Jump to content
ade

Marirea numarului de cadre pe secunda(FPS) (Rezolvare)

Recommended Posts

Logik.Placa video are rolul de a juca jocurile cat mai bine,cu o placa integrata jocurile noi merg foarte prost.In Momentul de fata ,un pc pt gaming trebuie sa fie echipat cu min 8 GB ram,un procesor i5 sau i7 si o placa video de peste 400 ron.Daca ai buget mare atunci poti lua o placa video mai mare ,cu cat mai multi Biti.

Cu un celeron 1005 m , 6 gb ram si video integrata intel 2500/400 am 30+ fps .si 60 ms. eu zic ca este acceptabil si grafica o am data pe medie .

Si da am laptop.

Salutare am si eu probleme cu WOT-ul mai ales dupa updatul 9.0,scaderi de la 40-50 fps la 20 si asta la detalii medii dupa care creste iar dupa 1-2 sec.si la grafica standard face la fel .Am un phenomx6 1055t ,gtx 560 2gb.si 4 gb.ram la 1333.Eu banuiesc ca ram-ul ar fi fe vina?Multumesc celor care ma pot ajuta cu ceva sfaturi,pareri!

Luta Lucia a folosit un program de Texture Compresion, cu pana la 3% adica practic vezi ceva de genul asta :

reduce atat de mult textura inca zici ca joci Mario Bros, si este sa posibil ca WOT sa fie jucat cu full fps si de pe un 486, dar repet in detrimentul calitatii video.

Am si eu astea si daca va ajuta cu ceva re postez upload link.

Pune un  link cu Texture Compresion, si eventual un mic tutorial de folosire. Merci anticipat

Va salut domnilor...sunt jucator vechi de 3 ani joc am peste 40.000 de batalii si joc pe NA dar sunt din Bucuresti.

Pe server din SUA - NE (north est) joc cu 120-170 ping si am 70-90 fps in MAXIM  MODE si180 de fps in MINIM mode.

Sistemul meu:

Procesor: E8400 Core 2 Duo - 90-130 lei

Placa de baza: GA-G41M-Combo - 100-150 lei

Placa video: GTX 260 / 216 55nm ( 896 mb cu 484 biti) - 200 lei - 300 lei

Memorie ram: 4 Gb - ddr2 la 800 mhz - 50-150 lei

Sursa: 550 W - 40-70 lei

Hard Disk - 160 gb Western digital 8 mb - 60 lei

Cam asta este sistemul meu.

Sfatul meu:

Faceti-va un upgrade la pc desktop

laptop ptr jocuri nu merge deoarece costa fff scump minim 30 mil.

Va pot ajuta cu sfaturi piese si ce doriti....NU vand ca nu am de unde dar pe okzii se merita ca de acolo mi-am upgradad pc-ul.

Stima.

Pentru a va cunoaste performanta calculatorului vostru atuncati o privire pe numarul de FPS din coltul din stanga sus: calculator slab <20 fps; calculator mediu 20-30 fps; calculator bun >30 fps.

De altfel va puteti ajusta calculatorul pentru a rula cat mai bine. Windows-ul nu va arata atat de atragator dar totusi va fi mai rapid.
Pentru a face asta urmati pasii:
1. Intrati in "Start" > "Control Panel" > "System and Security" > "System" > "Advanced system settings"
2. In categoria "Advanced", meniul "Performance" apasati "Settings...".
3. Selectati "Adjust for best performance" si apoi "OK".
4. In meniul jocului schimbati setarile grafice de la "Medium" la "Low". Acest lucru va creste semnificativ numarul de cadre pe secunda.
5. Setati "Antialiasing" la off. Lafel si pentru "Triple Buffering" si "Post Processing".

De asemenea verificati sa aveti ultima versiune a placii video dar si ultima versiune de DirectX.

merge super mersi fain

eu stiu ca daca serverul la wot merge de cacao e normal ca si calculatorul sa nu iti de-a ok.
eu joc battlefield 3-4 la 40-50 fps dar pingul este de 40-70 pe cand la wot pingul este intre 80-120 clar ca si fps-ul e varza.

asa ca fuck WOT ptr un ping de cacat.

da poate e si din cauza ca nu sint aproape de mother russia asa ca e de inteles.

Nici-o schimbare pentru mine...scuze . Dar oricum , chestia asta e foarte buna pentru o rulare mai buna a calculatorului

sincer e din cauza ca nu esti in mother russia asa ca nu te astepta sa se schimbe ceva.

Va salut domnilor...sunt jucator vechi de 3 ani joc am peste 40.000 de batalii si joc pe NA dar sunt din Bucuresti.

Pe server din SUA - NE (north est) joc cu 120-170 ping si am 70-90 fps in MAXIM  MODE si180 de fps in MINIM mode.

Sistemul meu:

Procesor: E8400 Core 2 Duo - 90-130 lei

Placa de baza: GA-G41M-Combo - 100-150 lei

Placa video: GTX 260 / 216 55nm ( 896 mb cu 484 biti) - 200 lei - 300 lei

Memorie ram: 4 Gb - ddr2 la 800 mhz - 50-150 lei

Sursa: 550 W - 40-70 lei

Hard Disk - 160 gb Western digital 8 mb - 60 lei

Cam asta este sistemul meu.

pretenas nu cred ca iti permite monitorul asemenea fps ia mai citeste sa vezi ca nu are cum nici in visele tale cele mai sexy.

uite-te acolo la si mai citeste dar si eu am placa video la fel ca a ta si mie imi merge foarte nasolcu un procesor mult mai mare si rami mult mai multii si tot imi merge sacadat la ping de 70-120.scuze ca nu sint in mother russia e de inteles sa ne blocheze cacati.

EU1 e in Germania, iar EU2 e in Olanda. N-are nici o treaba cu "mother Russia". Ai ping urias din cauza providerului de net. Telia cumva?