuie sa bifezi casuta unde scrie "Pregatire accelerata echipaj" aflata deasupra echipajului, cand e elita tancu'.

• Membru Activ

un tanc excelent,in special cu tunul de 122mm...il pot numi si stres-maker,pentru ca ,chiar daca nu raman operativ la sfarsitul luptei,tot dau un damage semnificativ.Ce e mai interesant la acest tanc e faptul ca pur si simplu umileste tancurile de tier mai mare.Pentru ca,chiar daca m-au distrus,totusi am putut tine blocate 2 kv1s si un hellcat suficient timp cat coechipierii sa castige lupta

• Community Contributor

un tanc excelent,in special cu tunul de 122mm...il pot numi si stres-maker,pentru ca ,chiar daca nu raman operativ la sfarsitul luptei,tot dau un damage semnificativ.Ce e mai interesant la acest tanc e faptul ca pur si simplu umileste tancurile de tier mai mare.Pentru ca,chiar daca m-au distrus,totusi am putut tine blocate 2 kv1s si un hellcat suficient timp cat coechipierii sa castige lupta

Depinde si de soferul tancului :)

• Members

Am incercat tunul de 122mm , nu-mi place ! Precizie scazuta la peste 300m , incarcarea inceata . Imi place sa am o combinatie intre heavy si sa pot face si sniper .

• Membru Activ

KV-1 un tanc bun la tier 5 in combinatie cu T-25 si STUG este demential....multi fac greseala de pun tunu de 75 mm dar fff putini pun derpu pe el.....cu derpu este un KV2 mai mic.

Un tanc bun care nu trebuie jucat singur ci in spatele la niste lighturi si medii.