Jump to content
ade

Marirea numarului de cadre pe secunda(FPS) (Rezolvare)

Recommended Posts

NU ai spus ce procesor ai .. dar ca sa-ti faci o idee sistemul meu este desktop HP DC5800, proc. Core2Duo E8400, 6 GB Ram, video Nvidia 630GT, SSD 120 GB

Eu joc cu setari medium WOT-ul si procul imi sta intre 50-65%, temperatura la proc. aprox. 60 grade si am intre 35 si 50 frame/sec.

Intel Core I5 -3210M 2.500 pana la 3.100 Mhz,Radeon HD 7670M-2048MB,8 GB DDR3,SSD 120 G.Asta este configuratia pe care joc acum si am incercat sa pun setarile pe mediu si  imi sacada jocul rau de tot .Trebuie sa-i fac si alte modificari in configuratia grafica a jocului??

Multumesc

Degeaba ai PC ultra daca nu ai NET bun sau invers iar daca ai net bun conteaza si placa de retea (daca folosest Antivirus sau Firewall) le inchizi pe durata jocului. decat sa joc WOT ca si in video-ul de mai sus atunci mai bine ma apuc de Mario :)

salut ..sunt un incepator...am vreo 2300 de batalii , joc de vreo 2 luni cate 10 ore pe zi ..sunt conectat la RDS . am un dell inspiron 6GB ram, procesor i5 si nu intelegeam de ce naiba frameaza, cateodata jucam si cu 1 pana la 7 frame, slab de tot...categoric ca muream cand imi era lumea mai draga..am instalat toate driverele care sunt scrise de dvs. pe aici, la fel mergea.mai nou se incinge mizeria asta de laptop.i-am desfacut capacul de la hard si ce crezi , incins mai ca sa nu se dezlipeasca contactele alea.i-am atasat un cooler care raceste hardul mai bine decat cel care este initial si ce credeti...am 31 de frame.bestial.. mi-am rupt cateva minutele ca sa va spun si dvs. cum am reusit eu sa imi rezolv problema cu frame-ul.ma scuzati dar am de distrus cateva sute de tancuri...abia astept sa imi i-au E 100 .Laai                                                                                                                                                                                                                                                   ai dreptate

Tutorial oficial de la WG cu privire la marirea FPS-urilor:

Alta desteapta care sa gasit pe lume, dai pe performance la pc si iti cresc sansele de fps la wot, papusa totul tine de componente, eu am in jur de 80-100 de fps pe grafici mari standard, 4 gb ram ddr3 , 3,4 ghz a10 7700k 

Vad ca nimeni nu spune de influenta XVM si a modurilor asupra FPS, eu am un FX6300 cu GTX1050Ti, fara astea activate merg in 100-120, daca le activez ajung undeva la 40-60 FPS.

Bineinteles ca iti influenteaza fps-urile. Cu cat ai grafica mai mare, cu atat ai mai putine fps-uri. Informatiile pe care le ai pe ecran de la moduri si ele o fac. 

PS: ai inviat un topic mort de un an jumatate.

• Upvote 1

Scuzeeee acuma am vazut :).
Eu am luat o mare "țeapă", am dat un Geforce 750Ti cu 300 lei si am luat un GTX 1050Ti cu 750 lei ca sa-mi creasca frameurile....Surpriza mare a fost ca am avut EXACT aceleasi. Mergand pe firul problemei am vazut ca instalarea XVM plus moduri ducea la gatuirea CPU si GPU șoma.

1050 e peste 750 cu sau fara moduri. Poate nu erau driverele corecte, si cu 750 fara moduri si xwm ai fi avut mai multe fps-uri. Problema cred ca e alta la tine si nu strict din moduri, o reducere de 50% a fps-urilor e prea mare ca sa fie cauzata strict de moduri. Eu joc la job de pe un cu un gf 920m cu 80 pe versiunea sd cu xwm si moduri si acasa cu gtx 950 m tot cu 80 minim pe varianta hd.

Erau corecte driverele ca le-am tot bibilit de numa-numa...Problema e de la procesor si de la faptul ca wot e single core.

Bai... bravo voua! Cand aud d'astea cu joc de la serviciu pe... ma apuca o invidie... Probabil ca asa e prin Anglia sau Germania :wacko: ...

Nici eu nu car saci in Romanica, dar parca ceva pute rau... privat sau stat... chiar si patron cu propria firma...

N-am cum sa inteleg.

• Upvote 1